Domowe maski

Piękne, lśniące włosy to marzenie wielu osób – jak się okazuje – nie tylko kobiet. Suche, łamliwe, zniszczone farbowaniem lub kosmetykami do stylizacji nie dodają nam uroku. Dowiedz się więcej, jak zbudować domowe, rewelacyjne maski na włosy zniszczone.

Domowe maski na zniszczone włosy – dlaczego warto?

Każdego dnia nasze włosy narażone są na liczne niebezpieczeństwa. Jednak brzmi to trochę dramatycznie, w pełni oddaje sytuację. Może zagrażać im niskiej jakości woda, zanieczyszczone powietrze, a także sami przyczyniamy się do ich osłabienia, nie zawsze będąc tego świadomość. Takie sposoby jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie lub lokowanie znacząco osłabiają strukturę włosów, przez co stają się one matowe, przesuszone, tworzą się łamać oraz wypadać w nadmiernych ilościach. Nie uczestniczą również innego typu artykuły do stylizacji, jak żele, lakiery, woski, które obciążają włosy oraz tym samym powodują ich niszczenie. By chociaż odrobinę ulżyć włosom, sięgamy po rozmaite maski, odżywki, olejki, od których sklepowe półki aż się uginają. To fakt, wybór jest duży – tak wielki, iż czasem nie wiemy, co dobrać oraz… wybieramy źle. Niestety nawet najlepszej jakości, najdroższe artykuły do odnowy włosów nie spełnią swojego zadania, gdy nie zostaną dobrane odpowiednio do problemu. Poza tym, by mogły one poprzez długi okres leżakować na magazynach, a potem w sklepach, muszą w swoim składzie zawierać substancje, które zapobiegają ich psuciu. W praktyce znaczy to, iż fundujemy swoim włosom pokaźną dawkę chemicznych dodatków. Ale można inaczej. Są liczne naturalne sposoby na zniszczone włosy. Należą do nich oczywiście odżywki do włosów domowej roboty. Ich wykonanie jest bardzo proste oraz nie wymaga dużego nakładu leków. Domowe maski oraz odżywki możemy wykonać z popularnych oraz szybko dostępnych produktów, które prawdopodobnie mamy w kuchni – jajka, miód, oliwa, ocet, cytryna, śmietana, a nawet majonez!

Miód na włosy – niezastąpiony!

Miód jest naturalnym antybiotykiem, nie dziwi zatem fakt, iż określany jest płynnym złotem oraz stosowany w leczeniu już od starożytności. Miód wspaniale regeneruje organizm, jest źródłem istotnych minerałów, jak między innymi żelazo, fosfor lub magnez. Równie dobrze działa stosowany wewnętrznie oraz zewnętrznie. Dobrze sprawdzi się jako domowa maseczka wygładzająca włosy. Rewelacyjnie je odżywi oraz nawilży. Możemy połączyć miód (pół szklanki) z oliwą z oliwek (1/4 szklanki), a potem delikatnie podgrzać. Tak przygotowaną maskę nakładamy dokładnie na włosy oraz pozostawiamy na blisko 15-20 minut. Po tym czasie obficie spłukujemy oraz myjemy szamponem.

Domowe maski

Maska aloesowa z miodem – absolutny hit! Wystarczy zblendować liść aloesu (do konsystencji papki) oraz dodać potem 2 łyżki miodu. Właściwości odżywcze takiego miksu mają moc niczym bomba atomowa! Spłucz po godzinie oraz zajmuj się swoimi nowymi puklami. Szał!

Maska oliwowa z miodem – miód na włosy to dobra sprawa, można kupić naprawdę wiele rzeczy z zastosowaniem tego drogocennego produktu. Polecam połączyć 3 łyżki miodu z 3 łyżkami oliwy oraz spłukać po 30 minutach. Oliwa przepięknie wygładza oraz nawilża włosy. Jej systematyczne wykorzystywanie poprawia kondycję włosów o stokroć.

Naturalna regeneracja włosów – maseczka jajeczna

Oto kolejna propozycja całkowicie bezpiecznej oraz również wysoce skutecznej maski regenerującej na włosy. Do jej przygotowania potrzebujemy jednego jajka oraz dwóch łyżek oliwy z oliwek. Jajko kryje w sobie bogactwo witamin A, D, E, zawiera witaminy z klasy B i minerały, takie jak m.in. cynk, żelazo, selen. By stworzyć maseczkę, musimy dokładnie roztrzepać jajko oraz połączyć je z oliwą z oliwek. Tak przygotowany specyfik rozprowadzamy na włosach oraz pozostawiamy na 15 minut. Zamknięte w jajku elementy mocno zregenerują włosy, natomiast oliwa sprawi, iż będą one miękkie oraz łatwe w dotyku. Taką terapię winni powtarzać dwa razy w miesiącu. Równie skuteczne domowe odżywki do włosów możemy zrobić na podstawie siemienia lnianego, miodu oraz mleka, oleju rycynowego oraz cytryny. Warto stosować również wzmacniające płukanki ziołowe do włosów z pokrzywy lub rumianku. Wszystkie te domowe sposoby na suche oraz zniszczone włosy wykazują dużą skuteczność, pod warunkiem, iż zabiegi będziemy wykonywać często. Z różnej strony musimy oczywiście dbać o zachowaniu umiaru, ponieważ wszystko w nadmiarze może zaszkodzić.

Płukanka pokrzywowa

Tylko dla brunetek! Stosowana często sprawia, iż włosy mniej się przetłuszczają. Dodatkowo znacznie wzmacnia ich cebulki oraz sprawia, iż są superszybko! Żeby ją przygotować, zaparz 3 łyżki liści pokrzywy (suszonych, dostępne w sklepach ziołowych, koszt ok. 6 zł), a po 15 minutach rozcieńcz z ok. litrem ciepłej wody oraz zastosuj jako te płukanie. Efekty zwalają z nóg!

Maska piwna

Piwo na włosy? Tak! Idealnie sprawdza się u posiadaczek słabych, łamliwych, wypadających garściami włosów. By ją zrobić, wystarczy do ¼ szklanki piwa dodać jedno jajko. Po wymieszaniu zaaplikować na włosy oraz spłukać po ok. pół godzinie. Uwaga: zapach włosów jest po tej masce paskudny.

[Głosów:19    Średnia:2.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ