Najlepsze zabawki edukacyjne dla dziecka

Człowiek uczy się wprawdzie całe życie, jednak kluczowe są pierwsze lata, kiedy to dziecko poznaje świat i nabywa wiele ważnych umiejętności. Proces rozwoju znacząco wspomóc mogą zabawki edukacyjne, które wyrobią w dziecku ciekawość świata i sprawią, że w przyszłości nauka będzie przyjemna, a nawet okaże się zabawą. Istnieje wiele propozycji zabawek edukacyjnych, które pozwalają dziecku wesoło i aktywnie spędzać czas, a jednocześnie umożliwiają mu stały rozwój.

Zabawki dla najmłodszych

W sklepach znaleźć można liczne zabawki edukacyjne tworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim zabawki interaktywne. Należą do nich między innymi edukacyjny pociąg uczący dziecko kształtów, kolorów czy cyferek. Małe dzieci są bowiem zafascynowane dźwiękami oraz kolorami i bardzo szybko się uczą.

Pociąg interaktywny wyposażony jest też w napęd, dzięki czemu jeździ samodzielnie, podczas gdy dziecko może za nim raczkować. Inną ciekawą opcją jest roztańczony piesek, który podryguje w rytm muzyki oraz kiwa głową i merda ogonem. Z taką zabawką można zachęcić dziecko do nauki kolorów czy powtarzania zasłyszanych dźwięków. Najmłodszym może przypaść do gustu także telefonik interaktywny, który kształtem podobny jest do tradycyjnego smartfona. Przy pomocy ekranu dotykowego dziecko może uczyć się cyfr i kolorów, a także nazw instrumentów czy zwierząt.

Mały konstruktor

Dzieci uwielbiają elementy, które można ze sobą łączyć, obracać czy wyciągać. Właśnie dlatego doskonałą zabawką edukacyjną jest zestaw małego konstruktora. Świat śrubek czy wkrętek potrafi pochłonąć nie tylko chłopców, ale także dziewczynki. Jest to doskonała zabawka edukacyjna dla tych dzieci, które lubią prace modelarskie czy manualne. Niektóre zestawy pozwalają na własne skręcenie helikoptera czy samochodu. Jest to więc rozrywka na długie godziny, która nie kończy się na samym skonstruowaniu całego modelu, ale na dalszej zabawie samodzielnie stworzoną zabawką.

Zestawy do eksperymentów

Nieco starsze dzieci na pewno będą zachwycone zestawami zabawek edukacyjnych pozwalającymi na przeprowadzanie różnego rodzaju eksperymentów. Nauka połączona z zabawą i poznawaniem zachodzących w przyrodzie zjawisk – to wszystko sprawia, że dziecko będzie miało okazję lepiej poznać otaczający je świat, a jednocześnie doświadczyć mnóstwa rozrywki. Zastawy do eksperymentów to sposób na kreatywną zabawę i ciekawe doświadczenia takie jak wyczarowywanie sztucznego śniegu czy tworzenie domowego kompasu.

Magnetyczne klocki

Kolejna świetna zabawka edukacyjna to magnetyczne klocki, które są miękkie, a jednocześnie się nie odkształcają. Małe kostki pokryte odpornym i miłym w dotyku materiałem tekstylnym gwarantują zabawę na długie godziny. Z elementów tych można budować przeróżne konstrukcje, które będą trzymać się dzięki wbudowanym w klocki magnesom. Jest to zupełnie inny i ciekawszy sposób tworzenia własnych konstrukcji niż przy użyciu tradycyjnych klocków.

Inną propozycją magnetycznych klocków są te złożone z palików i kulek, które można ze sobą łączyć na dowolne sposoby. Taka wersja zabawki tworzona jest z myślą o najmniejszych dzieciach. Klocki są bowiem duże i poręczne i umożliwiają budowanie sześcianów czy innych konstrukcji. Pozwalają też oswoić dziecko ze zjawiskiem naturalnego magnetyzmu.

Popularne zabawki edukacyjne

Świetnym pomysłem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki mogą być także zabawki edukacyjne z Nodik.pl, jak tablice wyposażone w funkcje interaktywne. Dziecko może pisać na nich cyfry, literki czy uczyć się rysować. Tego rodzaju zabawki edukacyjne pozwalają dziecku uczyć się cyfr i liter oraz sprawić, że podczas zabawy maluch będzie powoli wprowadzany w świat pisania, czytania czy nawet matematyki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ