Jaki wózek dla lalek wybrać do dziecięcych zabaw?

0
1979

Dzieci często bawią się w udawanie dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że dzięki temu najmłodsi podpatrują pewne wzorce zachowań i uczą się ról społecznych. Wózki dla lalek to doskonała zabawka dla najmłodszych dzieci, które często sięgają po rozwiązania tego typu. Odpowiednio dobrany wózek tego rodzaju nie tylko świetnie sprawdzi się w codziennych zabawach, ale będzie również bezpieczny dla dziecka. Podpowiadamy, jaki model wybrać, zwracając uwagę na wiek malucha.

Wózki dla lalek – na co zwrócić uwagę?

Tego typu zabawka to doskonały pomysł na praktyczny prezent dla najmłodszych. Zwłaszcza jeśli dziecko chce opiekować się młodszym rodzeństwem, to z pewnością sprawdzi się pomoc w postaci wózka. Przy wyborze warto brać pod uwagę przede wszystkim materiał, z jakiego jest wykonana zabawka, a co za tym idzie, jakość wózka. Warto zatem przed zakupem odpowiednio obejrzeć produkt, a jeśli zamawiamy przez Internet, to wybrać możliwość szybkiego zwrotu. Bardzo popularnym rozwiązaniem na rynku są ostatnio drewniane wózki dla lalek, takie jak https://3xk.pl/pol_m_Zabawki_Lalki_Akcesoria-dla-lalek_Wozki-dla-lalek-2843.html. To opcja, która z pewnością spodoba się rodzinom, stawiającym na ekologiczne rozwiązania w życiu codziennym. Tego typu wózki dodatkowo pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię, ale są również bardzo bezpieczne i trwałe. Dodatkowo cechują się uniwersalnością, ponieważ z powodzeniem sprawdzą się w przypadku dziecka w każdym wieku.

Wózek dla lalek w zależności od wieku

Odpowiednio dobrany wózek to taki, który spełni wszystkie normy bezpieczeństwa, ale będzie dodatkowo swobodny w użytkowaniu dla dziecka. Dla dziecka kończącego rok doskonale sprawdzą się wcześniej wspomniane, popularne wózki drewniane.  Takie zabawki są stabilne i można je zarówno ciągnąć, jak i pchać. Często wyposażone są dodatkowo w wyłożone elementy, które pozwalają na zachowanie podobnej struktury produktu do wózków używanych przez rodziców. Pamiętajmy, aby wózki dla lalek dla rocznej dziewczynki nie były zbyt wysokie – rączka powinna znajdować się na takiej wysokości, która umożliwia dziecku swobodne pchanie i ciągnięcie. W przypadku dzieci 2-letnich doskonale sprawdzi się nieco lżejszy wózek. Taki również może być dodatkowo zdobiony w różnorodne elementy, które pozwolą na przykuwanie uwagi dziecka. Dla 3-latki sprawdzi się z pewnością nieco wyższy pojazd, który będzie bardziej skomplikowany, stanowiąc dla niej wyzwanie. Można w nich również regulować zadaszenie nad gondolą albo ruszać hamulcem.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ