środa, Wrzesień 18, 2019

Jak dobrać catering dietetyczny?

0
Jak dobrać catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to bardzo korzystne rozwiązanie, jeśli chcemy w maksymalny sposób dbać o własne zdrowie, wydolność czy po prostu odchudzamy się. Wiele osób jednak po decyzji przejścia na takie żywienie zastanawia się jak dobrać catering dietetyczny dla naszej osoby, aby był korzystny dla zdrowia, odpowiedni ilościowo oraz smaczny? W tym tekście pomagamy dobrać odpowiedni catering dietetyczny!

Odpowiedni rodzaj diety

Pierwszym krokiem w dobraniu dla siebie odpowiedniej diety pudełkowej jest wybranie odpowiedniej oferty. Przeważnie do wyboru mamy wiele opcji i rodzajów. Warto skontaktować się z dietetykiem marki cateringowej i ustalić który typ diety będzie dla nas odpowiedni w zależności, jaki cel chcemy osiągnąć. Inna dieta będzie korzystna na odchudzanie a jeszcze inna w celach sportowych. Cateringi dietetyczne to posiłki, które spożywamy przez cały dzień. Powinny być one odpowiednio zbilansowane, czyli dostarczać nam daną ilość białek czy węglowodanów. Warto też o ile nie stosujemy specjalistycznej diety w konkretnym celu, aby dieta miała np. 5 posiłków. Ważną kwestią będzie forma dostarczanej diety np. gdy pracujemy. Warto wybrać komfortową formę spożywania posiłków np. zimnych i kwestie ich podgrzewania itp.

Odpowiednia ilość kalorii

Drugim czynnikiem doboru odpowiedniej diety jest wybór ilości kalorii, jakie będziemy przyjmowali. Należy określić cel, jaki chcemy osiągnąć np. utrzymanie lub zmniejszanie wagi. W tym wypadku bilans kalorii będzie ujemny lub zerowy. Dobór kalorii to też podstawa diety, gdyż na podstawie tego czynnika wybierać będziemy rodzaj diety i np. poziomy substancji odżywczych w diecie które muszą “zmieścić się” w danej liczbie kalorii. Obliczanie odpowiedniej ilości kalorii odbywa się poprzez podanie wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, płci itp. Nie istnienie jeden konkretny wzór, choć obliczanie bazuje na podobnych czynnikach. Dobrym pomysłem będzie np. skorzystanie z kalkulatora kalorii na wiodących serwisach o zdrowiu, które przygotowali specjaliści dietetycy. Warto skorzystać z kilku kalkulatorów lub stron oraz portali czy udać się po poradę do dietetyka. Z pewnością dzięki tym krokom określimy, ile kalorii powinniśmy przyjmować dziennie.

Odpowiednia ilość kalorii

Porada: Każdy organizm jest inny. Nawet pomimo teoretycznego wyliczenia kalorii po pewnym czasie stosowania diety możemy nieco skorygować ich ilość i np. zmienić typ diety.

Indywidualne preferencje

Przy doborze odpowiedniej diety pudełkowej warto wziąć pod uwagę również swoje preferencje żywieniowe. To ważna kwestia wpływająca na nasz komfort. O ile mamy możliwość powinniśmy dokładnie prześledzić produkty, jakie są ujęte w danym typie diety. Możemy również w razie możliwości spróbować wymienić pewne produkty lub zaznaczyć, jakich z pewnością nie będziemy spożywać. Wiele firm cateringowych uwzględni nasze prośby, a catering dietetyczny w Gdyni będzie dla nas nie tylko korzystny, ale i również smaczny.

A może konsultacja z dietetykiem?

Jeśli dobieramy odpowiedni catering dietetyczny dla siebie i robimy to np. pierwszy raz, warto udać się na konsultacje z dietetykiem, który w ciągu wizyty określi odpowiednie dla nas posiłki. Możemy też skorzystać np. z konsultacji dietetyka online lub wybrać firmowego specjalistę, jeśli dana firma np. w cenie, lub za dopłatą oferuje taką usługę.

Zabawa dla każdego

0
Zabawa dla każdego

To zabawa w dom jest tą ulubioną przez dzieci w każdym wieku. Niezależnie od płci czy też zainteresowań maluchy chętnie odgrywają role dorosłych, starają się zachowywać jak rodzice, lubią działać w kuchni czy też nawet powtarzać zasłyszane zdania. Warto te zainteresowania pobudzać na przykład dedykowanymi zabawkami. Domki i wózki dla lalek to najchętniej wybierane propozycje szczególnie dla dziewczynek. To również atrakcyjne prezenty, które powinny być dopasowane do wieku, zainteresowań i możliwości.

Idealne domki i wózki dla lalek

Przede wszystkim zabawki takie domki i wózki dla lalek muszą być bezpieczne dla dzieci. Powinny być wykonane z solidnych materiałów – lekkich i dobrze ze sobą połączonych i warto dokładnie sprawdzić dla dzieci, w jakim wieku są przeznaczone. Inne modele są dedykowane maluszkom półtorarocznym, a inne siedmiolatkom. Wszystkie elementy muszą być wytrzymałe. Wózki dla lalek najczęściej przemierzają i place zabaw, i parkowe alejki, i chodniki miast. Powinny sobie poradzić w każdym terenie. Warto przy tym pamiętać, że w wielu wariantach znajdziemy modele, które są niemalże wiernymi kopiami tych dla dzieci. To wózki dla lalek głębokie czy spacerówki, dodatkowo wyposażone na przykład w foteliki. W ten sposób można świetnie bawić się w mamę. Skrętne pompowane kółka umożliwiają bardzo wygodny spacer gdziekolwiek nasza pociecha będzie chciała zabrać swoją ulubioną lalkę.

Domek dla lalek

Zabawa lalkami w domu bardzo często jest związana z tym, że tworzy im się przestrzeń, w której mogą spędzać czas na wzór tego, jak działają dorośli. Małe mebelki, niemal wierne kopie mieszkań, kuchni czy łazienek dają idealną okazję do kreatywnej zabawy. Najczęściej w pokojach dzieci pojawiają się domki wykonane z tworzyw sztucznych lub drewna. Te pierwsze są bardziej podatne na zniszczenie, ale za to dają większe możliwości kreacyjne łącznie z niemalże wiernym odwzorowaniem mebli czy też elementów wyposażenia wnętrz. Niezwykle istotnym aspektem będzie również wielkość domku dla lalek. To bardzo często kompromis pomiędzy powierzchnią, jaką się dysponuje w pokoju, ale również potrzebami dziecka. Na rynku są dostępne zarówno miniaturki, jak i bardzo duże konstrukcje. Ten aspekt również wpływa na ilość i jakość wyposażenia. To będą meble, sprzęt AGD, urządzenia, multimedia czy też schody, ale także różnego rodzaju dekoracje, jakie pojawiają się w salonie, sypialni czy kuchni. Domki dla lalek powinny również być dopasowane do swoich lokatorek. Małe szmaciane postaci najchętniej zamieszkają w plastikowych. Drewniane świetnie będą prezentować się w posesjach wykonanych z tych samych materiałów. Niezmiennie warto się zastanowić nad kupnem domku i wózka dla lalek swojemu dziecku.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.humbi.pl/pol_m_Lista-kategorii_Zabawki_Domki-i-wozki-dla-lalek-195.html

Napoje wysokoenergetyczne dla dzieci

0
Napoje wysokoenergetyczne dla dzieci

Gdyby nie odpowiednio zbilansowana dieta, z której organizm czerpie energię, nie bylibyśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. Ważne jest zatem, aby w czasie rekonwalescencji czy przebiegu ciężkiej choroby, dostarczać organizmowi dużą dawkę energii. Wycieńczony organizm powinien jednak przyjmować łatwo przyswajalne preparaty, takie jak wysokoenergetyczne napoje. Fresubin to marka, która cieszy się zaufaniem na rynku, produkując napoje wysokiej jakości oraz stosując bezpieczne składniki, dzięki czemu produkty mogą być używane również przez dzieci.

Jak wybrać odpowiedni preparaty wysokoenergetyczny?

Wybierając odpowiedni preparat wysokoenergetyczny, należy wziąć pod uwagę:

  • zapotrzebowanie żywieniowe, wynikające z przebiegu choroby,

  • ilość tradycyjnych posiłków spożywanych w ciągu dnia,

  • masę ciała pacjenta,

  • wiek,

  • płeć.

Sposób żywienia z wykorzystaniem napojów Fresubin jest niewątpliwie bardzo wygodny, ponieważ małą objętość płynu charakteryzuje wysoka wartość odżywcza. Osoby, które mają problemy z przełykaniem, będą szczególnie zadowolone z takiej formy posiłków, ponieważ wszystkie niezbędne składniki odżywcze mogą przyjąć w stosunkowo małej dawce płynu, który dużo łatwiej jest połknąć niż pokarmy stałe.

Marka Fresubin posiada różne formy preparatów, takie jak napoje mleczne, napoje jogurtowe czy klarowane soki. Do wyboru są również różnorodne smaki. W zależności od potrzeb chorego, można wybierać pomiędzy preparatami wysokokalorycznymi do żywienia podstawowego, które zawierają odpowiednio zbilansowane ilości białek, tłuszczów, węglowodanów i witamin, a preparatami specjalistycznymi, np. dla chorujących na cukrzycę, fenyloketonurię, mukowiscydozę.

Fresubin – wysokoenergetyczne preparaty dla dzieci

Wysokoenergetyczne preparaty dla dzieci przeznaczone są dla osób od 1 do 12 roku życia, u których występuje zagrożenie niedożywieniem, bądź też niedożywionych, w wyniku zaburzeń łaknienia. Produkty tego typu podaje się również w przypadku przygotowania do badań diagnostycznych i operacji. Preparaty Fresubin świetnie sprawdzają się w okresie rekonwalescencji, kiedy potrzebne są dodatkowe nakłady energii, by organizm wrócił do stanu sprzed choroby. Podczas niekiedy koniecznej antybiotykoterapii często u dzieci obserwuje się spadek apetytu, dlatego warto małym pacjentom po zakończeniu przyjmowania leków podać preparaty wysokoenergetyczne, by uzupełnić niedobory. Napoje występują również w różnych owocowych smakach, co umożliwia wybór ulubionego produktu.

Jak podzielić wąski pokój dla dwójki dzieci? Propozycje mebli dla dzieci do pokoju dla bliźniaków

0
Jak podzielić wąski pokój dla dwójki dzieci? Propozycje mebli dla dzieci do pokoju dla bliźniaków

Aranżacja wąskiego pokoju dla dwójki dzieci bez wątpienia wymaga sporo kreatywności. Tutaj każdy centymetr jest na przysłowiową wagę złota, dlatego starajmy się maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Mamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne w trakcie urządzania pokoju dla rodzeństwa.

Wąski pokój dla dwójki dzieci – podział na strefy użytkowe

Planując wystrój niedużego pokoju dla rodzeństwa, pamiętajmy, że praktycznie urządzony pokój dziecięcy powinien spełniać aż kilka różnych funkcji. Pokój dla dwójki dzieci to nie tylko miejsce do spania, ale i mały plac zabaw, a z czasem miejsce do nauki i odrabiania lekcji. Nie należy również lekceważyć kwestii przechowywania, zarówno zabawek, ubrań, jak i innych przedmiotów codziennego użytku. Meble do pokoju dla dzieci (np. z Sfmeble.pl) powinny zostać wybrane z uwzględnieniem wszystkich powyższych stref użytkowo-funkcjonalnych.

Jakie meble dziecięce wybrać do pokoju dla bliźniaków?

W przypadku pokoju dla bliźniaków sprawa przedstawia się jeszcze trudniej. Tutaj wszystko musimy pomnożyć razy dwa, co nie zawsze jest przecież konieczne w przypadku pokoju dla rodzeństwa w różnym wieku (2 miejsca do spania są obowiązkowe, ale 2 biurka już przecież niekoniecznie). Jeśli do dyspozycji mamy wąskie pomieszczenie, starajmy się wybierać takie rozwiązania, które pozwolą nam przede wszystkim wykorzystać wysokość wnętrza, tym samym pozwalając nieco odciążyć ograniczony metraż na podłodze.

Łóżka piętrowe dla rodzeństwa – jeden z możliwych wyborów, nie konieczność

Łóżka piętrowe to zdecydowanie najczęstszy wybór, jeśli mowa o wąskim pokoju dla dwójki dzieci. Nie ma się co oszukiwać, to bez wątpienia rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni – mierząc po podłodze, łóżko piętrowe dla dwójki dzieci zajmuje dokładnie tyle samo powierzchni, co łóżko pojedyncze. Warto jednak mieć na względzie, że nie są one koniecznością w absolutnie każdym pokoju dla rodzeństwa…

Dwa pojedyncze łóżka do pokoju dla dwójki dzieci? To może się udać

Coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem, zwłaszcza w pokojach dla dwójki dzieci starszych, są pojedyncze łóżka ustawione ściśle jedno obok drugiego wzdłuż jednej ze ścian. Dzięki takiemu układowi, w trakcie dnia otrzymujemy sporo przestrzeni, którą wykorzystać można zarówno do zabawy, do czytania, jak i do gier lub pogaduszek w gronie odwiedzających dzieci kolegów. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, pamiętajmy, aby zagospodarować przestrzeń zarówno pod łóżkami, jak i pod sufitem. Najlepiej wykorzystać ją na szuflady, pawlacze lub półki, które zaoferują nam dodatkowe możliwości przechowywania.

Łóżka wysuwane – praktyczne meble do niedużego pokoju dziecięcego

W niedużych pokojach dla dzieci coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć łóżka wysuwane. Na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie zwykłego łóżka pojedynczego, pod górnym materacem znajduje się jednak wysuwana szuflada, w której skrywa się drugie miejsce do spania. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku wąskiego pokoju dla dwójki dzieci – za dnia zajmuje niewiele miejsca, pozwalając dzieciom swobodnie przemieszczać się po wnętrzu.

Jakie biurka dla dzieci wybrać do pokoju dla rodzeństwa?

Chcecie zaoszczędzić nieco przestrzeni w wąskim pokoju dla dwójki dzieci? Zamiast dwóch klasycznych biurek, dobrym pomysłem może okazać się składany blat roboczy wykonany na zamówienie. Jeśli spodnia część blatu będzie pokryta nadrukiem lub printem, po złożeniu będzie wyglądać jak dodatkowa dekoracja wnętrza, dzieci zyskają za to nieco przestrzeni, gdy blat roboczy nie jest przez nie akurat użytkowany.

Meble do przechowywania do pokoju dla dwójki dzieci – dobrze wykorzystaj przestrzeń

Wąski pokój dla dwójki dzieci aż prosi się o sprytne sposoby do przechowywania. Sprytne to znaczy jakie? Nie tylko nie zabierające zbyt wiele cennej przestrzeni, ale i odpowiednio ukryte oraz wkomponowane w wystrój pokoju dziecięcego. Zamiast klasycznych komód, warto postawić tutaj na ukryte schowki (np. pod łóżkiem), jak również pójść w wysokość – półki i regały wiszące to świetna opcja do niedużych pomieszczeń. I na koniec dobra rada – wybierajcie przede wszystkim meble dziecięce z przesuwnymi drzwiczkami, zwłaszcza jeśli jest to wąski pokój dla dwójki dzieci. Zarówno klasycznie otwierane drzwiczki, jak i szuflady potrzebują nieporównywalnie więcej wolnej przestrzeni.

Kosmetyki wegańskie do ciała coraz popularniejsze

0
Kosmetyki wegańskie do ciała coraz popularniejsze

Kosmetyki wegańskie do ciała cieszą się coraz większą popularnością. Nie dość, że nie są one testowane na zwierzętach, to jeszcze zawierają znacznie lepsze składy. To co nakładamy na skórę, ma ogromne znaczenie nie tylko na jej wygląd, ale także na stan naszego zdrowia. Warto być świadomym konsumentem i wybierać dla siebie to co najlepsze, mając na uwadze również dobro środowiska.

Diagnostyka i leczenie niepłodności

0
Diagnostyka i leczenie niepłodności

Kliniki leczenia niepłodności oferują profesjonalne podejście od każdego, nawet tego najtrudniejszego przypadku. Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie zwiększa szanse na zajście w ciąże nawet u par, które od lat starają się o dziecko. Klinika leczenia niepłodności katowice oferuje najnowsze metody leczenia oraz indywidualne podejście do każdego przypadku. Jak pokazują statystyki, nawet 1/4 par może zostać rodzicami, kiedy zdecyduje się na skorzystanie z profesjonalnych metod leczenia.

Uporządkowany sad

0
Uporządkowany sad

Plastikowe skrzynie na jabłka na dobre zagościły w polskim sadownictwie i stopniowo wypierają skrzynie metalowe i drewniane. Przyczyną tego procesu jest niewątpliwie lekkość i łatwość korzystania z plastiku. Drewno gnije, metal rdzewieje a plastik pozostaje w niezmienionym stanie wiele lat zachowując swoje stałe parametry wytrzymałościowe. Obecnie największym w Europie Środkowej producentem skrzyń i pojemników plastikowych jest firma Schoeller Allibert dlatego w tym artykule omówimy kilka najczęściej wykorzystywanych w polskich sadach produktów tej firmy.

Zegarek sportowy z GPS`em – idealny wybór

0
Zegarek sportowy z GPS`em - idealny wybór

Zegarek sportowy z GPS to profesjonalny czasomierz, który jest polecany zwłaszcza dla osób uprawiających sporty ekstremalne. Najczęściej sięgają po niego osoby, których pasją jest wspinaczka, nurkowanie, kajakarstwo i outsiderowe wyprawy, niemniej chętnie sięgają po niego także amatorzy codziennej aktywności sportowej. Lubią go biegacze, rowerzyści i bywalcy siłowni oraz basenów.

Budowana czasoprzestrzeń

0
Budowana czasoprzestrzeń

Prawdziwą rewolucją w świecie zabawek było założenie firmy „Lego” przez Olega Kirka Christiansena w 1932 roku. Mało kto wie, że nazwa pochodzi od duńskiego zwrotu „leg godt’ co oznacza „baw się dobrze”. Przedsiębiorstwo zaczęło od produkcji drewnianych zabawek, ale prawdziwy rewolucyjny boom nastąpił po II Wojnie Światowej. W 1947 roku koncern zapoczątkował tworzenie zabawek z tworzywa sztucznego, a dwa lata później powstały pierwsze plastikowe, składane cegiełki z wypustkami; dziś bliżej znane jako klocki lego.

Na podobiznę ludzi

W latach osiemdziesiątych firma zapoczątkowała erę ludzików lego. Był to gwiezdny czas dla koncernu, porównywalny do pojawienie się na ekranach filmu „Nowa nadzieja” Georga Lucasa. Postacie poruszały kończynami co spowodowało, że szybko zyskały przychylność kupców, a dla dzieci stały się marzeniem. Ciekawostką jest, że konstrukcja plastikowych ludzików nie zmieniła się ani odrobinę do dnia dzisiejszego.

„Magia Świąt”

Klocki lego są jednym z najczęściej kupowanych prezentów pod choinkę. Co sprawia, że są tak popularne? Funkcjonalność, proste zasady budowy, ograniczające się tylko do wyobraźni użytkownika. Jest to przede wszystkim metafizyczność tego produktu. Kiedy dziecko poznaje świat, zaczyna pytać o wszystko i interesować się przestrzenią. Potrzebna mu jest rzecz do przedłużenia więzi z otaczającym go światem. Klocki lego dla dzieci zapewniają nie tylko dobrą zabawę, ale również edukacje. Poznawanie kształtów, kolorów. Uczą cierpliwości, pokory. Rozwijają wyobraźnię dziecka. które na początku życia powinno być ograniczane tylko przez zakres swojego umysłu. Lego przybierają kształty bohaterów bajek i dlatego stają się przyjaciółmi najmłodszych. Pierwsze słowa dziecka wymawiane są często właśnie w stronę tych zabawek.

Zabawkowa idylla

Klocki dla najmłodszych, konkretnie lego duplo, bo one są skierowane do naszych pociech są idealnym towarzyszem lat dziecięcych. W miarę dorastania oczywiście nie są w stanie już zaspokoić potrzeb przedszkolaków. Na szczęście lego oferuje klocki i dla takich starszych dzieci. Zestawy są dostosowane do użytkownika od momentu narodzin do 18 roku życia. W rzeczywistości towarzyszą wielu ludziom przez całe życie. Uczą i bawią. Zapewniają relaks, powodując pojawienie się uśmiechu na twarzy.

Agora klocków

Obecnie na rynku pojawiło się więcej firm produkujących plastikowe klocki dla najmłodszych. Sprawia to, że rodzice mają ogromny komfort w wyborze klocków dla dzieci. Wraz z pojawianiem się nowych bajek, filmów fabularnych możemy znaleźć w sklepach zestawy składające się z miejsc, pojazdów, a wreszcie bohaterów przygód dla najmłodszych. Przyszłość klocków dla dzieci rysuje się w jasnych barwach. Stały się one nieodłącznym elementem rozwoju brzdąców i tak będzie też jeszcze przez długie lata.

O czym nie można zapominać, budując dom energooszczędny?

0
O czym nie można zapominać, budując dom energooszczędny?

Dom energooszczędny to bardzo poważna inwestycja, która może na przestrzeni lat zaowocować bardzo dużymi oszczędnościami związanymi z jego ogrzewaniem. W domach energooszczędnych stosowany jest cały szereg technologii umożliwiających osiągnięcie zaplanowanych efektów związanych z bardzo korzystnymi parametrami izolacyjności cieplnej całej konstrukcji. Ale tom energooszczędny to nie tylko izolacja. O czym jeszcze należy pamiętać?