Efekty zamykania naczynek laserem

Wrażliwa skóra wymaga specjalnej opieki. Często stosowanie drogeryjnych kosmetyków jedynie wzmaga problemy i powoduje większe zaczerwienie. Rozszerzone naczynka ciężko usunąć domowymi sposobami, choć warto stosować naturalne kosmetyki, jak na przykład hydrolat oczarowy czy kremy z wyciągiem z arniki.

Jak wygląda skóra naczynkowa?

Często pierwsze zmiany są delikatne i wyglądają jedynie na niegroźne zaczerwienie. W przypadku nóg często są to czerwone lub niebieskie zmiany. Wynikają one z predyspozycji genetycznych, ale i zmian hormonalnych. Choć często pojawiają się w okresie menopauzy, skłonność do rozszerzonych naczynek może przejawiać się już od wczesnego dzieciństwa lub pojawić się w okresie dojrzewania. Nieleczone zmiany mogą rozwinąć się w trądzik różowaty, zaś pajączki na nogach mogą być jednym z sygnałów poważniejszych problemów z żyłami.

Jak można pozbyć się nieestetycznych zmian?

Obecnie niemal w każdym większym mieście są gabinety medycyny estetycznej, które zajmują się między innymi usuwaniem takich zmian z cery, jak i skóry nóg. Zabieg zamykania naczynek nie jest inwazyjny, ale należy go powtarzać seriami. O długości terapii decyduje lekarz na podstawie efektów po zabiegach, czasami wystarczy jedynie kilka naświetleń specjalnym laserem. Przeciwwskazaniem są mocne zmiany skórne powstałe poprzez uszkodzenie mechaniczne, ciąża, miesiączka, cukrzyca i choroby nowotworowe. Po zabiegu należy zrezygnować z opalania się, które w ogóle nie jest zalecane w przypadku problemów z naczynkami.

Zamykanie naczynek laserem

Zabieg zamykania naczynek jest mało inwazyjny i bezbolesny. Laser może zostawić chwilowe zasinienie miejsca poddawanego leczeniu, ale nie powoduje żadnych trwałych zmian. Nieco rzadziej stosowana jest elektrokoagulacja, która polega na zamykaniu naczynek prądem. Dla osób o bardzo jasnej karnacji i z mniejszymi zmianami stosowana jest również metoda IPL, która jest uznawana za mniej precyzyjną niż laser i może powodować przebarwienia skóry. Pajączki na nogach poza laserem usuwa się również poprzez podawanie specjalnej substancji pod skórę, co nazywa się skleroterapią.

Zamykanie naczynek daje szybkie efekty i poprawia wygląd, a także pomaga zachować komfort. Zmiany skórne często wiążą się z kompleksami i obniżoną samooceną, dlatego warto udać się do dermatologa lub dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Często nawet jeden zabieg poprawia stan skóry i pozwala cieszyć się gładką cerą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ