Zakrzepica, czyli inaczej, zwana także żylną chorobą zakrzepowo-zatorową, a potocznie określana jako „zapalenie żył” wbrew pozorom może występować u osób niemal w każdym wieku, choć zazwyczaj cierpią na nią osoby starsze, szczególnie po ukończeniu sześćdziesiątego roku życia. Ciekawostką pozostaje fakt, że o wiele częściej niż mężczyznom przytrafia się ona kobietom. Warto mieć na uwadze, że zakrzepicy na początku występowania bardzo często nie towarzyszą praktycznie żadne zauważalne gołym okiem objawy, dlatego też należy być uważnym na wszelkie minimalne zmiany i w razie jakichkolwiek wątpliwości wybrać się na badanie do lekarza specjalisty. Zakrzepica musi być leczona, ponieważ w przeciwnym wypadku może stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia.

Efektywne i łatwe sposoby zapobiegania zakrzepom

Zapobieganie zakrzepom jest stosunkowo proste. Istnieje bowiem kilka skutecznych sposobów na to, aby nie dopuścić do rozwijania się tej choroby. Polegają one w dużej mierze na regularnym wykonywaniu ćwiczeń. W tym celu można na przykład co jakiś czas w ciągu dnia poruszać stopami, maszerować w miejscu, stawać raz na palcach, raz na piętach i dbać o to, aby nie krzyżować niepotrzebnie nóg podczas siedzenia. Poza tym warto także wypróbować noszenie uciskowych podkolanówek, nawadniać organizm, pijąc minimum dwa litry wody dziennie czy też nie zapominać o codziennych spacerach oraz gimnastyce. Lepiej jest więc zapobiegać zakrzepom niż później je leczyć.

Polocard przeciw zakrzepom, czyli skuteczny lek na zakrzepy

Polocard to farmaceutyk, którego głównym zadaniem jest profilaktyka schorzeń, takich jak między innymi: zawał serca oraz choroba niedokrwienna serca. Ponadto produkt ten należy przyjmować także w przypadku dolegliwości kardiologicznych, związanych z możliwością powstania zakrzepów. Osoby, które cierpią na astmę oskrzelową, hemofilię, niektóre rodzaje chorób układu oddechowego, zaburzenia pracy nerek bądź wątroby oraz kilka innych schorzeń nie powinny jednak stosować tego lekarstwa. Zanim więc sięgniemy po jakikolwiek farmaceutyk, musimy dowiedzieć się, czy poszczególne substancje w lekach na zakrzepy mogłyby nam ewentualnie zaszkodzić, czy też jesteśmy w stanie je przyjmować bez żadnych niepotrzebnych obaw. Na działanie Polocardu przeciw zakrzepom powinny uważać też kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią.

Codzienne zapobieganie zakrzepom nie tylko pod postacią Polocardu przeciw zakrzepom

Polocard przeciw zakrzepom dostępny jest formie tabletek. Zażywając jedną z nich, należy połknąć ją w całości, a następnie popić wodą. Warto pamiętać, że ten lek na zakrzepy można przyjmować zarówno w trakcie posiłku, jak i tuż po nim.
Jeśli jednak nie występują u nas żadne dolegliwości zakrzepowe, ale podejrzewamy, że w przyszłości moglibyśmy cierpieć z ich powodu, nie zapominajmy o codziennym zapobieganiu zakrzepom w formie nieskomplikowanych ćwiczeń oraz wdrożeniu w życie kilku podstawowych rad, które w ogólnym rozrachunku mogą okazać się bezcenne dla naszego zdrowia i życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ