Gdzie na zagraniczne ferie zimowe z dzieckiem

Ferie 2022 niekoniecznie trzeba spędzić na ośnieżonym stoku. Biuro podróży ma w swojej ofercie także propozycje dla tych, którzy preferują cieplejsze klimaty albo najlepiej się czują na wycieczce połączonej ze zwiedzaniem. Dlatego zimowe wakacje z pewnością nie mogą być nudne.

Wczasy w ciepłym kraju

Jeżeli mróz przeraża, to zawsze można wyjechać na ferie tam, gdzie słonko przygrzewa przez cały rok. Znane kurorty w Egipcie wydają się zatem ciekawym rozwiązaniem. Nawet w styczniu i lutym jest bardzo przyjemnie w ciągu dnia, a jedynie w nocy temperatura może spaść poniżej 20 stopni Celsjusza. Co więcej, nawet woda okazuje się cieplejsza niż w Bałtyku w sezonie letnim, więc idealnie nadaje się do nurkowania. Oczywiście warto zdecydować się na opcję all inclusive, aby maksymalnie skorzystać z zaplecza sportowo-rekreacyjnego hoteli.

Wczasy w ciepłym kraju

Wyjazd na narty

Dla niektórych osób zimowe wakacje kojarzą się wyłącznie z szaleństwem na śniegu. Dlatego wiele rodzin z dziećmi jedzie własnym samochodem do ośrodków narciarskich w Austrii lub we Włoszech. Urokliwe alpejskie miasteczka kuszą doskonale przygotowanymi trasami na szusowanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy lub snowboardzistów. Nie trzeba się martwić, czy spadnie śnieg, jak to bywa w polskich górach. Stoki o różnym stopniu trudności są idealnie przygotowane, a nowoczesne systemy wyciągów pozwalają uniknąć tracenia czasu na wjazd na górę.

Ciekawą propozycją wydają się również ferie 2022 na stokach w Turcji, oczywiście z przelotem samolotowym. Taką propozycję znajdziecie w katalogu narciarskim ITAKI. Nowoczesne kurorty narciarskie Uludağ i Kayseri zapewniają wspaniałe warunki narciarskie dla rodzin z dziećmi, a także świetne widoki. Z Kayseri nie tylko można podziwiać szczyt Elbrusu, ale również podjechać do urokliwej Kapadocji – mała przerwa w szusowaniu też dobrze zrobi.

Wycieczka ze zwiedzaniem

Wycieczka ze zwiedzaniem

Jeżeli ani plaże, ani ośnieżone stoki nie przekonują, to biuro podróży proponuje interesujące wycieczki połączone ze zwiedzaniem lub dobrą zabawą. Chyba każde dziecko będzie zachwycone możliwością spędzenia wielu godzin w parku rozrywki. Wizyta w Disneylandzie okazuje się zatem wspaniałym pomysłem na rodzinne ferie. Później można wygrzać się w aquaparku albo zdecydować się na pójście do muzeum dinozaurów. A na deser czeka niepowtarzalny rejs po Sekwanie.

Rodzice z nieco starszymi dziećmi nie będą też z pewnością nudzić się w Rzymie. W końcu nie trzeba ograniczać się do podziwiania najbardziej znanych zabytków, ale warto także wspólnie odkrywać inne ciekawe miejsca. Dużym plusem wycieczek tego typu podczas wakacji zimowych są mniejsze tłumy turystów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ