Zabawkowy zawrót głowy

Znamy wiele przedmiotów, które małym dzieciom służą do umilenia czasu. Zabawki znane były od najdawniejszych czasów. Ich założeniem jest przygotowanie dzieci do życia w społeczeństwie i poznanie otaczającego je świata. Wiadomo, że przedmioty te wspomagają rozwój i pobudzają wyobraźnię. Muszą być dobrane do wieku malucha i jego nabytych do tej pory umiejętności oraz wykonane z bezpiecznych dla niego materiałów. Zadaniem zabawek jest uczyć przez zabawę czyli przyjemność. Często wręczamy dzieciom prezenty na urodziny i z okazji różnych świąt, aby dać im radość. Bawimy się razem z nimi i w ten sposób podsuwamy różne pomysły i rozwiązania.

Rodzaje zabawek

Zabawki możemy podzielić w zależności od:

  • funkcji jaką mają spełniać np. manualne jak plastelina, pisaki, kredki oraz edukacyjne czyli np. zabawki muzyczne, gry planszowe czy łamigłówki

  • przeznaczenia czyli do zabawy na dworze np. do piasku różne wiaderka, łopatki, taczki i zabawkowe traktory czy samochody lub do zabawy w wodzie jak piłki dmuchane czy koła do pływania

  • wieku dziecka to znaczy taka, która zainteresuje je na danym etapie rozwoju, a jednocześnie nie będzie jednodniową przygodą, ale maluch będzie często do niej wracał i posłuży mu na dłużej

Różnorodność zabawek

Oferta w branży zabawek jest bardzo szeroka zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Możemy kupić maskotki, lalki, mebelki, samochodziki czy traktory zabawkowe. Każdemu dziecku możemy sprawić niesamowitą radość ofiarując mu to o czym marzy. Powinniśmy zwracać uwagę na materiały z jakich te przedmioty są wykonane. Czy plastik użyty do produkcji lalek i traktorów nie zawiera toksycznych związków, które mogą wywołać przykre dolegliwości chorobowe.

Zabawki ekologiczne

Dużą wagę przykładamy do ekologii i dotyczyć to powinno również, a może i przede wszystkim przedmiotów, którymi bawią się nasze dzieci. Wiemy, że maluchy nie potrafią rozróżnić, czy coś jest bezpieczne czy nie, dlatego powinni zadbać o to dorośli wybierając zabawki, które nie będą za głośne, nie będą posiadały ostrych krawędzi, są wykonane z bezpiecznych materiałów i czy są dostosowane do wieku i rozwoju dziecka.

Czas upominków

Zbliżają się święta! Każdy z nas chce sprawić radość drugiej osobie mniejszym lub większym prezentem. Wybierajmy mądrze zwłaszcza dla dzieci. Postarajmy się, aby wózki dla lalek dopasowane były do wzrostu obdarowanych dziewczynek, a traktory zabawkowe dla chłopców nie miały ostrych krawędzi. Pamiętajmy też, że nie zawsze ten droższy upominek sprawi komuś więcej radości ze względu na cenę. Warto się zatrzymać i pomyśleć czym dana osoba się interesuje i co lubi robić.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ