Zabawki manipulacyjne dla niemowląt - jakie wybrać

Wiele osób staje przed dylematem jakie zabawki wybrać dla niemowlaka. Takie pytanie zadają sobie nie tylko rodzice, ale też bliscy i krewni maluszka, którzy chcieli zakupić dla niego jakiś podarunek. Warto mieć na uwadze, że zabawki od początku życia dziecka mogą pełnić określone funkcje i przyczyniać się do jego rozwoju. W przypadku niemowląt warto sięgać po te propozycje, które rozwijają zdolności manipulacyjne. Dzięki nim niemowle szybciej zyska sprawność motoryczną i będzie lepiej koordynować pracę palców, rąk, jak i całego ciała. Dobrym pomysłem są również propozycje, które wspierają rozwój zdolności sensorycznych.

Po jakie sięgnąć zabawki manipulacyjne dla rocznego dziecka?

Zabawki dla niemowlaka powinny być maksymalnie proste, a jednocześnie atrakcyjne dla niego. Dużą popularnością cieszą się tradycyjne grzechotki bądź kolorowe klocki. Na tym jednak możliwość wyboru się nie wyczerpuje. Kilkunastomiesięczne dzieci chętnie sięgną po bączki, lalki, proste puzzle, książeczki z obrazkami czy autko bądź samolot. Przy zakupie zabawek warto zwrócić uwagę na solidność ich wykonania oraz użyte materiały – powinny one być dla dziecka bezpieczne. Zabawki wysokiej jakości oferuje sklep Moje Bambino.

Jakie zabawki sensoryczne i motoryczne można znaleźć w ofercie Moje Bambino?

Jedną z propozycji jest domek manipulacyjny. Został on stworzony z różnych materiałów, przez co ma ciekawą dla dziecka fakturę. Maluch ma okazję manipulować sznureczkami, a także ćwiczyć sprawność rąk i czerpanie doznań za pomocą zmysłu dotyku. Dodatkowo, domek przygotuje dziecko do samodzielnego ubierania się, gdyż zabawka zawiera zamek, pasek i guziki. Inne zabawki manipulacyjne to mini bączki, które maluch sam wprawia ruch. Ciekawe wizualne bączki, zaciekawiają dziecko podczas wirowania, sprawiając, że jego narząd wzroku ulega stymulacji, a sprawność rąk wzrośnie. Kolejną propozycją są dźwiękowe myszki, służące do zawieszenia na ścianie. Poprzez manipulację sznureczkiem, dziecko ćwiczy zmysł dotyku, a także staje się bardziej otwarte na bodźce o charakterze dźwiękowym. Zabawka ta pełni także walory estetyczne i przyciąga wzrok.

W sklepie Moje Bambino nabyć można ciekawe dla dziecka, i co ważne – wspierające jego rozwój zabawki manipulacyjne dla niemowląt. Dzięki nim maluch będzie rozwijać swoją ciekawość i zmysły. Z czasem będzie on sięgać po coraz bardziej rozbudowane i skomplikowane zabawki. W tym celu jednak musi być odpowiednio przystosowany pod względem manualnym i motorycznym. Dobór odpowiednich zabawek jest ważny na każdym etapie życia dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ