kosmetyki hipoalergiczne

Cera wrażliwa i skłonna do alergii wymaga specjalnej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami. Dla tego typu skóry zostały stworzone właśnie kosmetyki hipoalergiczne. Posiadają one specjalnie opracowaną recepturę, która nie zawiera substancji będących potencjalnymi alergenami. To właśnie dzięki temu ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych jest minimalne i znacznie niższe niż w przypadku kosmetyków tradycyjnych. Zobacz, czym charakteryzują się kosmetyki hipoalergiczne, jakie marki je proponują i gdzie je kupić.

Czym są kosmetyki hipoalergiczne?

Kosmetyki hipoalergiczne inaczej nazywane hipoalergicznymi to te, których składniki zostały tak dobrane, aby być odpowiednie dla cery wrażliwej i alergicznej. W praktyce oznacza to, że w ich składzie nie znajdzie się m.in. alkoholu, substancji zapachowych, większości substancji konserwujących, większości barwników, wyciągów z ziół, produktów pszczelich, olejków tartacznych. Kosmetyki dla alergików opracowywane są przy współpracy kosmetologów, chemików i dermatologów. Dzięki zastosowaniu specjalnych formuł minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji skórnych, czyli wysypki, zaczerwieniania, podrażnienia, uczucia swędzenia. Dodatkowo dzięki temu, że posiadają lekko kwaśny odczyn (podobny do pH zdrowej skóry), wzmacniają naturalną barierę ochronną, nie niszczą płaszcza wodno-lipidowego i zmniejszają podatność cery na uszkodzenia.

kolorowe kosmetyki dla alergików

Jakie kosmetyki hipoalergiczne są dostępne na rynku?

Utarło się przekonanie, że kosmetyki hipoalergiczne to tylko te do pielęgnacji: kremy, żele do mycia, balsamy, sera. Nic bardziej mylnego. Kosmetyki hypoalergiczne to również te kolorowe, którymi można wykonać makijaż. Takie proponuje m.in. marka Physicians Formula. Bestsellery tej marki to m.in. tusz do rzęs Organic Wear CC, róż Nude War czy puder mineralny Mineral Correcting Powder. Wszystkie to produkty dostępne są na https://tagomago.pl/collections/physicians-formula. Physicians Formula tworzy je, dbają o najwyższe standardy jakości. Troszczy się, aby w kolorowych kosmetyków dla alergików nie było parabanków, glutenu, tłuszczu czy substancji oleistych. Zanim produkt trafi na sklepową półkę, jest dokładnie badany dermatologicznie i oftalmologicznie.

kosmetyki

Gdzie kupić kolorowe kosmetyki dla alergików?

Jeszcze do niedawna posiadaczki cery alergicznej zakupy kosmetyczne mogły robić jedynie w aptekach. Dziś kosmetyki hipoalergiczne zarówno te do pielęgnacji, jak i do makijażu dostępne są powszechnie. Można zamówić je, chociażby w drogeriach internetowych. Często są one w nich dostępne w o wiele niższych cenach niż stacjonarnie. Zakup kosmetyków hypoalergicznych nie wymaga recepty czy specjalnego zezwolenia lekarza. Sięgać po nie mogą nie tylko osoby z cerą wrażliwą i ze skórą do alergii, ale też i normalną, które chcą postawić na naturalną pielęgnację. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ