Rowerki biegowe, rowerki trójkołowe, rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi. W dzisiejszych czasach dzieci od najmłodszych lat mają możliwość aktywnego wypoczynku na różne sposoby, dostosowane do wieku, umiejętności oraz preferencji. O ile różnego rodzaju rowerki zawsze były popularne, o tyle hulajnogi niegdyś cud techniki, który szybko został zapomniany, od kilku lat przeżywa drugą młodość. Co sprawiło że hulajnogi stały się na nowo tak popularne? Kto jeździ na hulajnogach i czy warto kupić hulajnogę swojemu dziecku?

Hulajnoga — hit czy kit?

Dwa małe kółeczka, kawałek prostej deski, metalowy kij i rączka i o co tyle zamieszania? Dzisiejsze hulajnogi dla dzieci nie wyglądają już jak dawniej. Ciekawe kolorowe wzornictwo, hamulec, balansowy mechanizm skrętny, świecące kółka, to te elementy, które wabią potencjalnych Klientów. Działa to szczególnie na dzieciaki, które jeśli raz zobaczą coś u kolegi, od razu chcą mieć to samo. Ponadto producenci wyszli naprzeciw najmłodszym użytkownikom. Obecnie na rynku dostępne są 3 kołowe hulajnogi dla małych dzieci. Dwa kółka z przodu, jedno z tylu, ułatwiają utrzymanie równowagi i pomagają w nauce jazdy na hulajnodze. Niektóre modele oferują nawet siedziska, które sprawiają że hulajnoga na początku jest jeździkiem — pchaczem, a kiedy dziecko jest wystarczająco duże, wystarczy siedzisko odpiąć i cieszyć się jazdą na stojąco.

Czy to jest bezpieczne?

Podobnie jak podczas jazdy na rowerku biegowym, czy trzykołowym, dobrze jest zainwestować w kask ochronny na głowę dziecka, po to, aby było ono bezpieczne nawet podczas ewentualnego niefortunnego wypadku. Ponadto do hulajnogi można również dokupić specjalne trąbki czy dzwonki, które pomogą ostrzec przechodniów, przed nadjeżdżającym jednośladem. Hulajnogi 3 kołowe są stabilne i idealnie nadają się do nauki jazdy na tym pojeździe. Producenci oferują hulajnogi z dwoma kołami z przodu i jednym z tyłu lub z jednym kołem z przodu i dwoma z tyłu. Jeżeli chodzi o wygodę jazdy, to lepiej sprawdzą się 2 koła z przodu, ponieważ nie będą one kolidować z tyłu z nogą, która odpycha hulajnogę.

Gdzie i jaką hulajnogę dla dziecka kupić?

Kupując hulajnogę dla dziecka, stajemy przed nie lada wyzwaniem, gdyż na rynku jest mnóstw modeli oraz producentów hulajnóg. Aby zakup był udany, trzeba dobrać pojazd do wzrostu dziecka. Na stronie www.empik.com można znaleźć mnóstwo modeli hulajnóg zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieciaków. Hulajnoga Scooter Magic od firmy Milly Mally to świetny wybór dla najmłodszych miłośników sportu. Posiada ona regulowaną wysokość kierownicy, jest zrobiona z bardzo wytrzymałych materiałów, ma wygodne antypoślizgowe rączki i bardzo wytrzymałą konstrukcję. Ponadto dwa przednie koła są świecące, co sprawia że jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla dziecka. Sterowanie hulajnogą Scooter Magic jest bardzo proste, odbywa się ono za pomocą balansu ciała.

Hulajnoga to świetny wybór, modele trójkołowe pozwalają na naukę jazdy nawet dwulatkom, które najczęściej mają mnóstwo energii i jazda na hulajnodze doskonale sprzyja jej spożytkowaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ