Wybranie idealnej zabawki dla pięciolatka nie jest zadaniem łatwym. Dzieci w tym wieku stają się coraz bardziej samodzielne i stabilne emocjonalnie. Pojawia się też bardzo silna ciekawość świata i chęć wykorzystywania nowych umiejętności. Najlepszym sposobem na zapewnienie pięcioletniemu dziecku prawidłowego rozwoju jest dostarczenie mu zabawek, pozwalających na twórcze spędzanie czasu, doskonalenie umiejętności manualnych oraz poszerzanie percepcji. W tym celu najlepiej sięgnąć po klocki kreatywne – zabawkę, która rozwija, uczy i bawi.

Klocki kreatywne – doskonała pomoc w nauce czytania i liczenia!

Prawidłowo rozwijający się pięciolatek powinien umieć napisać już kilka liter i liczyć do dziesięciu. Z odpowiednio dobranymi klockami można pomóc dziecku doskonalić umiejętność pisania i liczenia. Do tego celu idealnie nadają się klocki edukacyjne Morphun z kolekcji Litery i Cyfry. Zestawy zawierają bardzo pomysłowo opracowane elementy z trwale nadrukowanymi wielkimi i małymi literami oraz cyframi, z których budować można słowa lub proste równania matematyczne. Kreatywne zestawy klocków Morhpun to z pewnością jedna z najlepszych metod uczenia dzieci czytania i liczenia – komplety zawierają wiele kolorowych elementów, które ułatwiają zapamiętywanie i motywują do nauki, a dołączone karty pracy pomogą sprawdzić rodzicom postępy swoich pociech. W nauce alfabetu pomóc mogą też wyjątkowo pomysłowe klocki edukacyjne Little Architect Litery i Cyfry, z pomocą których można wpajać dzieciom kształty poszczególnych znaków. Zestaw specjalnych plansz z wzorami liter pozwoli dzieciom szybko i łatwo przyswoić ich wygląd i samodzielnie zbudować je z klocków.

Budowanie z klocków pobudza wyobraźnię

Klocki edukacyjne z kolekcji Little Architect to także okazja do tego, aby sprawić pięciolatkowi zabawkę, która pomoże mu rozwijać swoja kreatywność. Klocki Little Architect ArchiMates przypominają swoim kształtem kolorowe cegiełki, z których łatwo można stworzyć barwne obrazki. W zestawach znajdują się instrukcje z przykładowymi modelami do wykonania. Pomogą one rozpocząć zabawę z klockami kreatywnymi, ale celem jest tutaj zachęcenie swojego pięciolatka do samodzielnego wymyślania i budowania autorskich obrazków. To doskonałe ćwiczenie zdolności manualnych, percepcji i zmysłu estetycznego. Dzięki specjalnym podstawkom, każdą z prac można wygodnie ustawić na stole i prezentować domownikom, rodzinie i zaproszonym znajomym. 

Warto jednak także zadbać o wyobraźnię przestrzenną swoich pociech. Do tego zadania najlepiej sprawdzą się klocki magnetyczne Magfun, które idealnie nadają się dla pięcioletnich budowniczych i architektów. Kolorowe klocki w wielu zróżnicowanych kształtach, wyposażono w mocne magnesy, dzięki czemu elementy można ze sobą łączyć w niemal nieograniczonej ilości kombinacji. Z klocków Magfun budować można budynki, pojazdy, postacie i inne niesamowite konstrukcje. Na początku zabawy inspirację czerpać można z dołączonych instrukcji, które pomogą zapoznać się z wszystkimi zaletami, jakie dają magnetyczne klocki. 

Kreatywne klocki edukacyjne to najlepszy pomysł na prezent dla pięciolatków. Taka zabawka pozwala nauczyć dziecko wielu przydatnych rzeczy, pomóc w poznaniu świata i odtwarzania z pamięci nowopoznanych rzeczy. To także bardzo uniwersalny upominek, który spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ