Zestaw do stylizacji brwi

Stylizacja brwi to jeden z ważniejszych elementów makijażu oka. Pozwala ona na podkreślenie oprawy oczu i nadanie spojrzeniu głębi. Mimo niewątpliwych plusów stylizacji brwi wiele kobiet o niej zapomina podczas codziennego makijażu. Często wynika to z tego, że w ich kosmetyczce brakuje preparatów i narzędzi do stylizacji brwi. Temu problemowi można szybko zaradzić. Zestawy do stylizacji brwi proponuje wiele marek. Co one zawierają?

Dlaczego warto stylizować brwi?

Brwi są niezwykle istotną częścią twarzy. Nadają jej charakter, podkreślają rysy, wyostrzają spojrzenie. Nadanie brwiom właściwego kształtu i koloru jest więc postawieniem swoistej kropki nad i w makijażu oka. Aby brwi pięknie się prezentowały, trzeba dbać kompleksowo. Podstawowe zabiegi, jakie się wykonuje to regulowanie ich kształtu np. za pomocą nitkowania czy pęsety oraz wykonywanie henny brwi. Ważny jest też makijaż, który pozwala na dłużej zachować efekt regulacji i farbowania henną.

stylizacja brwi

Na czym polega stylizacja brwi?

Stylizacja brwi może mieć różny wymiar. W niektórych przypadkach wystarczy je tylko uczesać suchą szczoteczką po tuszu do rzęs. Są jednak takie dni, kiedy włoski na brwiach potrzebują bardziej zaawansowanych zabiegów, takich jak ich ułożenie, wyczesanie, utrwalenie kształtu. Na szczęście z pomocą w procesach stylizacyjnych przychodzi cały arsenał kosmetyków i narzędzi. Można kupić je w zestawach, które ułatwią codzienny makijaż. Zestawy do stylizacji brwi proponuje wiele marek kosmetycznych. Kosmetyki do brwi znaleźć można w ofercie Delia, Golden Rose, Loreal, Bell czy Maybelline. Marki te proponują zestawy stylizacyjne w atrakcyjnych cenach na każdą kieszeń.

Czym malować brwi

Czym malować brwi?

W zestawach do stylizacji brwi przede wszystkim można odnaleźć kosmetyki i narzędzia do ich malowania takie jak:

  • Pędzel ze skośnym włosiem – do stylizacji brwi wykorzystuje się niewielki pędzelek, który pozwala na precyzyjne zabiegi upiększające; z jego pomocą nakłada się wybrany kosmetyk;
  • Szczoteczka do brwi – szczoteczka o niewielkich rozmiarach służy do czesania włosów i nadania im pożądanego kształtu; jeśli w takim zestawie zabraknie szczoteczki, możesz kupić ją osobno; szczoteczki solo można kupić w każdej drogerii internetowej; alternatywną dla profesjonalnej szczoteczki jest stara, dokładnie wyczyszczona szczoteczka po tuszu do rzęs;
  • Cienie do brwi- to jeden z podstawowych kosmetyków do malowania brwi; kosmetyk ten jest mniej inwazyjny niż kredka czy henna; po zestawy z cieniami powinny sięgać osoby mniej sprawne w makijażu oka, ponieważ są one najłatwiejsze w aplikacji;
  • Kredka do brwi – idealna kredka do brwi o to, która będzie miękka i którą później będzie można łatwo rozetrzeć pędzelkiem; kredka posłuży do domalowywania brakujących włosków, a także pomoże nadać brwiom porządnych kształt i delikatnie je przedłużyć;
  • Szablony do brwi- w profesjonalnych zestawach do stylizacji brwi można znaleźć specjalne szablony; służą one do wyznaczania linii brwi; są świetną pomocą w make-up oka, szczególnie dla osób z mniej wprawną ręką;
  • Pęseta – jest podstawowym narzędziem do stylizowania brwi, a dokładnie do ich regulowania; pęsetą brwi można wyregulować samodzielnie i nadać im wymarzony kształt.  
[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ