Walka z łupieżem bywa uciążliwa i żmudna. Nie należy jednak się poddawać. Piękny wygląd włosów jest możliwy jedynie wtedy, gdy nie ma na nich białego proszku.

Co warto wiedzieć o łupieżu?

Łupież jest niczym innym jak łuszczącym się naskórkiem głowy. Zjawisku temu towarzyszy swędzenie oraz zlatywanie białych płatków z głowy za każdym razem, gdy dotkniemy włosów. Przyczyn pojawienia się tego problemu może być wiele. Do najczęstszych należy niedostateczna higiena, występowanie problemu z przesuszoną skórą głowy, alergia, a także różne stany chorobowe m.in. łuszczyca czy egzema.

Jak pozbyć się łupieżu?

Podstawą leczenia łupieżu jest dobranie właściwego szamponu, którym rozpoczniemy mycie głowy. W końcu właściwa pielęgnacja włosów w tym przypadku to podstawa. Drogerie internetowe, a także różnego rodzaju sieci dystrybucji kosmetyków (m.in. pl.Oriflame.com) oferują szereg produktów skierowanych właśnie do walki z łupieżem. Trzeba będzie przetestować kilka, aby trafić na właściwy. Jednak na pewno warto. W końcu każdy chce pozbyć się tego uciążliwego problemu, jakim jest łupież.

Pomocne przy walce z łupieżem jest także zrezygnowanie z suszenia włosów przy użyciu suszarki czy mocne szczotkowanie. Gorące powietrze wydobywające się z suszarki jeszcze bardziej przesusza skórę głowy, co ma negatywny wpływ na proces leczenia łupieżu. Natomiast mocne szarpanie włosami podczas ich czesania może spowodować uszkodzenie ich struktury. Warto delikatnie obchodzić się z włosami, a problem łupieżu odejdzie po kilku tygodniach właściwej pielęgnacji. Polecany jest także masaż głowy przy użyciu ciepłych olejków, który łagodzi wszelkie stany zapalne oraz nawilża skórę.

Naturalne sposoby walki z łupieżem

Szeroki wachlarz możliwości walki z łupieżem zapewniają również naturalne produkty oraz witaminy. Możemy przykładowo zdecydować się na wzbogacenie swojej diety o wapń, magnez, potas oraz fosfor. Znajdziemy je w wielu produktach spożywczych. Wystarczy regularnie dodawać je do przygotowywanych potraw, a nie tylko pozbędziemy się łupieżu, ale także innych problemów zdrowotnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ