Jak wybrać najlepszy wózek niemowlęcy?

0
2641

Kompletowanie wyprawki, zwłaszcza dla pierwszego dziecka, to prawdziwa przygoda i niemałe wyzwanie dla przyszłych rodziców. Współczesne sklepy z artykułami niemowlęcymi są przepełnione pięknymi  produktami dla maluszków i naprawdę niełatwo zdecydować się na coś konkretnego. Wybór najlepszych rzeczy dla swojego maleństwa wymaga jednak skupienia. Jedną z najważniejszych części wyprawki jest wózek głęboki – ten, który będziecie używali przez pierwsze miesiące. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

1.   Dlaczego wózek gondola jest taki ważny?

Choć oczywiście zawsze warto stawiać na najlepsze wózki z możliwych, to właśnie gondola będzie tym, którego wyborowi powinieneś poświęcić najwięcej czasu. Dlaczego to takie istotne? Wózek niemowlęcy ma chronić maluszka na etapie, kiedy ten nie potrafi jeszcze siedzieć, a początkowo nawet podnosić główki. Musi więc zapewnić mu szczególną wygodę i bezpieczeństwo dla najwrażliwszych części małego ciałka.

2.   Jakie cechy powinien mieć wózek niemowlęcy?

Najlepsze wózki niemowlęce to tak naprawdę dla każdego coś zupełnie innego. Dlaczego? Bo wszystko ma ogromne znaczenie. Począwszy od pory roku, w której urodziło się maleństwo, przez upodobania rodziców, po okolicę, w której się mieszka. Na samym początku warto więc ustalić kilka podstawowych faktów.

Przede wszystkim zastanów się, jakiego modelu potrzebujesz. Niektórzy wybiorą gondolę, inni natomiast wózki 3 w 1, które z biegiem czasu zamieniają w wygodną spacerówkę dla starszaka. Czy w przyszłości jednak ich rozmiar będzie dla ciebie wygodny, czy wolałbyś za kilka miesięcy zainwestować w tzw. parasolkę, a teraz praktyczniejszy wydaje ci się wózek gondola – to wszystko ma znaczenie.

Weź także pod uwagę to, jaki styl życia prowadzicie. Miejski wózek niemowlęcy niekoniecznie sprawdzi się dla mam, które planują z maluszkiem trenować bieganie. Istnieją wózki sportowe, które w prosty sposób łączą w sobie cechy tradycyjnych i biegowych, więc można używać ich na co dzień. Może warto im się przyjrzeć?

3.   Na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz wózek niemowlęcy?

Wózek głęboki, jak wspominaliśmy, ma być przede wszystkim bezpieczny i komfortowy dla dziecka. Oprócz tego jednak liczy się również komfort użytkowania rodzica oraz jego gust. Dlatego, gdy kupujesz wózek niemowlęcy, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Przede wszystkim – głębokość. W ten sposób zrealizuje swoje podstawowe zadania. Pamiętaj, by nie dodawać żadnych materacyków czy kocyków, które miałyby sprawić, że dziecko będzie leżało wyżej.

Wózek głęboki

Nie bez znaczenia są również dodatkowe akcesoria. Co to może być? Najbardziej praktyczne są przede wszystkim osłony przeciwdeszczowe, moskitiery, parasolka na lato czy chociażby mufki na ręce rodzica. Zwróć uwagę, co dostajesz w komplecie, a co będziesz musiała dokupić. Sprawdź, czy dany wózek głęboki ma w ogóle akcesoria dopasowane do niego.

Najważniejsza ze wszystkiego jest oczywiście jakość, ale jak ją ustalić? Zobacz, czy wózek głęboki ma zabezpieczone wszystkie połączenia. Zwróć uwagę na ewentualne ostre elementy. Upewnij się także, że koła są przymocowane w sposób trwały. Wózek ma służyć wam podczas codziennych spacerów i dobrze byłoby, gdyby się niespodziewanie nie psuł.

Przez ostatnie lata wiele się zmieniło – dzisiaj wytyczną przy kupowaniu wózka nie jest już pora roku. Jeszcze parę lat temu sugerowano kupno bardziej zabudowanej wersji, dzisiaj niemal każdy wózek gondola posiada dodatkowe nakrycie. Poza tym możesz zainwestować w przepięknie wykonane i naprawdę ciepłe śpiworki dla niemowląt.

Jak widać, najlepszy wózek niemowlęcy to suma wielu indywidualnych czynników. Chociaż niemożliwe jest wskazanie, który będzie najlepszy dla wszystkich rodzin, to warto powtarzać, że wśród zmiennych decydujących są istotniejsze rzeczy niż design i cena.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ