Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Chcesz wyjść poza tradycyjną konwencję organizacji urodzin dla dziecka i zaplanować coś naprawdę ciekawego i wyjątkowego? Istnieje bardzo wiele propozycji, zarówno niskobudżetowych, jak i nieco droższych. Zrób swojemu maluchowi niespodziankę, której nie zapomni przez długi czas.

Urodziny w domu wcale nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, masz dzięki temu niemal nieograniczone możliwości. Możesz wybrać motyw przewodni, przygotować kolorowe przekąski i zorganizować zabawy oraz konkursy z nagrodami. Jeśli jednak nie masz czasu, możesz z powodzeniem skorzystać z usług centrum zabaw, które przygotuje dla Twojego malucha urodzinową imprezę.

Jakie atrakcje na urodziny?

Każdy z nas na pewno zna wiele ciekawych zabaw, które uwielbiał, kiedy był dzieckiem. Może warto je wykorzystać w trakcie organizacji zabawy urodzinowej? Nie masz pomysłów? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

Gorące krzesła

Jeśli choć raz byłeś na weselu, na pewno znasz tę zabawę. Polega na ustawieniu krzeseł w kształt koła. Tak, by siedzenia były skierowane w zewnętrzną stronę. Liczba uczestników jest zawsze większa o 1 od liczby krzeseł. Poruszają się oni wokół nich w rytm muzyki. Kiedy melodia ucichnie, ich zadaniem jest jak najszybsze zajęcie miejsc. Dziecko, które nie zdoła usiąść, odpada, a gra toczy się do momentu aż zostanie tylko jeden uczestnik, czyli zwycięzca.

Ciepło-zimno

Zabawa polega na tym, że jedno dziecko chowa przedmiot w pomieszczeniu, gdzie nikogo akurat nie ma. Następnie do pokoju wchodzi inny uczestnik gry, który za pomocą naprowadzania słowami „ciepło” i „zimno” musi odnaleźć schowany obiekt. Gra może odbywać się z podziałem na kilka drużyn, a każda z nich musi odnaleźć inną rzecz.

Kalambury

Dość prostą, a zarazem niezwykle angażującą, grą są kalambury. Jest przy nich naprawdę dużo śmiechu! Zabawa polega na tym, że jedno dziecko pokazuje lub rysuje hasło, które wylosowało z przygotowanej wcześniej puli. Nie może przy tym używać żadnych słów. Osoba, która odgadnie, zamienia się z pokazującym.

Pudełko pełne zadań

Dzieci siadają w kole i podają sobie pudełko, kiedy w tle gra muzyka. W momencie gdy piosenka ucichnie, osoba, która trzyma je w rękach, musi wyjąć ze środka zadanie i wykonać je. Na karteczkach możesz umieścić krótkie wyzwania, np. zaśpiewaj piosenkę, powiedz wierszyk, zrób 10 przysiadów itp.

Zorganizuj urodziny w Fabryce Misia

Niestety, nie każdy rodzic ma czas na przygotowywanie różnorodnych zabaw dla swojego malucha. Jeśli mimo wszystko chcesz, żeby dzień urodzin był dla niego niezapomniany, możesz zorganizować dziecku imprezę w centrum zabaw. Jesteś z Białegostoku? Koniecznie sprawdź ofertę Fabryki Misia. Ty wybierasz salę, która najbardziej odpowiada zainteresowaniom Twojej pociechy, a animatorzy zajmują się całą resztą! Od zaproszeń, przez atrakcje, zabawy i tort urodzinowy. Zajrzyj na stronę sali zabaw lub zadzwoń, by poznać więcej szczegółów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ