Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka są niewątpliwie jego urodziny, które powinny zaskakiwać atrakcjami oraz formą samego przyjęcia. Z tego powodu urodziny dla dzieci coraz częściej organizują firmy, specjalizujące się w oferowaniu rozwiązań zaspokajających potrzeby dziecka w każdym wieku.

Miejsce ma znaczenie

Urodziny dla dzieci coraz częściej organizuje się na zewnątrz, poza domem dziecka. Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze wiele firm organizujących przyjęcia dla dzieci udostępnia specjalnie wydzielone sale, w których organizowane są zabawy dla dzieci oraz animacje prowadzone przez profesjonalistów.

Po drugie wiele polskich rodzin mieszka w bloku, gdzie do dyspozycji gości pozostaje określona powierzchnia. Organizowanie imprezy urodzinowej może się wiązać z koniecznością zabezpieczenia różnych przedmiotów. Dodatkowym utrudnieniem może być konieczność pilnowania dzieci, które w czasie urodzin chcą się poczuć wyjątkowo.

Dodatkowe atrakcje mile widziane

O urodzinach, na których podawane były niewielkie kanapki oraz tort na zakończenie, można zapomnieć. Współczesne urodziny dla dzieci są coraz częściej odpowiedzią na jego zainteresowania, mogą również być powiązane z jego ulubionymi bohaterami z filmów czy z bajek.

Wielu rodziców decyduje się na urodziny naukowe, w czasie których dzieci mogą się czegoś ciekawego i pożytecznego nauczyć. Popularne są pokoje zagadek, pozwalające na rozwiązywanie kolejnych zagadek i rebusów, których wynik potrzebny jest do rozwiązania ważnej tajemnicy. Takie urodziny są przeznaczone dla określonej grupy dzieci, które niejednokrotnie muszą spełniać także warunek związany z wiekiem.

Urodziny dostosowane do wieku jubilata

Wiek dziecka stanowi bardzo ważne kryterium doboru imprezy. Młodsze dzieci, które uwielbiają bajki i oglądają różne kreskówki, będą się chętnie bawić przy animacjach, prowadzonych przez aktorów w strojach ich ulubionych bohaterów. Tu sprawdzą się wszelkie pokazy magiczne, ale i robienie zwierząt z balonów czy wspólne lepienie jakichś postaci.

Dla dzieci starszych w czasie urodzin przewidziane są bardziej poważne zadania. Pokoje zagadek, które są wzorowane na escape roomach, zalecane są dzieciom w wieku szkolnym, podobnie jak niektóre pokazy naukowe, zwłaszcza wykorzystujące doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Starsze dzieci, także ze starszych grup przedszkolnych, chętnie się bawią w miejscach, w których mogą podejrzeć, jak się robi pizzę, piecze chleb czy jak powstają kolorowe cukierki i lizaki. Frajda jest większa, jeśli dziecko może swoją pracę zabrać ze sobą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Rozwoju

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ