Jak dobrać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to bardzo korzystne rozwiązanie, jeśli chcemy w maksymalny sposób dbać o własne zdrowie, wydolność czy po prostu odchudzamy się. Wiele osób jednak po decyzji przejścia na takie żywienie zastanawia się jak dobrać catering dietetyczny dla naszej osoby, aby był korzystny dla zdrowia, odpowiedni ilościowo oraz smaczny? W tym tekście pomagamy dobrać odpowiedni catering dietetyczny!

Odpowiedni rodzaj diety

Pierwszym krokiem w dobraniu dla siebie odpowiedniej diety pudełkowej jest wybranie odpowiedniej oferty. Przeważnie do wyboru mamy wiele opcji i rodzajów. Warto skontaktować się z dietetykiem marki cateringowej i ustalić który typ diety będzie dla nas odpowiedni w zależności, jaki cel chcemy osiągnąć. Inna dieta będzie korzystna na odchudzanie a jeszcze inna w celach sportowych. Cateringi dietetyczne to posiłki, które spożywamy przez cały dzień. Powinny być one odpowiednio zbilansowane, czyli dostarczać nam daną ilość białek czy węglowodanów. Warto też o ile nie stosujemy specjalistycznej diety w konkretnym celu, aby dieta miała np. 5 posiłków. Ważną kwestią będzie forma dostarczanej diety np. gdy pracujemy. Warto wybrać komfortową formę spożywania posiłków np. zimnych i kwestie ich podgrzewania itp.

Odpowiednia ilość kalorii

Drugim czynnikiem doboru odpowiedniej diety jest wybór ilości kalorii, jakie będziemy przyjmowali. Należy określić cel, jaki chcemy osiągnąć np. utrzymanie lub zmniejszanie wagi. W tym wypadku bilans kalorii będzie ujemny lub zerowy. Dobór kalorii to też podstawa diety, gdyż na podstawie tego czynnika wybierać będziemy rodzaj diety i np. poziomy substancji odżywczych w diecie które muszą “zmieścić się” w danej liczbie kalorii. Obliczanie odpowiedniej ilości kalorii odbywa się poprzez podanie wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, płci itp. Nie istnienie jeden konkretny wzór, choć obliczanie bazuje na podobnych czynnikach. Dobrym pomysłem będzie np. skorzystanie z kalkulatora kalorii na wiodących serwisach o zdrowiu, które przygotowali specjaliści dietetycy. Warto skorzystać z kilku kalkulatorów lub stron oraz portali czy udać się po poradę do dietetyka. Z pewnością dzięki tym krokom określimy, ile kalorii powinniśmy przyjmować dziennie.

Odpowiednia ilość kalorii

Porada: Każdy organizm jest inny. Nawet pomimo teoretycznego wyliczenia kalorii po pewnym czasie stosowania diety możemy nieco skorygować ich ilość i np. zmienić typ diety.

Indywidualne preferencje

Przy doborze odpowiedniej diety pudełkowej warto wziąć pod uwagę również swoje preferencje żywieniowe. To ważna kwestia wpływająca na nasz komfort. O ile mamy możliwość powinniśmy dokładnie prześledzić produkty, jakie są ujęte w danym typie diety. Możemy również w razie możliwości spróbować wymienić pewne produkty lub zaznaczyć, jakich z pewnością nie będziemy spożywać. Wiele firm cateringowych uwzględni nasze prośby, a catering dietetyczny w Gdyni będzie dla nas nie tylko korzystny, ale i również smaczny.

A może konsultacja z dietetykiem?

Jeśli dobieramy odpowiedni catering dietetyczny dla siebie i robimy to np. pierwszy raz, warto udać się na konsultacje z dietetykiem, który w ciągu wizyty określi odpowiednie dla nas posiłki. Możemy też skorzystać np. z konsultacji dietetyka online lub wybrać firmowego specjalistę, jeśli dana firma np. w cenie, lub za dopłatą oferuje taką usługę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ