Parkowe alejki i place zabaw, chodniki i boiska z pierwszymi promieniami cieplejszego słońca zapełniają się dziećmi na kolorowych hulajnogach micro. To rewelacyjny pomysł, by zachęcać pociechę do aktywności na świeżym powietrzu oraz do ćwiczenia koordynacji. To również doskonały trening przed nauką jazdy na rowerku, ponieważ gwarantuje zdecydowanie lepszą stabilizację i łatwiej się nią przemieszczać nawet w bardzo zatłoczonych miejscach.

Kolorowe hulajnogi micro dla zdrowia

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne hulajnogi micro to najlepszy wybór dla dzieci i rodziców. Nawet kilkulatek bardzo szybko nauczy się jeździć na tym pojeździe, a jego lekkość, łatwość przenoszenia i zajmowanie stosunkowo niewielkiej ilości miejsca sprawiają, że można taki sprzęt mieć zawsze przy sobie, w bagażniku lub też zabierać do przedszkola. Takie hulajnogi micro można zabrać ze sobą na każdy spacer i na każdy weekendowy wypad.

Sama jazda na hulajnodze micro polega na tym, że jedną noga stoimy na podeście, a drugą odpychamy się od podłoża. Do nadawania kierunku jazdy i stabilizacji służy kierownica. Poruszanie się na takim pojeździe wymaga więc doskonałej koordynacji i z założenia specjaliści zalecają, by hulajnogi micro kupować dziecku co najmniej dwuletniemu. Są oczywiście takie sprzęty, na których można próbować uczyć jeździć dziecko, jak tylko zacznie chodzić.

Hulajnogi micro i bezpieczna jazda

Dla najmłodszych najpopularniejsze są hulajnogi micro trójkołowe. Podwójne kółka z przodu pozwalają uzyskać zdecydowanie lepszą stabilizację. Im szerszy ich rozstaw, tym pewniej można prowadzić pojazd. Poza tym jedno kółko z tyłu nie utrudnia odpychania się nogą. Warto przy wyborze hulajnogi micro zwrócić uwagę na kółka. Najlepiej na przygotowanych trasach sprawdzają się małe z tworzyw sztucznych – najlepiej kauczukopodobne. Na leśnych drogach lepiej poradzą sobie hulajnogi micro z dużym przednim kołem.

Koniecznym elementem hulajnogi micro jest regulowana rączka, która możemy ustawić idealnie do wzrostu dziecka, aby w przypadku upadku nie zrobiło sobie krzywdy. Podobnej uwagi będzie wymagał od nas rodzaj podestu. Powinien być on antypoślizgowy, a najlepiej, gdyby miał wypustki lub też dość mocno odczuwalną fakturę, która będzie stabilizować but. Podesty hulajnogi micro dla maluchów są zazwyczaj plastikowe, te bardziej wytrzymałe są aluminiowe i mogą utrzymać ciężar nawet 20 kilogramów. Poza tym to lekkie rozwiązanie, które dodatkowo amortyzuje nierówności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ