Atrakcje dla dzieci w Warszawie – gdzie warto się wybrać?

Stolica ma wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania najmłodszym – możemy znaleźć coś wciągającego praktycznie na każdy dzień. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w stolicy, czy jesteś tu w trakcie rodzinnego urlopu, zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!

Warszawskie muzea

W Warszawie działa wiele ciekawych muzeów, które zapraszają najmłodszych. Znajdują się wśród nich między innymi Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Ewolucji PAN, Muzeum Wojska Polskiego. W muzeach często organizowane są też ciekawe warsztaty dla dzieci.

Pokoje zagadek

To dość nowa atrakcja miejska – pokoje, w których jesteśmy zamykani na określony czas i musimy znaleźć wyjście. Żeby to zrobić, konieczne jest poszukiwanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek, dlatego to świetny trening dla szarych komórek. W Warszawie działają również specjalne pokoje zagadek – escape roomy – przeznaczone dla dzieci.

Wizyta w teatrze

Teatr nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli chcecie wybrać się rodzinnie na spektakl dla dzieci w Warszawie, do wyboru jest wiele ciekawych propozycji, między innymi Teatr Małego Widza. Spektakle organizowane są nawet dla dzieci od pierwszego roku życia.

Centrum Nauki Kopernik i Niebo Kopernika

To doskonała propozycja dla każdego spragnionego wiedzy – Centrum Nauki Kopernik to jedyna tego rodzaju placówka w Polsce, gdzie można na własne oczy eksperymentować, oglądać działanie różnych maszyn, sprawdzać, jak działają rządzące naszym światem prawidła fizyczne. W planetarium Niebo Kopernika, które znajduje się tuż przy Centrum, możemy oglądać fantastyczne pokazy na sferycznym ekranie przypominającym sklepienie niebieskie.

Zabawa na świeżym powietrzu

Gdy pogoda dopisuje, można wybrać się między innymi do warszawskiego zoo, na spacery po pięknych stołecznych parkach, ogrodach botanicznych, na przykład Parku Ujazdowskiego, do Łazienek Królewskich. Od wiosny do jesieni w stolicy działają też parki linowe i centra rozrywki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ