Impreza ze znajomymi? Postaw na kolorowy makijaż oczu!

Kolory niechybnie kojarzą się z wakacjami, zabawą i dobrą imprezą. Także robiąc make-up na wieczorne wyjście, warto wczuć się w klimat kolorowych świateł i postawić na wielobarwny makijaż. Mówimy DOŚĆ standardowym beżom i brązom! Raz na jakiś czas każdy powinien zaszaleć i wybrać coś mniej serio. Jak zrobić taki kolorowy makijaż? Jakie etapy składają się na niego?

Wielobarwny make-up – do wyboru, do koloru!

W zasadzie to ciężko dać jeden właściwy przepis na kolorowy makijaż. Ile wizażystek i wizażystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, tak wiele może być pomysłów. To jest właśnie cecha kolorowego makijażu – każdy może być inny zarówno pod względem efektu końcowego, jak i techniki wykonania. Poniżej przedstawiony jest zalewie jeden ze sposobów, w jaki można go wykonać.

Wszystko zależy od oczekiwanego efektu. Żeby zrobić kolorowy makijaż, można użyć zarówno kredek do oczu, jak i cieni. Liczba barw i ich odcieni także uzależniona jest od oczekiwań. Można zatrzymać się w obrębie jednego koloru, operując kilkoma jego tonami, jednak im więcej kolorów, tym radośniej! Można do zrobienia makijażu wykorzystać dwie, trzy lub więcej barw, by spojrzenie tryskało mnóstwem energii.

Generalna zasada co do cieni jest taka, by nakładać je, zaczynając od najjaśniejszych, kończąc na najciemniejszych. Można je blendować – rozcierać na zewnątrz, by ginęła wyraźna linia między barwą a kolorytem skóry, a także zacierać granice między kolorami, by przejścia były łagodne i przyjemne.

W kolorowym makijażu nie może zabraknąć mocnego akcentu w postaci czarnej kreski nad górną linią rzęs, zrobioną za pomocą eyelinera. Ważne jest, by starać się rysować kreskę jak najbliżej nasady rzęs. Jej przebieg również można akcentować w różnych miejscach, w zależności od preferencji. Ważne jest także wytuszowanie rzęs przy pomocy maskary. Warto zadbać o to, by były porządnie rozczesane. Można to osiągnąć, wykonując nieco zygzakowate ruchy szczoteczką.

Dla dopełnienia, policzki warto przyprószyć różem. Jeżeli zaś chodzi o usta – jeden z najważniejszych elementów make-upu – najlepiej dopasować odcień pomadki, szminki bądź błyszczyka do reszty stylizacji. Warto zadbać o to, żeby była spójna kolorystycznie. Nawet, jeżeli preferowany kolorowy makijaż będzie istnym barwnym szaleństwem, nie znaczy to, że usta mogą być pomalowane w każdym kolorze. Wybór pozostaje oczywiście kwestią gustu i oczekiwanego rezultatu, spójna szata kolorystyczna będzie robić jednak lepsze wrażenie.

Kolorowy makijaż to świetna alternatywa dla codziennej nudy, bądź nadmiernej elegancji. Każdy ma czasem prawo do małego szaleństwa. Przy najbliższej nadchodzącej okazji postaw na kolorowy makijaż, zaskocz znajomych i wczuj się w klimat świetnej imprezy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ