Trzyletni chłopiec jest już na tyle dużym dzieckiem, że nie wystarczają mu już niemowlęce zabawki. Wiele produktów dla najmłodszych jest dopuszczalnych właśnie powyżej 3. roku życia. To otwiera nam możliwość wybierania prezentu dla trzylatka spośród wielu propozycji. Na co postawić? Z czego ucieszy się 3-letni chłopiec?

Jaka zabawka dla 3-latka?

Jak już wspomniano na wstępie – szukając prezentu dla 3-latka ma się znacznie więcej możliwości. To wiek, dla którego producenci mają znacznie szerszą ofertę. Wystarczy spojrzeć na propozycje sklepu internetowego www.urwis.pl/wiek/zabawki-dla-3-i-4-latka, by przekonać się, że można wybrać na prezent dla 3-latka wiele różnorodnych zabawek. Można postawić na klocki, pojazdy, gry.

Najważniejsze jednak, by postawić na produkty posiadające atesty i spełniające normy. Istotne jest też, by dopasować zabawkę do wieku dziecka. Nie ma co kupować jej na wyrost. Warto też wybrać to, co wiadomo, że może się spodobać dziecku. Jeśli uwielbia samochodziki, nie ma potrzeby przekonywać go do samolotów.

Pojazdy dla trzylatków

Chłopcy uwielbiają zabawę różnego rodzaju pojazdami. Pasja motoryzacji często zaczyna się właśnie w tym wieku. Początkowo są to duże samochody, jak te marki Wader. Z czasem pojawiają się i mniejsze autka, jak Hot Wheels do których dokupować można tory i garaże. To oczywiście nie wszystko. Chłopcy lubią też pojazdy budowlane: wywrotki, cysterny, koparki. Wielu z nich wybiera auta wojskowe. Nie można zapomnieć i o łódkach, statkach. Dzieciaki uwielbiają również pociągi. Zwłaszcza te, które samodzielnie mogą poskładać, opracowując przebieg toru na własną rękę.

Zabawki do zabawy na zewnątrz

Wśród propozycji prezentów dla trzylatka nie powinno zabraknąć również tych, które przydają się podczas zabawy na zewnątrz. To już na tyle duże dziecko, że z powodzeniem można kupić mu rowerek biegowy. Dzięki niemu znacznie polepszy się rozwój motoryczny. Tego typu rowerek uczy utrzymywania równowagi, balansu ciałem, koncentracji. To świetny sposób na wprowadzenie aktywności fizycznej, urozmaicenie spacerów. Dzięki rowerkowi biegowemu znacznie łatwiej jest później opanować dziecku jazdę na dwóch kółkach.

Zabawa na zewnątrz to nie tylko jazda na rowerze. Prezentem dla trzylatka, który sprawi, że chętniej będzie spędzał czas na świeżym powietrzu, są wszelkie zabawki ogrodowe. Dzięki domkowi dla dziecka będzie miał schronienie przed słońcem i strefę do której wstępu nie mają dorośli. Rozrywkę zagwarantuje piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawka. Warto pomyśleć też o basenie, który w upalne dni będzie ochłodzeniem, a także trampolinie.

Z czego jeszcze ucieszy się trzylatek?

Jaki jeszcze prezent może ucieszyć trzylatka? Z pewnością warto rozważyć zakup figurek. Chłopców szczególnie interesują bohaterowie Marvel Avengers, Spiderman, Transformers. Kolekcjonują figurki swoich idoli, bawią się nimi tak, jak dziewczynki lalkami.

Wśród prezentów dla 3-latka wymienić warto także klocki. Zwłaszcza LEGO oferuje maluchom dużo zestawów. Układać z nich mogą gotowe konstrukcje, ale i samodzielnie je projektować.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ