Jak wybrać tort na urodziny dla dziecka w wieku 4 lat

Tort – to nieodłączny element każdego święta dla dzieci i dorosłych. Przygotowanie do imprezy dla maluszków w całości spoczywa na barkach ich rodziców, którzy, poza wieloma innymi szczegółami, powinni także zadecydować o tym, jaki tort wybrać dla swojej pociechy. W tym artykule opowiemy o tajnikach wyboru torcików dla 4-letnich dzieciaczków.

Jakie rodzaje ciast są odpowiednie dla dzieci w wieku 4 lat?

Istnieje wiele rodzajów ciast, które różnią się smakiem, nadzieniem, kształtem i wyglądem – od prostych ciast nasączanych dżemem lub skondensowanym mlekiem po wielowarstwowe struktury ozdobione owocami, napisami lub postaciami ulubionych postaci z kreskówek. Nie wszystkie są jednak odpowiednie dla dzieci – na przykład, absolutnie nie można zamawiać dla maluszków deserów, które mają w składzie alkohol. Ale nie tylko.

Dla dzieci nieodpowiednie są torty, w skład których wchodzi duża ilość masła i innych tłuszczy. Nie warto też decydować się na desery z dużą ilością kolorowych elementów, które mogą spowodować rozwój alergii u maluszka. Natomiast duża ilość owoców i jagód w deserach urodzinowych jest nawet zalecana przez specjalistów.

Decydując się na samodzielne wypiekanie tortu lub jego zamówienie w wybranej cukierni warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych szczegółów:

  • Waga tortu powinna być wystarczająca, by wszyscy goście mogli się nim najeść. Zaleca się liczyć ok. 150-200 gramów na każda osobę;

  • Jeśli waga tortu będzie przekraczała 3 kg, warto wybrać konstrukcję składającą się z kilku pięter;

  • Jeśli planujesz zaprosić na imprezę sporo maluszków, można zrezygnować z zamówienia tortu na rzecz serwowanych indywidualnie drobnych ciastek i muffinek.

Dlaczego warto zamówić tort u specjalistów?

Zamówienie tortu przygotowanego przez doświadczonych cukierników ma sporo zalet:

  • Pozwoli zaoszczędzić czas na przygotowanie imprezy;

  • Zmęczenie na koniec dnia, w którym świętuje się urodziny, nie będzie tak dojmujące, a każda babcia, mama lub siostra będzie mogła wraz z innymi gośćmi cieszyć się wspaniałym dniem;

  • Wykwalifikowani cukiernicy nie tylko upieką przepyszny tort, ale i zadbają o to, by prezentował się naprawdę przepięknie.

Jakie nadzienia dla tortu są odpowiednie dla maluchów w wieku 4 lat?

Każdy rodzic, zamawiając torcik na urodziny dziecka, dba o to, by był nie tylko piękny i smaczny, ale także maksymalnie korzystny dla zdrowia. Wykonanie takiego deseru, jeśli mieszkasz we Wrocławiu, można zlecić cukiernikom z Tortowni na Bema. Odpowiedni dla maluszka deser można wybrać na stronie www.tortynabema.pl/product-category/torty-dla-dzieci/ lub zaproponować własne pomysły na urodzinowy torcik. Atutem będzie kreatywna realizacja każdego słodkiego projektu i jego przystępny koszt.

Najlepszą podstawą tortów dla maluszków są zdecydowanie biszkopty. Natomiast wybór nadzienia nie jest już tak łatwą sprawą. Jeśli chcesz, żeby deser smakował naprawdę dobrze, warto namoczyć biszkopty w syropie waniliowym lub jagodowym, dzięki czemu będą bardziej miękkie, soczyste i po prostu smaczniejsze. Jednak warto tu pamiętać, że nie powinny być zbyt słodkie, ponadto jeśli dziecko ma alergię, lepiej jest zrezygnować z nasączenia jagodowego.

Krem warto wybierać na bazie nabiału – twarogowy, jogurtowy lub śmietankowy. Będzie zawierał przeważnie korzystne dla zdrowia maluszka produkty, a ponadto mogą się nim poczęstować wszyscy uczestnicy imprezy. Jeśli dziecko nie ma alergii, do kremu można dodać owoce i jagody.

Jak udekorować tort urodzinowy dla 4-latka?

Dzieci w wieku 4 lat już są bardzo świadome, a więc dekorując dla nich tort warto uwzględniać ich zainteresowania i preferencje. Dość często rodzice wybierają desery ze zdobieniem w “chłopięcej” i “dziewczęcej” tematyce.

W jaki sposób można udekorować torcik dla chłopca? Najbardziej popularnymi tematami są samochody, bohaterowie ulubionych kreskówek, dinozaury i elementy o sportowej tematyce. Dziewczynkom z kolei najbardziej spodobają się dekoracje w postaci maskotek, lalek, jednorożców lub baloników. Niezależnie od płci dziecka, można udekorować deser świecą w kształcie liczby “4”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ