Opadające powieki – zmora wielu kobiet. Oto rady, jak wykonać makijaż korekcyjny

Masz „trudne”, czyli opadające powieki? Nie wiesz, jak wykonać makijaż oczu, by skorygować ich wygląd? Poznaj kilka prostych technik, które pozwolą ci pozbyć się efektu smutnych, zmęczonych oczu.

Makijaż oczu – przygotowanie i wykonanie

Każdy makijaż powinnaś zacząć od przemycia twarzy (szczególnie dokładnie powiek) płynem micelarnym. Dzięki temu skóra się odtłuści. Następnie na powieki nałóż bazę pod cienie lub trwały korektor pod oczy, który należy przypudrować (najlepiej sypkim pudrem mineralnym).

Wersja dzienna

Zaczynamy! Jak wykonać piękny makijaż oczu? Po pierwsze, podciągnij brew do góry, zobaczysz wtedy, gdzie dokładnie powinnaś nałożyć cień. Jest to miejsce, pomiędzy kością (bez problemu wyczujesz ją palcami) a zakończeniem gałki ocznej. Do makijażu możesz użyć matowego, brązowego cienia. Nałóż go puchatym pędzelkiem, półkolistymi ruchami, ponad zakończenie gałki ocznej, wzdłuż kości. Cień powinien być rozmyty i dawać efekt mgiełki koloru.

Przykładowy kosmetyk: Golden Rose – matowy cień do powiek Silky Touch Matte Eyeshadow, kolor 212.

Ważna wskazówka: nie nanoś cienia zbyt daleko w kierunku zewnętrznego kącika. Jeśli pomalujesz powiekę zbyt nisko, tym samym obciążysz oko – sprawi to, że będzie wyglądało na znużone.

Kolejnym krokiem jest nałożenie jaśniejszego cienia na ruchomą powiekę, aż do zakończenia gałki ocznej.

Następnie przejdź do rzęs. Chwyć zalotkę i podkręć je. Zalotkę przytrzymaj po 10 sekund na każdym oku na górnych rzęsach, po czym bardzo staranne je wytuszuj. Możesz pomalować je dwukrotnie, ale… uważaj, by ich nie posklejać. Na koniec rozświetl jasną kredką okolice pod łukiem brwiowym i wewnętrzne kąciki oczu.

Wersja wieczorowa

Makijaż oczu – smoky eyes – pomoże ci rozwiązać problem opadających powiek. Bazą do wykonania takiego make-upu może być czarny żelowy tusz do kresek. Pozwoli ci precyzyjnie namalować grubą bądź cienką linię, którą następnie powinnaś rozmyć suchym pędzelkiem. Jak namalować idealną kreskę? Wzdłuż górnej linii rzęs narysuj kreskę i przedłuż ją poza zewnętrzny kącik oka. Następnie wyciągnij ją w kierunku końca brwi i połącz ją z linią rzęs, mniej więcej w środkowej części oka. Powstały kontur wypełnij eyelinerem.

Kreskę pokryj ciemnym cieniem, wypełnij nim też ruchomą powiekę i obszar załamania na poduszeczce. Aby powiększyć oko, pomaluj linię wodną jasną, cielistą kredką.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ