Piękna, gładka skóra bez zmarszczek i niedoskonałości to cel, do którego dąży wiele współczesnych kobiet. Niektóre z nich wykorzystują do tego tradycyjne, domowe sposoby, podczas inne wybierają bardziej specjalistyczne metody. Jedną z nich jest bezinwazyjny mini lifting twarzy. W czym tkwi jego przewaga nad domowymi sposobami oraz tradycyjnym liftingiem twarzy? Zobacz, dlaczego warto mu się poddać!

Mini lifting twarzy – co to znaczy?

Bezinwazyjny lifting twarzy to metoda odmładzania skóry, którą wykonuje się bez skalpela, a mówiąc dokładniej bez pomocy chirurga plastycznego. Mini lifting twarzy zazwyczaj przeprowadza się przy pomocy takich metod, jak: fotoodmładzanie, ultradźwięki, wampirzy lifting, nici liftingujące czy nowoczesny system laserowy Cynosure Triplex, polecany przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. Mini lifting twarzy przynosi dużo lepsze efekty niż domowe sposoby, a jednocześnie jest bezpieczniejszy dla pacjenta niż tradycyjne, chirurgiczne metody odmładzania skóry.

Bezinwazyjny lifting twarzy a domowe sposoby

Domowe sposoby odmładzania twarzy, przez co najczęściej rozumiemy stosowanie wybranych kremów czy maseczek do twarzy, rzadko kiedy przynoszą oczekiwane przez nas efekty. A to przede wszystkim dlatego, że większość preparatów kosmetycznych działa na skórę jedynie powierzchnie, nie zaś na poziomie komórkowym, gdzie zachodzą istotne dla naszej skóry zmiany. Mini lifting twarzy przeprowadzany np. przy pomocy urządzeń laserowych, wywołuje na skórze falę mikrouszkodzeń, by poprzez produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny pobudzić jej głębsze warstwy do odnowy i regeneracji. Jest to przy tym bezinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta metoda, która nie uszkadza zdrowych tkanek skóry i nie powoduje praktycznie żadnego bólu.  

Chirurgiczny lifting twarzy a lifting twarzy bez skalpela

Bezinwazyjny lifting twarzy jest też doskonałą alternatywą dla tradycyjnej operacji plastycznej, która zazwyczaj wiąże się z bardzo dużym ryzykiem różnorodnych powikłań. Martwica skóry, krwiaki, uszkodzenie nerwu czy blizny przerostowe – to jedne z wielu możliwych skutków ubocznych klasycznego liftingu twarzy, z którymi nie będziemy mieć do czynienia przy laserowym odmładzaniu czy ultradźwiękach. Oczywiście, mini lifting twarzy nie przyniesie identycznych rezultatów, jak operacja plastyczna, ale możemy spodziewać się, że efekt końcowy zabiegu będzie równie spektakularny, a przy tym bardzo naturalny. Nieodzowną zaletą liftingów przeprowadzanych bez użycia skalpela jest to, że nie wymagają one długiego okresu rekonwalescencji – bezpośrednio po wykonanym zabiegu można wrócić do domu, zaś na drugi dzień do swoich codziennych obowiązków. Po zabiegu może oczywiście pojawić się zaczerwienienie, lekki obrzęk czy ogólny dyskomfort, ale nie są tak mocno doskwierające dolegliwości, jak przy tradycyjnej metodzie liftingu.  

Mini lifting twarzy – dla kogo?

Bezinwazyjny lifting twarzy to metoda, która sprawdzi się doskonale u pań w różnym wieku. Mogą się jej poddać kobiety po 30. roku życia, które mają do czynienia z pierwszymi oznakami starzenia, jak i starsze panie, które chciałyby połączyć mini lifting twarzy z innymi metodami odmładzania. Przed zabiegiem należy jednak udać się na wizytę konsultacyjną, by wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ