Plecak na kółkach alternatywą dla tradycyjnych tornistrów

0
1407

Dzieci uczęszczające do szkoły muszą codziennie zabierać ze sobą sporo rzeczy. Książki, przybory do pisania, kanapki, napoje – to wszystko znacznie obciąża kręgosłup dzieci. Rozwiązaniem są plecaki na kółkach, które ze względu na swoją wygodną formę nie stanowią zagrożenia dla postawy dziecka. Co więcej, są one bardzo modne, przez co coraz chętniej wybierane są zarówno przez rodziców, jak i dzieci.

Tradycyjny plecak zagrożeniem dla kręgosłupa

Z przeprowadzanych badań wynika, że najcięższe plecaki mają dzieci, które uczęszczają do klas szkoły podstawowej. Plecak po wpakowaniu do niego wszystkich potrzebnych rzeczy może ważyć nawet 7 kilo, co dla drobnego dziecka jest ogromnym obciążeniem. Nie tylko męczy się on w drodze do i ze szkoły, ale zbyt duża waga stanowi zagrożenie dla jego postawy w przyszłości. Wiele dzieci z powodu zbyt ciężkich tornistrów latami uczęszcza na rehabilitację, która ma na celu poprawę ich postawy i odciążenie kręgosłupa. Warto zatem zdecydować się na plecak na kółkach, który dziecko może wygodnie za sobą ciągnąć. Plecaki na kółkach wytrzymują nawet duże obciążenia, jakimi są podręczniki i inne niezbędne do nauki przedmioty. Pozwalają pomieścić wszystko to, co mieści się w tradycyjnym plecaku. Dziecku, które wyposażone jest w plecak na kółkach jest znacznie wygodniej w szkole, gdzie nie musi każdorazowo przy zmianie sali lekcyjnej przenosić plecaka.

Do szkoły i nie tylko

Plecaki na kółkach polecane są dzieciom w każdym wieku zarówno do szkoły, jak i w inne miejsca. Wycieczka szkolna także wymaga spakowania wszelkich potrzebnych dziecku rzeczy, a dzięki możliwości pociągnięcia za sobą plecaka dziecko nie musi nosić go przez całą trasę wycieczki. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku wyjazdów wakacyjnych, kolonii czy półkolonii. Poza walizką wyjazdową dobrze jest wyposażyć dziecko w wygodny plecak, który nie będzie obciążał za bardzo kręgosłupa.

Plecaki są w modzie

Dzieci chętnie noszą plecaki, gdyż od lat nie wychodzą one z mody. Najmłodsi także chcą wyglądać stylowo, dlatego warto zapewnić im modne rozwiązania dobre również dla zdrowia. Coraz modniejsze stają się plecaki na kółkach, które swoimi wzorami dostosowane są zarówno do chłopców, jak i dziewczynek. Dodatkowo innego plecaka potrzebuje dziecko, które dopiero co zaczyna swoją szkolną przygodę, a innego nastolatek. Oferta plecaków jest na tyle bogata, że każdy znajdzie idealny model dla swojego dziecka. Zakup plecaka na kółkach to inwestycja w wygodę, ale również w zdrowie, która zwracać się będzie latami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ