jak skompletować eko wyprawkę dla noworodka

Przed narodzinami dziecka rodzice skrupulatnie kompletują wyprawkę dla swojego maluszka. Chcą, aby po porodzie nie zabrakło dziecku niczego. Pragną otoczyć je troską i opieką. 

Skompletowanie wyprawki, szczególnie gdy robi się to po raz pierwszy, może być dla przyszłych rodziców nie lada wyzwaniem. Choć dla wielu jest to jedna z najprzyjemniejszych czynności przygotowujących na powitanie na świecie nowego członka rodziny, łatwo jest się pogubić.

Brak doświadczenia i szeroki asortyment sklepów dla najmłodszych mogą przełożyć się na zakup zbyt dużej ilości gadżetów i akcesoriów, które w późniejszym czasie w ogóle się nie przydadzą. Warto więc dopilnować, aby w wyprawce znalazły się rzeczy naprawdę potrzebne, te najwyższej jakości, ekologiczne i z naturalnych materiałów.

W ten sposób zadbamy nie tylko o dobro maluszka, ale też naszej planety. Na co zatem zwrócić uwagę, kompletując wyprawkę dla noworodka ? Co powinno się w niej znaleźć ?

Pieluszki wielorazowe

Mimo, że zakup pieluszek wielorazowych jest sporym jednorazowym wydatkiem, kwota ta może zwrócić nam się kilkukrotnie. Obliczono, że przeciętna rodzina przez okres od narodzin do ukończenia przez dziecko drugiego roku życia wydaje na pieluchy jednorazowe średnio 4 tysiące złotych. Zakup pieluch wielorazowych to wydatek maksymalnie 2 tysięcy złotych.

Poza aspektem finansowym, pieluchy wielorazowe mają szereg innych zalet. Są one całkowicie bezpieczne dla dziecka, nie uczulają, są przewiewne, nie zawierają tworzyw sztucznych, minimalizują ryzyko odparzeń, są bezpieczne dla stawów biodrowych i chłopięcych jąderek. Poza tym są przyjemne dla skóry dziecka i komfortowe w użytkowaniu.

Większość rodziców decyduje się jednak na pieluchy wielorazowe ze względów ekologicznych. Klasyczny pampers w większości złożony jest z surowców przemysłu petrochemicznego i wrzucony do ziemi może się w niej rozkładać nawet kilkaset lat.

Pieluszki tetrowe

Pieluszki tetrowe są przez rodziców maluszków wykorzystywane od dziesiątek lat. Mogą być używane jako pielucha wielorazowa. Poza tym mają szereg innych zastosowań. Można ich użyć podczas przewijania w miejscu publicznym, kiedy nie chcemy kłaść dziecka na przewijak, z którego korzysta wiele osób. Świetnie sprawdzą się u lekarza.

Latem mogą służyć za kocyk. Są nieocenione przy odbijaniu dziecka i intensywnym ząbkowaniu, ponieważ chronią ubranie dorosłego przed zabrudzeniem. Poza tym są całkowicie ekologiczne, bezpieczne dla dziecka, przepuszczają dużo powietrza i można ich używać wielokrotnie. Pieluszki tetrowe są także bardzo odporne na działanie temperatur i niestraszne im wygotowywanie czy też prasowanie.

Chusta do noszenia dziecka

Noszenie dziecka w dobrze dobranej chuście oferuje całe spektrum korzyści zarówno dla mamy jak i dla maluszka. Dziecko umieszczone w chuście jest blisko mamy, może czuć jej ciepło, zapach i bicie serca.

Taka pozycja daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i wspiera rozwój pozytywnych emocji między dzieckiem a rodzicem. Zastosowanie chusty pomaga w równomiernym rozłożeniu ciężaru dziecka na ramiona i plecy noszącego, co wpływa na odciążenie kręgosłupa.

Poza tym dzięki chuście rodzic ma dwie wolne ręce i może poświęcić się wykonywaniu innych czynności jednocześnie mając dziecko blisko siebie.

Myjki wielorazowe

Zastosowanie myjek wielorazowych pozwala na zaoszczędzenie dużych sum pieniędzy. Mogą one bowiem zastąpić zarówno chusteczki jednorazowe jak i chusteczki nawilżane – wystarczy zmoczyć je wodą. Idealnie sprawdzą się do przemywania dziecka i wycierania pupy podczas przewijania. Są całkowicie bezpieczne dla dziecka, nie uczulają i są wielorazowe.

Olejek ze słodkich migdałów

Olejek ze słodkich migdałów ma wszechstronne zastosowanie w pielęgnacji dziecka. Może zastąpić emolienty do kąpieli- wystarczy dodać kilka jego kropel do kąpieli. Zastąpi z powodzeniem oliwkę do ciała, świetnie sprawdzi się w masażu niemowlęcym. Olejek ze słodkich migdałów jest naturalny, bezpieczny dla skóry dziecka i wykazuje duże właściwości nawilżające. Może zastąpić nim wiele innych kosmetyków, a jego koszt jest niewielki.

Naturalna szczotka do włosów

Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej troski- zwłaszcza ta na głowie. Najlepszym wyborem będzie zatem szczotka wykonana z naturalnych materiałów, która dzięki swojej miękkości nie podrażni skóry głowy maluszka.

Więcej znajdziesz tutaj: https://rodzinaeko.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ