Nawlekanki dla dzieci – dobrym pomysłem na prezent na roczek

0
2114

Świat dziecięcych zabawek z każdym rokiem się powiększa, a my wpadamy w wir zakupów. Szukamy idealnych prezentów, które nie tylko zainteresują najmłodszych, ale także rozwiną ich naturalne zdolności. Szukając prezentu na roczek, warto sięgnąć po nawlekanki dla dzieci, które nie tylko pozwalają na poznanie świata, ale także umożliwiają rozpoczęcie trening manualny.

Dlaczego trening manualny jest taki ważny?

Musimy wziąć pod uwagę, że nawlekanie i sznurowanie stanowią idealny trening sprawności motorycznej dzieci. Dzięki tym czynnościom rączki naszych maluchów są sprawniejsze, co przekłada się na większe sukcesy w pisaniu, rysowaniu, czy wszystkich sprawnościach wykonywanych ręcznie. Dodatkową zaletą treningu manualnego jest wyrabianie w dzieciach cierpliwości i systematyczności. Szczególnie w czasach, gdzie mamy do czynienia ze smartfonami i tabletami, które dają szybką gratyfikację, ale niestety nie mają wpływu na rozwój motoryki u dzieci. Szczególnie widoczne jest to w najnowszych badaniach, gdzie pedagodzy biją na alarm, że drastycznie spadają kompetencje motoryczne dzieci, głównie na skutek nowych technologii.

Nawlekanki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupimy nawlekanki dla rocznego dziecka, w pierwszej kolejności musimy dostosować je do wieku dziecka. Szczególnie chodzi o elementy do nawlekania, musimy pamiętać, aby były odpowiedniej wielkości. Musimy mieć na względzie bezpieczeństwo dziecka, aby maluszek nie połknął jakiegoś elementu. Dodatkowo nawlekanka powinna być dostosowana do jego możliwości i umiejętności. Wybierając, zwróćmy uwagę, aby otwór był odpowiednio duży, a sznurek na tyle gruby, by dziecko zbyt wcześnie się nie zniechęciło. Ważnym elementem będą też atesty i materiał, z którego zabawka jest wykonana, gdyż dziecko na pewno będzie brało materiał do buzi.

Nawlekanki dla dzieci umożliwiają poznawanie świata

Warto zaznaczyć, że nawlekanki nie tylko oddziałują na koncentrację i trening manualny, ale także pozwalają na naukę kształtów i kolorów. Następnie wraz z wiekiem dziecka możemy rozwijać i dokładać kolejne umiejętności takie jak nauka alfabetu, czy cyferek, a także nazywanie określonych kształtów. Większość nawlekanek dla dzieci to zabawki drewniane, które nie tylko są trwałe, ale w całości biodegradowalne. Nawlekanki to idealny prezent dla dzieci praktycznie w każdym wieku, odpowiednio dobrane i dostosowane do wieku, mogą stanowić źródło świetnej zabawy i nauki. W przypadku starszych dzieci zabawki motoryczne mogą poprawić zdolności chwytania rączkami, co wpłynie na prawidłowe trzymanie długopisy, czy poprawi umiejętności plastyczne.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ