Lalki szmacianki Metoo – nowość wśród lalek czy powrót do korzeni?

0
2401

Tradycyjne lalki, tak samo jak te przedstawione w poniższym artykule, pełniły głownie funkcję przytulanek. Były wykonane z mięciutkich materiałów, wypełnione puchem czy watą, czasami tak duże, że najmłodsi ciągali je po ziemi. Dopiero później nadeszła era idealnych lalek barbie, plastikowych ludzików, robotów, czy niemowląt, które trzeba karmić i przewijać. Lalki stały się zabawkami. Były twarde, plastikowe, nie nadawały się już na przytulanki, a jedynie do udawania dorosłego życia. Co by się jednak stało gdyby te dwie funkcje połączyć? Gdyby lala była zarówno miękka, duża, mogła służyć nawet jako poduszka, a jednocześnie miała oczka, rączki, nóżki, i piękne, kolorowe ubranka? Lalki Metoo są doskonałym kompromisem pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Czym są lalki metoo i co robią?

Laleczki Metoo dostępne są w bardzo wielu różnych opcjach. Niektóre śpią, inne uśmiechają się, jeszcze inne mają neutralny wyraz twarzy. Pozwala to na dobór odpowiedniej zabawki dla danego dziecka, sytuacji czy zabawy. Z pewnością, każdy maluch, który pozna pluszowe lalki Metoo, zechce zebrać wszystkie ich warianty.

lalki metoo przytulanki z klasa

Elementem charakterystycznym lalek Metoo są zwierzęce elementy humorystyczne, nadające im niepowtarzalności, takie jak królicze uszy czy małe różki. Jest to ciekawy zabieg przełamujący realizm i dodający im jeszcze więcej uroku i słodkości. Doszycie takich elementów każdej lalce, sprawia nie tylko, że wygląda ona jeszcze ciekawiej, ale przede wszystkim ma pozytywny wpływ na rozwój malucha. Dzieci uwielbiają badać i dotykać wszystkie części zabawki, a im więcej jest na niej struktur, wystających części, różnych materiałów – tym jest ciekawsza.

Ciekawa zabawka i pamiątka na wiele lat

Poza oczywistym zastosowaniem laleczki Metoo do zabawy, doskonale nadają się one również do dekoracji dziecięcego pokoju. Ułożenie kilku zabawek obok siebie, na półce, nad łóżeczkiem dziecięcym, czy na sofie, doda pomieszczeniu uroku i przytulności, oraz nie pozostawi wątpliwości kto zamieszkuje ten rewir.

Ponadto gdy przeminie czas dziecięcych lat i beztroskiej zabawy, lalka Metoo nadal może być piękną dekoracją i przede wszystkim pamiątką, przywodzącą na myśl wspaniałe  chwile. 

Warto tutaj również wspomnieć, że szmaciane lalki cieszą się ogromnym plusem, jakim jest całkowite bezpieczeństwo dla dzieci w każdym wieku. Nie ma tam elementów twardych, kaleczących, czy małych, które dziecko mogłoby połknąć. Dając maluchowi taką lalkę do zabawy, rodzice mogą być całkowicie spokojni o jego bezpieczeństwo.

Metoo – nie tylko lalki

W grupę lalek Metoo wpisują się również plecaki czy torebeczki inspirowane tym nurtem. Wykonane w takim samym guście, z podobnych materiałów, posiadają dodatkową funkcję, która pozwala maluchowi na samodzielne noszenie własnych rzeczy, które chce mieć zawsze przy sobie. Mięciutkie i miłe, tak samo jak reszta lalek, plecaki są wygodne, nie uciskają i nie powodują dyskomfortu. Zamykane na zamek lub zatrzask, gwarantują zabezpieczenie zawartości oraz łatwe użytkowanie.

lalka portmonetka metoo

Lalki Metoo z pewnością są ciekawą alternatywą, dla masowo zalewających sklepy wyidealizowanych zabawek, z konkretnym przeznaczeniem. W tym wypadku, maluch sam może decydować czy lala zostanie przytulanką czy towarzyszem zabaw. Metoo są w pełni bezpieczne, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty do użytkowania przez dzieci. Pozbawione małych elementów, eliminują ryzyko zadławienia, ponadto zachęcają do zabawy ciekawymi kształtami, kolorami i miłymi w dotyku materiałami. Będą doskonałym prezentem na każdą okazję, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Rodzice nie muszą się również obawiać, że lalka zostanie odrzucona w kąt po tym jak dziecko dorośnie, ponieważ z racji na swój estetyczny wygląd, może zajmować honorowe miejsce na półce jako pamiątka.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ