sztuki walki
fot. pexels.com

Sztuki walki to sport popularny zwłaszcza wśród mężczyzn. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by wykonywały go również kobiety. Sztuki walki to ćwiczenia, które angażują wiele partii ciała, a także doskonale umożliwiają zgubienie zbędnych kilogramów, a przede wszystkim wzmocnienie swojej kondycji. Na jakie sztuki walki się zdecydować?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sztuki-walki-jaki-sport-walki-wybrac/

Sztuki walki

To sposoby walki wręcz lub przy zastosowaniu broni białej, których celem jest poprawa formy fizycznej, a także rozwój osobowości i ducha. Ci, którzy uczą się zadawania ciosów również lepiej kontrolują swój umysł oraz ciało, a także czują się znacznie pewniej w chwilach zagrożenia.

Dodatkowo każdy, kto uczy się sztuk walki jest uczony tego, aby wyłącznie stosować techniki, które poznaje w sytuacjach ostateczności, a także by nie atakować nikogo we własnym celu.

Sama nazwa sztuki walki odnosi się do wielu rodzajów walki wręcz lub z użyciem białej broni. W sztukach walki nie chodzi o demonstrowanie swojej siły lecz posługiwanie się nią w mądry sposób, który nie oznacza agresji oraz zaczepek. Siła fizyczna prowadzi bowiem do rozwoju duchowego, a nie rywalizacji czy zdobywania podziwu lub odniesienia korzyści.

Rodzaje sztuk walki

Jednym z rodzajów sztuk walki jest kung-fu, które jest chińską sztuką walki, znaną na Zachodzie dzięki filmom z Brucem Lee. Ten rodzaj sztuk walki wzorowany jest na ruchach zwierząt. Innym rodzajem sztuk walki jest tai-chi, które bardzo często traktowane jest jako gimnastyka medytacyjna. Ruchy wykonywane w trakcie tai-chi przypominają figury walczących zawodników, lecz robi się je w wolniejszym tempie samemu.

Innym rodzajem sztuk walki jest aikido, które pochodzi z Japonii. W technice aikido liczy się odpowiednie zsynchronizowanie ruchu z oddechem w celu wydobycia wewnętrznej energii ki. Wśród  kategorii sztuk walki znajdziesz również judo, które polega na doskonaleniu samego siebie, ju-jitsu, które uczy ustępliwości i łagodności, a także karate – forma samoobrony, bez użycia broni, taekwondo – styl walki stosowanej w celach militarnych, capoiera wymyślona przez afrykańskich niewolników, podobna do tańca oraz muay thai  czyli tajski boks.

Przeczytaj też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/przysiady-bulgarskie-dlaczego-warto-je-robic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ