Odwiedzamy sklep internetowy z zabawkami

Każdy rodzic wie, że najskuteczniejsza nauka dziecka odbywa się poprzez zabawę. Towarzyszą jej zabawki, dzięki którym dziecko poznaje świat. Na każdym etapie życia nieletniego, pomagają mu w rozwoju. Stymulują zmysły, uczą interakcji, rozwijają podstawowe umiejętności oraz wyobraźnię. Oprócz rozwoju ważne jest także bezpieczeństwo. Łatwo ocenić zabawkę w sklepie, gdy trzyma się ją w dłoni. Trudniej jednak, gdy wybór zabawki następuje przez internet. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zabawki, gdy odwiedzamy sklep internetowy z zabawkami? Odpowiedź poniżej.

Wiek dziecka

Zabawki powinny być dopasowane do wieku oraz poziomu rozwoju dziecka. Przykładowo dla najmłodszych dzieci nie mogą zawierać drobnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Ważny jest aspekt higieny. Zabawki powinny być wykonane z materiałów, które można łatwo umyć, zdezynfekować lub wyprać. Dla nieco starszych dzieci warto wybierać takie gadżety, które będą pobudzały dziecko do ruchu. Sprawdzą się np. klocki, z których można zbudować większą całość lub piłki, za którymi dziecko będzie biegać. Grupę docelową, dla której przeznaczona jest zabawka, określa producent. Przekreślone 0–3 na produktach oznacza, że nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 3 lat. Oprócz tego można spotkać się z oznaczeniami typu 1+ lub podanym przedziałem wiekowym.

Sposób wykonania

Poleca się sprawdzać skład danego produktu. Część substancji chemicznych obecnych w plastikowych zabawkach może zawierać np. flatany szkodzące zdrowiu. Sprawdźmy, czy produkt nie zawiera substancji zapachowych powodujących alergie. Producent oprócz ostrzeżenia podaje wyjaśnienie, które elementy mogą być niebezpieczne. Lepiej zwrócić na to uwagę. W przypadku zamówień online najlepiej, jeśli po odebraniu zamówionej paczki, rodzic najpierw sam ją dokładnie sprawdzi. Warto upewnić się, czy dana rzecz nie zawiera ostrych krawędzi lub długich linek. Dopiero po tym, zabawkę można przekazać dziecku i obserwować jego radość z prezentu.

Atesty umieszczone na produktach

Najważniejszym symbolem w kwestii zabawek jest CE (Conformité Européenne), oznaczający, że daną rzecz wyprodukowano zgodnie z europejskimi normami. Oprócz tego umieszczane są także inne oznaczenia mówiące o bezpieczeństwie produktu, jak np. EN 71, PEFC, FSC. Tych oznaczeń należy szukać zarówno kupując przedmiot stacjonarnie, jak również podczas realizacji zamówień online. W tym przypadku powinny znajdować się w opisie zabawki na stronie internetowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ