Jakie klocki dla najmłodszych dzieci?

0
1492

Akcesoria dla dzieci przede wszystkim muszą być dopasowane do ich wieku i umiejętności. Jedną z najbardziej interesujących zabawek są klocki z drewna. Trudno o bardziej klasyczną zabawkę, którą my bawiliśmy się 20 lat temu, a pewnie pamiętają ją nawet nasi dziadkowie! Klocki drewniane są zabawką uniwersalną, którą pokochają dzieci w każdym wieku!

Klocki drewniane i ich dostępność

Dzisiaj w sklepach jest wszystko. Klocki drewniane to klasyka sama w sobie, jednak wybór znacznie się powiększył. Przypominając sobie nasze dziecięce czasy, pamięta się głównie drewniane klocki w kształcie czworokąta, które były niepomalowane. Jeśli miały kolory to dominował w nich żółty, niebieski, czerwony i zielony. Teraz oferta ta znacznie się rozszerzyła. Wszędzie można spotkać klasyczne klocki drewniane o różnorodnych formach. Zazwyczaj mają proste kształty, takie jak kwadraty, trójkąty. Dostępne są również te bardziej kreatywne, np. w kształcie miniaturowych ludzi, strzałek, czy gwiazdek. Są to produkty ekologiczne, w pełni bezpieczne dla małych dzieci.

Kolejną kategorią są klocki drewniane malowane – mają różnorodne kształty, kolory i grafiki naniesione na elementy. Charakteryzują się prostymi kształtami, a dziecko może z nich ułożyć wszystko to, co sobie wymarzy. Kolejną kategorię stanowią klocki typu puzzle. Są one złożone z większych elementów, a maluch może z nich ułożyć wieże, prosty obrazek lub inne kształty, które nie wymagają większych umiejętności manualnych. Polecane szczególnie dla dzieci, które są za małe na zwykłe puzzle. Kategorią dla najbardziej zaawansowanych dzieci są klocki drewniane konstrukcyjne. Z ich pomocą można konstruować samochody, samoloty, zamki, a nawet złożyć kulodrom.

Klocki drewniane- jak wybierać?

Podstawowym kryterium wyboru powinien być wiek dziecka. Są zestawy przeznaczone jedynie dla starszaków. Należy pamiętać, że klocki drewniane do jengi lub przeznaczone do zbudowania skomplikowanego zamku nie są najlepsze dla maluchów. Dziecko może się bardzo szybko zniechęcić i nie chcieć składać elementów. Dla najmłodszych poleca się klocki drewniane o prostych kształtach. Dla nieco starszych odpowiednim wyborem są już te bardziej skomplikowane, jak np. puzzle przestrzenne. Następnie warto zorientować się, co zawiera zestaw klocków drewnianych. Łączy się to z wiekiem dziecka- bardziej zaawansowane zestawy warto zostawić na okazję, gdy maluch podrośnie. Klocki z drewna to ten rodzaj zabawek, który nigdy się nie nudzi. Istotny jest również sposób ich wykończenia- maluchom warto kupić te pomalowane jedynie naturalnym olejem, ponieważ często gryzą zabawki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ