Budowana czasoprzestrzeń

0
1569

Prawdziwą rewolucją w świecie zabawek było założenie firmy „Lego” przez Olega Kirka Christiansena w 1932 roku. Mało kto wie, że nazwa pochodzi od duńskiego zwrotu „leg godt’ co oznacza „baw się dobrze”. Przedsiębiorstwo zaczęło od produkcji drewnianych zabawek, ale prawdziwy rewolucyjny boom nastąpił po II Wojnie Światowej. W 1947 roku koncern zapoczątkował tworzenie zabawek z tworzywa sztucznego, a dwa lata później powstały pierwsze plastikowe, składane cegiełki z wypustkami; dziś bliżej znane jako klocki lego.

Na podobiznę ludzi

W latach osiemdziesiątych firma zapoczątkowała erę ludzików lego. Był to gwiezdny czas dla koncernu, porównywalny do pojawienie się na ekranach filmu „Nowa nadzieja” Georga Lucasa. Postacie poruszały kończynami co spowodowało, że szybko zyskały przychylność kupców, a dla dzieci stały się marzeniem. Ciekawostką jest, że konstrukcja plastikowych ludzików nie zmieniła się ani odrobinę do dnia dzisiejszego.

„Magia Świąt”

Klocki lego są jednym z najczęściej kupowanych prezentów pod choinkę. Co sprawia, że są tak popularne? Funkcjonalność, proste zasady budowy, ograniczające się tylko do wyobraźni użytkownika. Jest to przede wszystkim metafizyczność tego produktu. Kiedy dziecko poznaje świat, zaczyna pytać o wszystko i interesować się przestrzenią. Potrzebna mu jest rzecz do przedłużenia więzi z otaczającym go światem. Klocki lego dla dzieci zapewniają nie tylko dobrą zabawę, ale również edukacje. Poznawanie kształtów, kolorów. Uczą cierpliwości, pokory. Rozwijają wyobraźnię dziecka. które na początku życia powinno być ograniczane tylko przez zakres swojego umysłu. Lego przybierają kształty bohaterów bajek i dlatego stają się przyjaciółmi najmłodszych. Pierwsze słowa dziecka wymawiane są często właśnie w stronę tych zabawek.

Zabawkowa idylla

Klocki dla najmłodszych, konkretnie lego duplo, bo one są skierowane do naszych pociech są idealnym towarzyszem lat dziecięcych. W miarę dorastania oczywiście nie są w stanie już zaspokoić potrzeb przedszkolaków. Na szczęście lego oferuje klocki i dla takich starszych dzieci. Zestawy są dostosowane do użytkownika od momentu narodzin do 18 roku życia. W rzeczywistości towarzyszą wielu ludziom przez całe życie. Uczą i bawią. Zapewniają relaks, powodując pojawienie się uśmiechu na twarzy.

Agora klocków

Obecnie na rynku pojawiło się więcej firm produkujących plastikowe klocki dla najmłodszych. Sprawia to, że rodzice mają ogromny komfort w wyborze klocków dla dzieci. Wraz z pojawianiem się nowych bajek, filmów fabularnych możemy znaleźć w sklepach zestawy składające się z miejsc, pojazdów, a wreszcie bohaterów przygód dla najmłodszych. Przyszłość klocków dla dzieci rysuje się w jasnych barwach. Stały się one nieodłącznym elementem rozwoju brzdąców i tak będzie też jeszcze przez długie lata.