wtorek, Czerwiec 28, 2022

Żłobki bliskościowe? Co to takiego?

0
Żłobki bliskościowe

Żłobki bliskościowe cieszą się wśród rodziców coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bowiem żłobek to pierwsze miejsce, z którym ma styczność maluch i w którym będzie zostawał na dłuższy okres czasu bez rodzica. Ideą żłobków bliskościowych jest przede wszystkim wspiera indywidualnego rozwoju dziecka, nacisk na samodzielność, a jednocześnie nieprowokowanie wymuszonych zachowań.

Małe grupy i indywidualne podejście

Tym, co wyróżnia żłobki bliskościowe, są niewielkie grupy, w jakich prowadzone są zajęcia. W tradycyjnym żłobku grupa liczy nierzadko nawet i 20 osób, podczas gdy w żłobkach bliskościowych dzieci w danej grupie jest maksymalnie kilkoro. Dzięki temu opiekunowie mogą w lepszy sposób obserwować rozwój i zachowania poszczególnych podopiecznych. Umożliwia to wychwycenie jakichkolwiek nieprawidłowości nawet na wczesnym etapie i wdrożenie odpowiednich działań. W żłobkach bliskościowych nie spotkamy się z odgórnie narzuconymi porami drzemek ani koniecznością zakończenia karmienia naturalnego. Opiekunowie mają świadomość, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, potrzebuje większej lub mniejszej ilości uwagi i odpoczynku.

Brak systemu kar i nagród

W żłobkach bliskościowych nie spotkamy się z tradycyjnym systemem kar i nagród, który przewiduje pochwałę zachowań prawidłowych i negowanie zachowań negatywnych. Dzieci zwykle nie mają świadomości, dlaczego otrzymują nagrodę bądź karę, dlatego takie podejście nie ma większego sensu, szczególnie w tak wczesnym wieku. Zamiast tego ważne jest tłumaczenie maluchowi, dlaczego jego zachowanie jest złe. Tymczasem, jeśli prezentuje prawidłową postawę, należy go w odpowiedni sposób pochwalić, jednak bez nagradzania. Opiekunowie w żłobkach bliskościowych często rozmawiają z rodzicami o tym, jak wprowadzić system wychowania bez kar i nagród w domu. Ważne bowiem, aby w tej kwestii zachować pewną spójność. Dziecko, które nie zna kary ani nagrody, w lepszy sposób grupuje zachowania na pożądane oraz niewłaściwe.

Relacja rodzic-opiekun-dziecko

W żłobkach bliskościowych dużą wagę przywiązuje się do zachowania prawidłowej relacji na linii rodzic-opiekun-dziecko. Nie spotkamy się więc z szybkim odprowadzeniem dziecka do rodzica, gdy ten przychodzi go odebrać. Wręcz przeciwnie – opiekunowie poświęcają sporo czasu na to, aby powiedzieć rodzicom, co dziecko w danym dniu robiło, jak się zachowywało bądź jakie nieprawidłowości wychwycono.

Opiekunowie wspierają rodziców w wychowaniu dziecka, mając oczywiście na uwadze to, że każdy rozwija się w sposób indywidualny. Prawidłowa komunikacja jest bardzo istotna w żłobkach bliskościowych. Rodzice, w razie potrzeby, mogą liczyć na wsparcie doświadczonych pedagogów czy innych specjalistów. Warto mieć na uwadze to, że dziecko uczęszczające do żłobka bliskościowego jest obserwowane w zupełnie inny sposób, niż dziecko, które uczęszcza do zwykłej placówki. Dzięki małym grupom opiekunowie są w stanie poświęcić więcej czasu konkretnemu dziecku, mogą też dogłębnie przeanalizować zachowania czy problemy wraz z rodzicami.

Jak ubrać dziewczynkę do przedszkola?

0
ubranka dla dziewczynki uszyte z przewiewnych i wygodnych materiałów

Masz córkę w wieku przedszkolnym i zastanawiasz się, jak ją ubierać do placówki? Czy stawiać na wygląd ubrania, czy na wygodę? Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze ubranek dla dziewczynki do przedszkola.

Jak ubrać dziecko do przedszkola? Byle nie za ciepło

Bardzo ważne jest, by nie ubierać dziecku ubranek, w których skóra nie oddycha i działają jak szklarnia. Właśnie dlatego należy odrzucić odzież uszytą ze sztucznych materiałów. Żaden poliester i akryl nie wchodzą w grę. Ubrania dla najmłodszych muszą być uszyte z bawełny, lnu lub wełny, ewentualnie z wiskozy. Modne, ale przede wszystkim bezpieczne dla skóry ubranka dla dziewczynki uszyte z przewiewnych i wygodnych materiałów kupisz na smilegirls.pl. Właśnie tego typu odzież z wysokiej jakości tkanin, które nie wywołują podrażnień, będzie najlepszym wyborem tak do przedszkola, jak i na co dzień. Naturalne tkaniny pozwalają skórze oddychać. Nie ma nic gorszego niż przegrzanie. Jeśli materiał nie przepuszcza powietrza, to nawet jeśli wydaje się dość cienki, to dziecko się w nim grzeje.

Ubieranie dziecka do przedszkola „na cebulkę”

Bardzo ważne jest, by zarówno na spacer, jak i do przedszkola ubierać dziecko w warstwy. Zdecydowanie lepszym wyborem jest kilka cieńszych ubranek niż jedno grubsze, jak bluza z polaru. Warstwy pozwalają na zestawianie stylizacji adekwatnie do pogody. Zwłaszcza w miesiącach przejściowych, gdy rano jest zdecydowanie zimniej niż po południu. Podstawą jest podkoszulek. Na niego można założyć koszulkę z krótkim rękawem lub longsleeve. A później w zależności od pogody – sweter, bluza, kurtka, kamizelka. Bardzo często wiosną i jesienią rano dziecko ma na sobie wszystkie warstwy, a przy odbieraniu z przedszkola rezygnuje się ze swetra lub kurtki.

Jak ubrać dziewczynkę do przedszkola? Czy sukienka to dobra decyzja?

W przypadku dziewczynek często pojawia się wątpliwość, czy zakładać im do przedszkola sukienki. Zwłaszcza że to czas, gdy córki uwielbiają się stroić. Im bardziej kręcąca się spódnica, tym lepsza. Prawda jest taka, że sukienki mogą być wygodne. Ważne jest, by były uszyte z naturalnych materiałów. Sukienka z bawełny lub z bawełnianej dresówki jest jak tunika, bluzka. Nie powinna krępować ruchów. Dobrze jest jednak zamiast rajstop, założyć córce pod sukienkę legginsy. Oczywiście obowiązkowo pod sukienkę trzeba włożyć podkoszulek.

Ubrania nowe, czy do zniszczenia?

Dylemat wielu rodziców – czy ubierać dziecku do placówki ubrania nowe, czyste i bez dziur, czy jednak na to nie patrzeć, bo i tak się zniszczą? Trudno podać jednoznaczną odpowiedź. Zależy od nas. Na pewno trzeba się liczyć z tym, że w przedszkolu podczas zabawy, zajęć plastycznych lub jedzenia, może dojść do zniszczenia ubranka. Jednak wbrew pozorom dzieje się to dość rzadko. Jeśli jednak na większości ubranek córki jest mała plamka, to nie ma co popadać w panikę i od razu je  spisywać na straty. Nie oznacza to też, że ubieranie dziecka w dziurawe lub mocno poplamione ubrania jest w porządku. Owszem, lepiej ubrać córkę w ubrania, których nie żal zniszczyć, ale jednak dobrze, by były to ładne ciuszki, w których dziecko będzie się dobrze czuło.

Co kupić dziecku na Pierwszą Komunię, by sprawić mu radość?

0
Co kupić dziecku na Pierwszą Komunię

Pierwsza Komunia jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdego kilkulatka i jego rodziców. Nie ma co ukrywać, że oprócz wymiaru duchowego, maluchy w tym dniu czekają na prezenty. I chociaż oczywiście nie one są najważniejsze, mimo wszystko warto chwilę zastanowić się nad tym, co podarować dziecku na tak ważną okazję. Świetnym pomysłem może okazać się nowoczesny gadżet — smartwatch GPS Locon Watch Video od Bezpiecznej Rodziny — urządzenie, które oprócz gier, krokomierza, czy funkcji wideorozmów jest także telefonem i lokalizatorem wskazującym rodzicom, czy ich pociecha jest bezpieczna.

Czy smartwatch może być ciekawym prezentem na Pierwszą Komunię?

Oczywiście, że tak! Pamiętajmy, że już najmłodsze dzieci bacznie nas obserwują i powielają nasze zachowania. W dobie coraz większego zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród dorosłych, wszelkie gadżety zaczynają pasjonować i dzieci. Jeśli sam jesteś posiadaczem smartwatcha możesz być pewien, że wkrótce Twój syn lub córka będą chcieli mieć własny inteligentny zegarek. Jeśli sam jednak nie korzystasz z takiego urządzenia, jest wielce prawdopodobne, że Twoja pociecha zobaczy smartwatch u swojego kolegi z podwórka, czy klasy — kolorowy zegarek z dotykowym ekranem, grami i funkcją telefonu to coś, o czym marzy dziś naprawdę wiele dzieciaków ponieważ staje się on coraz popularniejszym gadżetem na szkolnych korytarzach.

https://bezpiecznarodzina.pl/smartwatch-locowatch-z-funkcja-wideorozmowy-gjd13

Jaki smartwatch GPS podarować dziecku na komunię?

Odpowiedź jest właściwie prosta — taki, o którym wiesz, że mu się spodoba! A ponieważ dzieci bez trudu posługują się dziś nowoczesnymi technologiami, doskonałym wyborem będzie kolorowy model Locon Watch Video z dotykowym ekranem, który dodatkowo posiada fajne, młodzieżowe funkcje — gry, krokomierz, czy wbudowany telefon.

Ten smartwatch z GPS spodoba się również… rodzicom! A to dlatego, że działa on z dedykowaną, polską aplikacją Bezpieczna Rodzina, dzięki której opiekun:

 • lokalizuje dziecko 24/7 — czyli cały czas widzisz, gdzie jest Twój maluch;
 • obiera alarmy SOS — Locon Watch Video posiada guzik SOS. Po jego użyciu dziecko wysyła na numer rodzica alert z prośbą o pomoc;
 • wyznacza strefy bezpieczeństwa — możesz zaznaczyć na mapie miejsca takie jak szkoła, czy dom i automatycznie być powiadamiany, kiedy dziecko pojawi się w danym miejscu, lub kiedy je opuści;
 • nie tylko słyszy, ale i widzi dziecko — aplikacja i smartwatch dają możliwość przeprowadzenia wideorozmowy.

Zegarek, czy telefon? Koniec z dylematami!

Nie wiesz, czy lepszym pomysłem na komunię nie byłby telefon komórkowy? Na pewno pomysł jest ciekawy, czy aby na pewno małe dzieci powinny mieć niekontrolowany dostęp do internetu? Czy ryzyko, że ktoś kilkulatkowi ten smartfon ukradnie nie jest zbyt duże? Smartwatch GPS Locon Watch Video rozwiązuje ten problem. Urządzenie pełni rolę telefonu. Dzięki wbudowanej karcie SIM z nielimitowanymi minutami zapewnia dziecku możliwość kontaktu z najbliższymi zupełnie jak telefon komórkowy. Prawda, że wygodne?

Bezpieczne zabawki dla dzieci dla wszystkich grup wiekowych. Sklep z zabawkami Edukatorek bawi, rozwija, inspiruje i edukuje

0
Bezpieczne zabawki dla dzieci

Nasze dzieci nie wiedzą co to tradycyjna zabawa. Pokolenie dzisiejszych 30, 40 lub 50 latków, nie miało wiele przedmiotów do zabawek. Niegdyś były to gry w kapsle, chowanego, gra w piłkę, zabawy na podwórku lub placu zabaw i jeżdżenie na rowerze. Całymi dniami przebywało się z kolegami i koleżankami na świeżym powietrzu. Dziś, dzieci wpatrują się w ekranu monitorów i smartfonów, grając w gry i marnując przy tym mnóstwo czasu. Nie jest to dla nich dobre, dlatego rodzice powinni zrobić wszystko, aby zapewnić im alternatywne źródła zabawy, która jednocześnie uczy i bawi. Poznaj je w sklepie Edukatorek.

Drewniane klocki dla dzieci – setki produktów najpopularniejszych zabawek na świecie

Drewniane klocki wracają do łask. Jest to świetny rodzaj zabawy z małymi dziećmi, który uczy logiki, ćwiczy pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową. Klocki drewniane dla dzieci były zabawkami, które kiedyś towarzyszyły dzieciom od pokoleń. Są bezpieczne nawet dla półrocznego malucha. Układanki w formie klocków wspierają procesy poznawcze i motorykę dziecka. Pobudzają kreatywność i wyobraźnię. W sklepie Edukatorek znajdziesz zestawy z robotami, drewniany pociąg czy pastelową wieżę. Postaw na tradycyjne klocki z drewna, które uczą i inspirują.

Tysiące zabawek dla dzieci w jednym miejscu. Znajdź je na Edukatorek.pl

Wesoły świat Edukatorka został stworzony z myślą o najmłodszych. Założycielami sklepu są rodzice czwórki dzieci, którzy ze względu na ich rozwój, chcą dostarczyć im zabawek wpływających na nie pozytywnie. Z tego powodu sklep internetowy z zabawkami Edukatorek to tysiące produktów, które bawią i rozwijają. 

To między innymi puzzle dla dzieci, które wspierają procesy myślowe i motorykę. Składanie kilku elementów w całość pobudza ciekawość, uczy cierpliwości i ćwiczy koncentrację. Jest to zabawa integrująca całą rodzinę i świetnym sposobem na spędzenie czasu podczas deszczowych dni i zimnych wieczorów. 

Zabawa przez naukę razem z Edukatorkiem

Przygotowując ofertę sklepu, cel był jeden – stworzyć miejsce, w którym rodzice będą usatysfakcjonowani a ich dzieci szczęśliwe. Nic tak nie cieszy, jak uśmiech własnego dziecka. Szeroki wybór zabawek edukacyjnych dla dzieci, zapewnia wielogodzinne zabawy w formie nieustającej nauki. To jeden z powodów, dla których musisz zaufać Edukatorkowi i sprawić niezapomniany prezent swojemu dziecku, aby rozwijał się każdego dnia. 

Adac foteliki dla dzieci

0
fotelik samochodowy dla niemowlaka

Jeżeli zdarzało Ci się szukać w Internecie informacji na temat fotelików dla dzieci z pewnością zetknąłeś się z określeniem „testy ADAC„. Bardzo często w opisie danego fotelika jest informacja, ile gwiazdek otrzymał on w teście ADAC. O co dokładnie chodzi z tymi testami ADAC i dlaczego są one takie ważne?

Czym są testy ADAC?

Testy ADAC są testami bezpieczeństwa fotelików samochodowych organizowanymi przez niemiecki automobilklub pod taką właśnie nazwą. Testy są przeprowadzane regularnie, a ich wyniki są publikowane w Internecie, żeby każdy mógł się z nimi zapoznać. W testach tych sprawdzane są foteliki dostępne na niemieckim rynku.

Co jest weryfikowane w testach ADAC?

W trakcie testów foteliki ADAC są oceniane w kilku kategoriach, do których należą bezpieczeństwo, czyszczenie, komfort oraz użytkowanie. Dodatkowo weryfikacji podlegają materiały, z których wykonany jest sam fotelik. Jeżeli w jego składzie występuje jakaś szkodliwa substancja, to taki fotelik od razu otrzymuje najniższą możliwą ocenę, niezależnie od tego, jak dobrze sobie radzi w pozostałych kategoriach.

Podczas oceniania fotelika w kategorii komfort sprawdzane jest przede wszystkim to, czy fotelik będzie wygodny dla dziecka, czy dziecko będzie w nim miało odpowiednią pozycję oraz czy pasy w żaden sposób nie będą dziecka uciskać czy powodować dyskomfort.

W kategorii czyszczenie ocenie podlega łatwość czyszczenia tapicerki fotelika – sprawdzane m.in. jest to czy można ją w łatwy sposób zdjąć z fotelika oraz czy można ją wyprać w pralce. Kolejną sprawdzaną kategorią jest użytkowanie – tutaj nacisk kładziony jest przede wszystkim na łatwość montażu i demontażu danego fotelika w samochodzie.

Dla większości osób najważniejsza jest jednak ocena z kategorii bezpieczeństwo. W tych testach sprawdzane jest jak dany fotelik zachowa się podczas wypadku i czy będzie dobrze chronił dziecko.

W tym celu ADAC przeprowadza tak zwane testy zderzeniowe, czyli 2 różne symulacje wypadku samochodowego. Pierwsza symulacja dotyczy zderzenia czołowego przy prędkości 64 km/h, druga symulacja to zderzenie boczne przy prędkości 50 km/h. Jeżeli fotelik można zamontować w samochodzie zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, to testy zderzeniowe przeprowadzane są w obu wariantach.

Testy zderzeniowe przeprowadzane są bezpośrednio przez ADAC, testy sprawdzające wyniki w pozostałych kategoriach najczęściej zlecane są innym firmom. Następnie ADAC zbiera informacje od tych firm i prezentuje zbiorcze wyniki.

Gdzie można znaleźć wyniki testów?

Wyniki testów można bez problemu znaleźć w Internecie. Są one prezentowane w podziale na różne kategorie wagowe, dzięki czemu łatwiej jest porównywać ze sobą foteliki w obrębie danej kategorii.

W wynikach testów znajdziemy zarówno ocenę łączną, jak również oceny w poszczególnych kategoriach. Maksymalny możliwy wynik to 5 gwiazdek, ale fotelików, które uzyskały maksymalną ocenę łączną jest naprawdę niewiele. Jeśli chodzi o foteliki ocenione na 4 gwiazdki, to tutaj wybór jest już dużo większy.

adac foteliki

Analizując oceny danego fotelika powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na ocenę łączną, oraz na oceny w kategoriach bezpieczeństwo oraz komfort, gdyż głównym zadaniem fotelika samochodowego jest właśnie zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Komfort jest również bardzo ważny, gdyż dziecko będzie sporo czasu spędzać w foteliku.

Dlaczego testy fotelików są takie ważne?

Obecnie oferta fotelików na rynku jest bardzo szeroka. Oprócz bardzo dobrych i sprawdzonych fotelików dostępne są również modele fotelików, których jedyną zaletą jest niska cena, a które w żaden sposób nie będą w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa.

Osoba postronna nie jest w stanie w żaden sposób ocenić, jak dany fotelik zachowa się w trakcie wypadku. Dlatego właśnie niektóre organizacje przeprowadzają testy fotelików. Dzięki temu każdy człowiek może wybrać taki fotelik, o którym będzie wiedział, że będzie on dla dziecka najlepszy.

Podsumowanie

W trakcie podejmowania decyzji o kupnie fotelika samochodowego jednym z bardzo ważnych aspektów do rozważenia powinna być ocena fotelika w testach bezpieczeństwa.

Nie warto decydować się na foteliki, które nie biorą udziału w testach lub które biorą udział, ale osiągają niezadowalające rezultaty. Owszem, taki fotelik ochroni nas przed mandatem, ale w żaden sposób nie pomoże dziecku w trakcie wypadku. A w końcu po to właśnie kupuje się foteliki.

Jak wybrać ubranka dla niemowlaka?

0
Producent ubranek dla niemowląt

Ubranka dla niemowlaka są niezbędne podczas kompletowania wyprawki dla nowego członka rodziny. Do wyboru mamy sporo ciekawych rozwiązań, jakie z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Na rynku znajdziemy wiele ubranek od cenionych marek, które odznaczają się doskonałą jakością i atrakcyjną ceną. Jakie ubrania dla niemowlaka wybrać? O czym warto pamiętać? Co oferuje producent ubranek dla niemowląt? Jakie rozwiązania są godne uwagi?

Producent ubranek dla niemowląt

Doświadczony producent doskonale wie, jak sprostać wymogom rynkowym. W tym wypadku rodzice postawią na takie ubranka, jakie dadzą dziecku komfort. Oczywiście wiele zależy od pory roku i tego, w jakim okresie urodziło się dziecko. Inne ubranka niemowlęce posłużą maluchowi latem, a inne zimą, czy też jesienią.

Niezwykle popularne są ubranka markowe, które cechują się na doskonałą jakością materiału. Jako przyszli rodzice z pewnością stajemy przed nie lada dylematem.

Rozmiar ubranka

Najważniejsza kwestia to rozmiar ubranka  dla malucha. Zbyt duże i zbyt małe ciuszki wpłyną na dyskomfort dziecka. Dzidziuś dopiero co przyszedł na świat i opuścił bezpieczne otoczenie.

Zadbajmy o to, aby ubranka były w odpowiednim rozmiarze, dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Każde niemowlę jest inne i ma inną wagę, co trzeba mieć na uwadze. Podczas zakupu ubranek pomoże nam tabela rozmiarów.

Producent ubranek dla niemowląt stawia na wiele rozmiarów, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie to, czego potrzebuje jego dziecko.

Ubranka na letnie dni

W letnie dni często mamy do czynienia z upałem, jaki jest utrapieniem dla dzieci i dorosłych. Dziecko odczuwa wysoką temperaturę także na wrażliwej skórze, która jest podatna na podrażnienia. Trzeba zatem unikać przegrzania maluszka.

W okresie ciepłym sprawdzi się rempars, czyli specyficzne śpioszki z krótkimi nogawkami. Na spore upały wybierzmy body bez rękawów, a do okrycia malucha zastosujmy cienką pieluszkę tetrową.

hurtownia ubranek dla niemowląt

Ubranka na zimowe dni

Zimowy okres rządzi się swoimi prawami. W tym wypadku trzeba pamiętać o śpioszkach z długimi rękawami, kurteczce, czy kombinezonie dla malucha.

Ma on za zadanie ochronić dziecko przed mrozem. Oczywiście niezbędne są też czapki zimowe, jakie dokładnie osłonią czoło i uszy. Bardzo wygodne okazują się śpiworki do wózka. Dziecko otulone śpiworkiem nie zmarznie i nie odkryje się podczas spaceru.

Ceniony producent ubranek dla niemowląt oferuje ciuszki praktycznie na każdą porę roku, co daje rodzicom sporo możliwości. Mnogość wzorów, materiałów i rozmiarów przyprawia o zawrót głowy. Wybór nie jest łatwy, a każdy przyszły rodzic chce zadbać o komfort swojego dziecka.

Niezbędne ubranka dla niemowlaka

W tym wypadku niezbędne są z pewnością:

 • śpioszki i półśpiochy – o wygodna alternatywa dla pajacyków,
 • body – to podstawa w każdej szafie noworodka,
 • spodenki i rajstopki, które są wykonane z miękkich tkanin,
 • sukienki dla dziewczynki,
 • bluzki zapinane na rzepy lub zakładane przez główkę,
 • kombinezony na okres zimowy i jesienny,
 • kaftaniki – znajdziemy je w komplecie z body i śpiochami,
 • rampersy – są idealne na lato,
 • czapeczki – przydadzą się do kąpieli i na spacery,
 • skarpetki – ochronią stópki dziecka.

Skompletowanie całej wyprawy dla noworodka często bywa wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Nie możemy pomijać przyjemnych w dotyku ubranek, jakie ochronią dziecko przed zimnem.

Inne ubranka wybierzemy dla chłopca, a inne dla dziewczynki, przy czym istnieją też ciuszki uniwersalne. Szeroki wybór na rynku daje nam sporo możliwości co do zakupu dobrych jakościowo ubranek.

Piżamka niemowlęca – wygoda i komfort snu

0
Piżamka niemowlęca

Nocny odpoczynek jest dla każdego dziecka bardzo ważny. Pozwala na regenerację i relaks, przygotowuje dziecko do poznawania świata następnego dnia. Piżamka niemowlęca powinna zapewniać maluchowi pełen komfort i wygodę.

Dzięki piżamce dobrej jakości dziecko wysypia się, co ma duży wpływ na jego prawidłowy rozwój. Szukasz piżamy dla swojej pociechy? Postaw na sprawdzoną markę, która cieszy się pozytywnymi opiniami i ma doświadczenie.

Idealna piżamka dla niemowlaka to taka, która nie podrażnia skóry, nie krępuje ruchów i nie powoduje występowania reakcji alergicznych. Ważna jest także wytrzymałość materiału, dzięki której maluch może korzystać z ulubionej piżamki przez długi czas. Postaw na wysoką jakość, aby zapewnić swojemu dziecku pełen komfort i wygodę podczas snu.

Trzyetapowy system snu

Trzyetapowy system snu to rozwiązanie, które pokochało już wielu rodziców. Otulacze dbają o sen pociech od noworodka aż do etapu małego dziecka. Taki otulacz to bardzo wygodne rozwiązanie, zarówno jeśli chodzi o komfort rodzica, jak i dziecka.

Pierwszy etap to otulanie, trwa od urodzenia do ukończenia czwartego miesiąca życia. Wówczas dziecko korzysta z otulacza Swaddle Up.

Kolejny etap to czas od trzeciego do dwunastego miesiąca życia. Etap ten nazywa się przejściowym. Wówczas dziecko korzysta z otulacza Transistion Bag i piżamy przejściowej Transistion Suit.

Ostatni etap trwa od szóstego miesiąca życia do ukończenia czwartego roku życia. W tym czasie maluch korzysta z piżamy i śpiworka. Więcej informacji na temat poszczególnych etapów znajdziesz w kolejnych akapitach.

Etap 1: Otulanie

Otulacz Swaddle Up to ceryfikowany produkt, którego kształt zapewnia dziecku komfortowy i zdrowy sen. Otulacz został zaprojektowany w taki sposób, aby maluch mógł spać w pozycji, która pozwala mu poczuć się jak w łonie mamy.

Otulacz dostępny jest w różnych kolorach i różnej przepuszczalności termicznej. Szeroka oferta sprawia, że każdy rodzic może wybrać produkt, który najlepiej spełni oczekiwania jego dziecka.

Otulacz

Otulanie to nic trudnego. Otulacz Love To Dream można założyć w kilkanaście sekund. Tkanina z której wykonany jest otulacz, zapobiega przegrzewaniu się organizmu. Warto także wspomnieć, iż otulacz wyposażony jest w dwukierunkowy zamek, dzięki któremu można sprawnie zmienić pieluszkę bez ryzyka zakłócenia snu dziecka.

Etap 2: Otulacz przejściowy

Otulacz przejściowy Transition Bag pozwala płynnie przejść od otulania do wygodnego śpiworka. Kiedy warto zdecydować się na rozpoczęcie używania otulacza przejściowego? Należy zrobić to wówczas, gdy dziecko zaczyna się samodzielnie obracać. Dzięki otulaczowi maluchowi będzie łatwiej przyzwyczaić się do spania z wolnymi rączkami.

Otulacz przejściowy dostępny jest w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Jak wybrać ten odpowiedni? Pamiętaj, aby zawsze brać pod uwagę wagę dziecka, a nie jego wiek. Dostępne są otulacze w rozmiarze M, L oraz XL.

Etap 3: Niezależny sen

Etap 3 można rozpocząć, gdy maluch kończy 6 miesięcy. Piżama Love To Dream może posłużyć maluchowi do ukończenia 4 roku życia. Śpiworek został zaprojektowany w taki sposób, aby nie przeszkadzać w swobodnym poznawaniu świata nawet najbardziej aktywnym maluchom. Śpiworek nie krępuje ruchów, jest wygodny i zapewnia komfortowy sen.

Piżama Love To Dream dostępna jest w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można bez trudu znaleźć odpowiedni wariant. Wybierając piżamę, pamiętaj, aby zwracać uwagę na wiek i wzrost Twojej pociechy.

Kosze na zużyte pieluchy – czy warto?

0
Kosze na zużyte pieluchy

Jeżeli jesteś obecnie na etapie kupowania wyprawki dla swojego dziecka, to pewnie zdążyłaś się już dowiedzieć o istnieniu czegoś takiego jak specjalne kosze na pieluchy. Być może właśnie się zastanawiasz czy jest to coś w co warto zainwestować, czy może jest to całkowicie zbędny gadżet. Czym tak w ogóle jest kosz na pieluchy i jakie są jego zalety?

Kosz na pieluchy – do czego służy?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kosz, do którego wyrzucamy zużyte pieluszki jednorazowe w zastępstwie zwykłego kosza na śmieci. Jeśli wyrzucamy zużyte pieluszki do zwykłego kosza na śmieci, to musimy się liczyć z tym, że pochodzący z nich brzydki zapach będzie wyczuwalny w naszym domu. Ewentualnie możemy z każdą taką pieluszką biegać do kosza na śmieci znajdującego się na dworze.

Alternatywą, która zaoszczędzi nam sporo czasu, może być specjalny kosz na pieluszki, który powstał właśnie jako rozwiązanie problemu związanego z brzydkim zapachem dobiegającym z pieluszek. Obecnie na rynku znajduje się kilka różnych modeli koszy na pieluchy, ale każdy model ma spełniać to samo zadanie, czyli ograniczać brzydkie zapachy.

Sposób działania kosza na pieluchy

Kosz na pieluchy został zaprojektowany w taki sposób, żeby brzydkie zapachy pochodzące ze zużytych pieluszek nie wydostawały się na zewnątrz. Specjalna budowa kosza na pieluchy sprawia, że nie jesteśmy narażeni na brzydkie zapachy nawet podczas wyrzucania do kosza kolejnej zużytej pieluchy. Dzięki sporemu rozmiarowi kosza na pieluchy jest on w stanie pomieścić nawet 25 pieluszek, dzięki czemu można go opróżniać raz na kilka dni.

Do kosza na pieluchy możemy dokupić specjalne wkłady, ale równie dobrze możemy wykorzystać standardowe plastikowe worki na śmieci (w zależności od modelu). Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy, nie wpłynie to na użytkowanie samego kosza.

Zalety kosza na pieluchy

Główną zaletą koszy na pieluchy jest to, o czym napisano wcześniej, czyli fakt że skutecznie pochłaniają one brzydkie zapachy. Pozwala to na znacznie rzadsze opróżnianie kosza z pieluszkami niż gdybyśmy zdecydowali się na użytkowanie standardowego kosza na śmieci.

Taki kosz idealnie sprawdzi się również w każdym pomieszczeniu w domu. Dzięki temu, że brzydki zapach nie wydobywa się na zewnątrz, kosz na pieluchy możemy umieścić w tym pomieszczeniu, w którym najczęściej przewijamy dziecko, nawet jeśli jest to salon lub sypialnia.

Dzięki temu kosz na pieluchę zawsze będziemy mieć pod ręką, a zużyta pielucha od razu do niego trafi. Nie musimy odkładać pieluszki na bok do późniejszego wyniesienia ryzykując, że w międzyczasie nasze dziecko zrzuci zużytą pieluszkę, a my będziemy mieć przez to więcej sprzątania.

Obecnie kosze na pieluchy mogą się poszczycić również ciekawym wyglądem i neutralnymi kolorami, dzięki czemu bez problemu wpasują się w styl każdego wnętrza. Kosz na pieluszki będzie dobrze wyglądał nawet w salonie i nie będzie przyciągał uwagi niekorzystnym wyglądem nie pasującym do reszty pomieszczenia.

Czy warto zainwestować w kosz na pieluchy?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi – ile osób, tyle opinii. Z pewnością znajdą się osoby, które się zdecydowały na ten zakup i obecnie nie wyobrażają sobie, żeby mogło być inaczej.

Kosz na pieluchy

Dla innych osób konieczność częstego opróżniania kosza na śmieci czy też biegania z pieluszką do kosza na dworze nie będzie żadnym problemem, a wynalazek w postaci kosza na pieluszki zaliczą do zbędnych gadżetów.

Podsumowanie

Kosz na pieluszki jest z pewnością jedną z tych rzeczy, o których można pomyśleć na etapie kupowania wyprawki dla dziecka. Nie jest on elementem obowiązkowym, ale może istotnie wpłynąć na komfort życia.

Jeśli nie posiadasz wolnych środków na ten cel, to bez problemu zorganizujesz sobie życie bez niego, tak jak robi to wiele osób na świecie. Jeśli natomiast masz wolne środki, które możesz przeznaczyć na zakup tego kosza, to z pewnością jest to zakup warty rozważenia.

Praktyczny sterylizator do butelki

0
Praktyczny sterylizator do butelki

Każdy świeżo upieczony rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że mając małe dziecko w domu należy dbać o higienę i czystość. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku butelek do karmienia dla niemowląt. Jak poprawnie zadbać o czystość butelek? Czy wystarczy dokładne ich mycie? A może konieczna jest sterylizacja?

Czy sterylizacja butelek jest konieczna?

Jeżeli Twoje dziecko karmione jest butelką, wówczas musisz pamiętać, żeby odpowiednio dbać o czystość tych butelek. W resztkach mleka bardzo szybko pojawiają się bakterie, które mogą przyczynić się do różnych problemów zdrowotnych Twojego dziecka.

Z tego względu po każdym użyciu butelki należy ją porządnie umyć, najlepiej od razu po wypiciu przez dziecko mleka. Dodatkowo do mycia należy użyć płynu oraz odpowiedniej szczotki do butelek, dzięki której bez problemu dotrzesz do każdego zakamarka butelki.

Jednak nawet najbardziej dokładne mycie nie jest wystarczające w przypadku najmłodszych dzieci. Jeśli Twoje dziecko zalicza się do tej grupy, to powinnaś również zatroszczyć się o sterylizację butelek. Nawet najdokładniejsze mycie nie jest w stanie zabić wszystkich bakterii, do tego potrzeba jest bardzo wysoka temperatura.

Czy sterylizator do butelek jest niezbędny?

Sterylizacja butelek może być przeprowadzona na dwa różne sposoby – albo przy pomocy gorącej wody, albo z wykorzystaniem specjalnego sterylizatora. Pierwszy sposób nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, wystarczy, że zagotujesz w garnku wodę, a następnie wrzucisz do wrzątku butelki i pozwolisz im się gotować przez kilka minut. Ten sposób jest polecany zwłaszcza wtedy, gdy generalnie karmisz piersią, a butelki są używane sporadycznie i sporadycznie wymagają sterylizacji.

Drugim sposobem jest sterylizacja butelek w sterylizatorze. Obecnie najczęściej spotykane są sterylizatory do kuchenki mikrofalowej. Wystarczy, że włożysz do sterylizatora umyte butelki, dolejesz odrobinę wody, a następnie włożysz do kuchenki mikrofalowej na kilka minut.

Sterylizacja butelek

Ten sposób dużo lepiej sprawdza się w przypadku, gdy butelki dużo częściej wymagają sterylizacji. Przede wszystkim jest znacznie szybszy – nie trzeba czekać, aż woda w garnku się zagotuje.

Zalety sterylizatora do butelek

Do głównych zalet sterylizatora do butelek należy przede wszystkim łatwość obsługi oraz szybkość sterylizacji. Wystarczy dolać do sterylizatora odrobinę wody i włożyć sterylizator z butelkami do mikrofalówki, żeby już po kilku minutach mieć czyste i wolne od bakterii butelki.

Dodatkowo dużą zaletą sterylizatorów jest to, że jeśli po wyjęciu sterylizatora z mikrofalówki nie zdejmiemy pokrywki ze sterylizatora, to butelki w środku pozostaną sterylne przez 24 godziny. Dzięki temu możemy wcześniej wysterylizować butelki do późniejszego użycia. W sterylizatorze możemy również sterylizować smoczki.

Do jakiego wieku dziecka należy sterylizować butelki?

Tak długo, jak długo Twoje dziecko będzie korzystać z butelek musisz dbać o ich czystość i dokładne ich mycie. W przypadku dzieci do około 6. miesiąca życia samo mycie butelek jest niewystarczające i powinny one być sterylizowane albo za pomocą wrzątku albo za pomocą sterylizatora. Po tym czasie możesz zrezygnować ze sterylizowania butelek, ale w dalszym ciągu dobrze by było je przelać wrzątkiem przed użyciem.

Pamiętaj, że ta granica 6 miesięcy jest dość umowna. Jeśli Twoje dziecko ma często problemy z żołądkiem i pojawiają się u niego biegunki, wówczas warto jest sterylizować butelki przez dłuższy okres czasu. Podobnie zresztą, gdy w buzi dziecka pojawiają się pleśniawki – tutaj też sterylizacja butelek może być rozwiązaniem problemu.

Sterylizator – podsumowanie

Sterylizator do butelek należy do tych elementów wyprawki, które może nie są niezbędne, ale które mogą istotnie wpłynąć na komfort życia młodych rodziców. Szczególnie przydatny może się okazać zwłaszcza wtedy, gdy dziecko jest karmione wyłącznie butelką.

Oznacza to, że butelki są używane co najmniej kilka razy dziennie, więc ich sterylizacja w standardowy sposób przy użyciu wrzątku mogłaby być dosyć czasochłonna. Dzięki sterylizatorowi sterylne butelki są zawsze pod ręką.

Więcej tutaj: www.nanobebe.pl

Dobrze dobrana czapka wiosenna dla chłopca

0
czapka wiosenna dla chłopca

Modne czapki dla chłopców w różnym wieku to elementy garderoby tworzone z wysokogatunkowych materiałów chroniących głowę dziecka przed utratą ciepła, niespodziewanym deszczem czy przegrzaniem. Wysokiej jakości czapki z dodatkiem elastycznych tworzyw dobrze dopasowują się do kształtu głowy dziecka, zapewniając właściwy komfort i wygodę w trakcie spacerów czy codziennych aktywności. Postaw na modny design i zestawienia kolorystyczne, które spełnią twoje indywidualne potrzeby. 

Wiosenna czapka dla chłopca, wiele modeli 

Dobrze dobrana czapka wiosenna dla chłopca, zagwarantuje właściwą ochronę przed wiatrem czy zmiennymi pogodami charakterystycznymi dla tej pory roku. Modele wykonane z jakościowych tworzyw odznaczają się oryginalnym designem, który przypadnie do gustu każdemu dynamicznemu maluchowi uwielbiającemu spędzać czas na świeżym powietrzu. Czapki z najnowszej kolekcji zapewniają wyjątkową miękkość, nie powodując podrażnień na delikatnej dziecięcej skórze głowy. Noszenie tego typu nakrycia głowy nie powoduje żadnego dyskomfortu czy ucisku, wygodnie dopasowując się do kształtu czaszki każdego kilkulatka. Wiosenne czapki to gwarancja trwałych materiałów, które będą z powodzeniem służyły przez kilka następnych sezonów.

Czapki z wesołymi nadrukami, w różnych kształtach 

W szerokiej ofercie sklepu internetowego Kocham czapki natrafisz na czapki wiosenne dla chłopców w pomysłowych kształtach. Modele z uszkami misia czy innego zwierzęcia będą ładnie prezentowały się na głowie noworodka, jednocześnie gwarantując niezawodną ochronę. Nadruki przedstawiające sympatyczne potworki czy motoryzacyjne detale z pewnością przypadną do gustu nieco starszym chłopcom, którym zależy na podkreśleniu swojego indywidualnego charakteru. Czapki wiosenne występują w oryginalnych zestawieniach kolorystycznych, dobrze wpisujących się w klimat współczesnych dziecięcych trendów. Modne zestawienie żółtego i granatu dobrze komponuje się z żywiołowymi stylizacjami, zaś uniwersalna czapka w odcieniach szarości stanowi dopełnienie niemal każdej stylizacji. Eleganckie modele z daszkiem lub uniwersalne czapki z motywem moro, wśród bogatego asortymentu znajdziesz rozwiązania idealne dla twojego dziecka.

Dobierz odpowiedni rozmiar nakrycia głowy 

W celu dobrania odpowiedniej wiosennej czapeczki skorzystaj z zamieszczonych na stronie tabel rozmiarów. Idealnie dopasowana czapka nie będzie zsuwała się z głowy dziecka podczas aktywnego spędzania wolnego czasu na dworze. Zmierz obwód głowy malucha, który pozwoli cieszyć się pełnym komfortem.