noworodek

Pojawienie się na świecie małego człowieka to niezwykłe wydarzenie dla każdej rodziny. Radosne oczekiwanie ułatwi świadomość, że jesteś przygotowana na narodziny dziecka i posiadasz wszystko co niezbędne, by maluch odnalazł się w nowym domu, a ty byś czuła się bezpiecznie i pewnie. Przeczytaj poniższe wskazówki i sprawdź, co jeszcze musisz kupić!

Ubranka

Noworodek raczej nie będzie zainteresowany tym, by wyglądać najmodniej na oddziale. Kupuj wygodne, przewiewne ubranka wykonane z naturalnych materiałów, bez domieszki poliestru. Przydadzą ci się kaftaniki rozpinane z przodu, kilka dziecięcych body i pajacyki oraz śpioszki. Upewnij się, że możesz je bez problemu rozpiąć i zapiąć, i że żaden element ubranka nie będzie uwierał dziecka. Potrzebne mogą się okazać także czapeczki oraz okrycie wierzchnie – na przykład kombinezon lub śpiworek.

Spanie i noszenie

Po powrocie do domu dziecku przyda się rożek lub chusta, w której będziesz mogła go nosić i karmić. Potrzebne jest łóżeczko i materacyk dziecięcy, przykryty prześcieradłem z naturalnych tkanin. Do przykrycia malucha potrzebny będzie kocyk: sama zadecyduj czy wolisz wełniany czy polarowy. Dobrym pomysłem jest kupno bujaczka/leżaczka, dzięki któremu dziecko może by przy tobie także, kiedy nie leży w swoim łóżeczku. Na spacery zaopatrz się w wózek: świetnie jeśli gondola będzie pełniła także rolę przenośnego łóżeczka i fotelika samochodowego.

Do pielęgnacji i do apteczki

Wrażliwe ciałko dziecka nie potrzebuje codziennych kąpieli i odpowiednio pielęgnowane powinno być w dobrej formie, potrzebne jednak będą ci: oliwka do ciała, płyn do kąpieli, puder i krem na odparzenia. Zaopatrz się zarówno w pieluchy jednorazowe, jak i tetrowe – warto spróbować obydwu, zanim zdecydujesz się na jeden rodzaj. Narodziny malucha powinny także oznaczać zmiany w domowej apteczce: potrzebny Ci będzie wygodny, najlepiej bezdotykowy termometr, spirytus i gaziki, nożyczki dla niemowląt, szczotka z delikatnego włosia i gruszka przydatna w razie kataru i malucha.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ