dekoracja dziecięcego pokoju

Aranżowanie pokoju dziecka może być zajęciem tyleż absorbującym, co kosztochłonnym. Chcąc w tani sposób odmienić wygląd pokoju naszego podopiecznego możemy sięgnąć po tanie i łatwo dostępne materiały zamiast wymieniać meble, rwać tapetę, czy malować ściany. Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych sposobów na urządzenie pokoju dziecka!

Koniec z nudnymi ścianami!

Malowanie jest pracochłonne i mnóstwo przy nim bałaganu. Odmienić nudną ścianę można za pomocą stosunkowo tanich i łatwo dostępnych naklejek na ściany. Dzięki nim, płaska powierzchnia może zamienić się w miejsce zamieszkane przez ulubionych bohaterów naszego dziecka, motywy roślinne lub pojazdy… Do wyboru, do koloru.

Inną dobrą opcją jest powieszenie na ścianie drewnianych ozdób tworzących kompozycję: jak na przykład drewnianych literek układających się w zabawne słowo, imię malucha lub cokolwiek innego. Ostatecznie można także pomalować fragment ściany farbą magnetyczną i zarazem tablicową, dając dziecku pole do popisu i wyrażenia swych twórczych zapędów tam, gdzie zawsze chciało: na ścianie!

Więcej światła. Lub mniej.

Żyrandol w kształcie samolotu i lampka nocna żabka? Proszę bardzo. Przy ciekawie zaprojektowanych kloszach i lampach każde dziecko będzie chętniej odrabiać lekcje lub czytać. Dla ochrony wrażliwych oczu dziecka przed światłem słonecznym można zainwestować w kolorowe rolety, żaluzje i zasłony z zabawnymi motywami. Szczególnie ciekawa wydaje się opcja fotorolet – czyli rolet z własnym nadrukiem.

I tekstylia

Dywan, na którym można się bawić lalkami lub samochodami to kultowy element wystroju dziecięcego pokoju. Ruchliwa ulica, wnętrze domu, a może po prostu ciekawy labirynt wzorów? Wyrazisty dywan od razu przykuwa uwagę i zachęca do zabawy na podłodze. W szybkiej odmianie wnętrza dziecięcego pokoju pomogą także kolorowe narzuty na łóżko lub kanapę i poduszki w fantazyjnych kształtach zwierząt lub roślin. Te ostatnie możemy wymieniać co sezon – cykliczna zmiana tekstyliów zapobiega nudzie w pokoju dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ