Doczepiane rzęsy

Doczepiane rzęsy są jeszcze częściej wybieranym sposobem dyskretnego poprawiania urody. Optycznie powiększają oczy oraz łączą im wyrazu, a przy okazji czynią spojrzenie bardziej tajemniczym. Lub warto zdecydować się na doklejane rzęsy? Przeczytaj o zaletach oraz zaletach tego rozwiązania.

Sztuczne rzęsy – u kosmetyczki lub w domu?

Syntetyczne rzęsy, doczepiane w kępkach czy paskach, możesz zafundować sobie w salonie kosmetycznym czy spróbować dokleić je sama. Drugie wyjście jest dostępniejsze oraz nie wymaga zamawiania wizyty, jednak samodzielne doklejanie rzęs z starcie bywa problematyczne, dlatego gdy planujesz czarować spojrzeniem podczas wielkiego wyjścia, wcześniej warto przećwiczyć zabieg. Ponadto zagęszczanie rzęs w domu daje krótkotrwały efekt oraz jest ryzyko, iż rzęsy się odkleją. Ile kosztują sztuczne rzęsy u kosmetyczki? To chce od salonu, który wybierzesz i zastosowanej formy oraz materiału (np. 1:1, 2:1, 3:1, rzęsy z jedwabiu czy z futra norek) – ceny stanowią od ok. 150-200 złotych. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Na pewno większa trwałość, precyzja oraz wygoda na co dzień, bo gdy Twoje naturalne rzęsy są krótkie, jasne oraz rzadkie, nie musisz denerwować się o ich normalne tuszowanie. Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy? Gdy zdecydujesz się na rzęsy przyklejane na stałe, efekt utrzyma się przez kilka tygodni – odpadną wraz z prawdziwymi rzęsami, co jest naturalnym procesem. Po blisko 2-3 tygodniach od doczepienia rzęsy niestety zaczną się przerzedzać oraz to polecane jest ich uzupełnianie, co kojarzy się z dodatkowym kosztem.

Lub doczepianie rzęs składa się z ryzykiem zdrowotnym?

Być może jesteś obawy, iż sztuczna rzęsa, która się odklei, może wejść do oka a je uszkodzić, a nie na tym polega główne ryzyko połączone z ich stosowaniem. Szkodliwy że być klej stosowany do ich doczepiania, szczególnie, gdy ma w składzie formaldehyd czy inne substancje syntetyczne, które mogą doprowadzić do podrażnień czy reakcji alergicznej. Ponadto sztuczne rzęsy mogą doprowadzić do zapalenia rogówki oka, powieki i do tymczasowej czy stałej utraty naturalnych rzęs (w wypadku, kiedy sztuczne rzęsy są przyklejane zbyt często). Niektórzy okuliści uważają, iż przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs może te zwiększać ryzyko zespołu suchego oka.(

Doczepiane rzęsy

Rzęsy u kosmetyczki – kilka słów o zasadach bezpieczeństwa

To nic złego, gdy od czasu do czasu przed wielkim wyjściem chcesz wyglądać pięknie oraz kupisz sobie na odrobinę szaleństwa. Jednak oprócz tego, iż sprawdzisz ile kosztują sztuczne rzęsy oraz jak długo się utrzymują, pamiętaj o kilku zasadach:

wybierz odpowiedni, certyfikowany gabinet, najlepiej zrób wcześniej rozeznanie oraz popytaj o opinie,

sprawdź, lub w miejscu, w którym chcesz dokleić rzęsy, są przestrzegane wysokie standardy higieniczne,

gdy chcesz dokleić rzęsy samodzielnie, sprawdź, lub klej nie zawiera formaldehydu czy różnych uczulających substancji, przed zabiegiem dokładnie umyj ręce oraz przestrzegaj zasad czystości.

Na co dzień postaw i na naturalność – tak jest także najbezpieczniej, oraz najpiękniej.

Jak naturalnie przedłużyć oraz zagęścić rzęsy?

Starym oraz tak znanym sposobem na poprawę wyglądu rzęs jest wykorzystywanie olejku rycynowego. Najlepiej aplikować go przy pomocy oczyszczonej szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs. Na efekty trzeba trochę poczekać, jednak warto sprawdzić tę popularną oraz sprawdzoną przez pokolenia metodę.

Średnio jest z makijażem, a z jego zmywaniem w ogóle masakra.

Gdy lubisz wymyślne malunki na powiekach, albo kreski w stylu Amy Winehouse, to jesteśmy dla Ciebie złą wiadomość. Rzęs nie wolno dotykać niczym tłustym. Makijaż należy zmywać (najlepiej) specjalnymi płynami do demakijażu o nietłustej konsystencji, z powiek używając płatków, a w strefach rzęs tylko patyczkiem higienicznym. Utrudnia to praktycznie usunięcie resztek tuszu z eyelinera lub cieni z linii nad rzęsami oraz spomiędzy nich. Mało higieniczne, prawda? Dla mnie to największa wada sztucznych rzęs. Tłuste kremy również odpadają. Na pewno ma to pewien nacisk na starzenie się skóry w strefach oczu – w celu resztki makijażu pozostawione na wieczne utrzymanie to raczej zawsze jest zły wybór. Oraz tu przypominają mi się słowa MUA Anety Błaszczak “każdorazowe pozostawienie makijażu na noc postarza Twoją skórę o (z tego co pamiętam) 3 miesiące!”. Oczywiście możesz zmywać makijaż tradycyjną metodą, a nie miej pretensji do swojej stylistki o to, iż rzęsy wypadły po tygodniu (wraz z Twoimi). Dylematy XXI wieku.

Okulary źle, soczewki jeszcze gorzej.

Okularnicom nie zajmuje się zakładania dramatycznie długich rzęs z jednej prostej przyczyny – ciągle zaczepiają o szkła a nie dosyć, iż jest to dosyć irytujące, to także niezbyt odpowiednie dla rzęs. Szybciej z tego wypadają. Ogólnie im rzadziej się ich dotyka, tym dłużej “pożyją”. Krótkich z kolei nie ma sensu zakładać, no bo po co? Inaczej się na sprawa z zagęszczaniem. Gdy chce Ci na poprawie gęstości, nie musisz być długich wachlarzy, to nie krępuj się. Wszystko zależy od kształtu Twojej twarzy. Stylistka powinna wybrać odpowiedni “rozmiar”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ