poniedziałek, Październik 26, 2020

Peruka Naturalna. Nowotwór to nie koniec świata!

0
Peruka Naturalna

Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że nasz salon odgrywa nadzwyczaj ważną rolę w przywracaniu na łono społeczeństwa osób, które niedawno poddać się musiały niezwykle nieprzyjemnemu zabiegowi chemioterapii, na skutek którego musiały się one pożegnać ze znaczną częścią, a w najgorszych przypadkach nawet ze wszystkimi włosami naturalnymi. W pełni zdajemy sobie sprawę, że fakt taki może w ogromnym stopniu podkopać opinię takich pacjentów o samych sobie, bowiem mogą oni uznać się za nieatrakcyjnych oraz uciec w izolację od znajomych i przyjaciół celem uniknięcia przykrych przytyków oraz komentarzy. Sytuacja jednakże może ulec diametralnej zmianie w przypadku wykorzystania w trakcie rehabilitacji a także po jej zakończeniu wyrobów oferowanych przez Salon Rokoko , a więc idealnie dostosowanych do ich preferencji peruk naturalnych oraz wyrobów wykonywanych z najwyższej jakości włókien syntetycznych.

Produkty takie uznawane są za środki wspomagające leczenie łysienia, przerzedzania się włosów, a także osłabienia ich integralności strukturalnej, co oznacza, że osoba zainteresowana zakupem może dodatkowo skontaktować się z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia celem uzyskania refundacji kosztów nabytej peruki. Na moment pisania niniejszego artykułu, maksymalna kwota zwrotu kształtuje się na poziomie dwustu pięćdziesięciu złotych, co oznacza, że jeżeli podejmiemy decyzję o wyborze wyrobu o cenie równej lub też niższej od tego progu, staniemy się posiadaczami produktu najwyższej jakości spersonalizowanego przez ekspertów…całkowicie za darmo! Czyż to nie wspaniałe? Jeżeli i Państwo pragną raz na zawsze zapomnieć o dyskomforcie związanym ze znacznym pogorszeniem się kondycji włosów po przebytym zabiegu chemioterapii, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu z perukami Rokoko Szlak 24, gdzie eksperci w profesjonalny oraz rzeczowy sposób zaprezentują Państwu najnowsze katalogi oraz zaznajomią Państwa z obowiązującymi w chwili obecnej w branży perukarskiej trendami! Jesteśmy tu, by Państwu pomóc odzyskać pewność siebie oraz piękny, szczery uśmiech od ucha do ucha! Zapraszamy!

Meble i akcesoria, które pomagają w opiece nad niemowlakiem

0
Meble i akcesoria, które pomagają w opiece nad niemowlakiem

Wraz z narodzinami dziecka, w domu pojawiają się nowe meble i liczne akcesoria. To przedmioty przeznaczone dla niemowląt, bez których trudno byłoby się obejść. Niektóre z nich okazują się nieocenione podczas opieki nad malcem. Służą do usypiania, kąpania, przewijania i pielęgnacji. Na pewien czas stają się najlepszymi przyjaciółmi rodzica, bo bardzo pomagają w wykonywaniu codziennych czynności.

Dziecko w czystym domu, czyli nauka sprzątania w praktyce

0
Dziecko w czystym domu, czyli nauka sprzątania w praktyce

Sprzątanie to jedna z podstawowych czynności, których wykonywania powinno nauczyć się każde dziecko. Realizacja tego zadania nie jest jednak łatwa i trudno się temu dziwić – nawet osoby dorosłe często mają problem z utrzymaniem porządku w swoim najbliższym otoczeniu. Warto jak najszybciej zacząć oswajać swoją pociechę ze sprzątaniem, gdyż im wcześniej zaczniemy, tym większe szanse, że maluch będzie traktował sprzątanie jako coś naturalnego, a nie kojarzył je z przykrym obowiązkiem.

Dziecko kontra sprzątanie – czy utrzymywanie porządku jest przykrym obowiązkiem?

Według ekspertów tworzących blog parentingowy Akademia mądrego dziecka, podstawowym problemem, przez który dzieci mają problem ze sprzątaniem, jest wyręczanie ich w tym zakresie przez rodziców. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy maluch skończył zabawę, a rodzic zamiast zachęcić go do zebrania zabawek i odłożenia ich na miejsce, sam zaczyna sprzątać. Dziecko nie ma motywacji do sprzątania, gdyż wie, że jego opiekun sam o to zadba. Lub inaczej – rodzice często nakazują dziecku posprzątać i podnoszą głos, kiedy maluch odmawia. W efekcie sprzątanie zaczyna się dziecku kojarzyć źle, co również skutkuje unikaniem tego obowiązku. Powstaje błędne koło, które utrudnia życie zarówno maluchowi, jak i jego dorosłym opiekunom.

Na szczęście, istnieje kilka sprawdzonych metod, dzięki którym można skutecznie zachęcić dziecko do sprzątania oraz pokazać mu, że czynność ta wcale nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale stanowić kontynuację oraz zwieńczenie zabawy. Na pierwszych etapach wpajania maluchowi nowych zasad nic nie stoi także na przeszkodzie, aby rodzic pomagał mu w trudniejszych czynnościach oraz pokazywał, jak należy je prawidłowo wykonać. Po kilku razach dziecko będzie już samo wiedziało, gdzie ma odkładać poszczególne zabawki. Oto, jakie rozwiązania w tym zakresie proponuje blog parentingowy Akademia mądrego dziecka.

Sprawdzone metody na zachęcenie dziecka do sprzątania

Istnieje wiele metod, dzięki którym można w prosty i przyjemny sposób zachęcić malucha do sprzątania. Ich wdrożenie nie ma jednak szans na powodzenie, jeśli sami rodzice nie będą świecić przykładem w tym zakresie. Zanim więc zaczniemy przekonywać swoją pociechę o istotności utrzymywania porządku w domu zadbajmy, aby i w naszym otoczeniu panował ład. Naukę sprzątania możemy zacząć już od najmłodszych lat. Dzieci w wieku 1-2 lat mogą rozpocząć ją od odkładania zabawek na miejsce, zbierania skarpetek czy segregowania książeczek. Wraz z rozwojem dziecka powinny rosnąć także jego obowiązki w tym zakresie.

Podczas nauki sprzątania warto zadbać także o jasne i spójne komunikaty. Nie wystarczy powiedzieć dziecku „posprzątaj”, kiedy cały jego pokój tonie w bałaganie, gdyż maluch zwyczajnie nie będzie wiedział, od czego zacząć i już na starcie się zniechęci. Większe sprzątanie warto więc dzielić na części i po kolei instruować malucha co do dalszych czynności. Po wykonaniu każdego etapu warto także chwalić dziecko, co zachęci je do dalszej pracy oraz będzie motywacją dla dalszego doskonalenia umiejętności. Eksperci tworzący blog parentingowy Akademia mądrego dziecka przekonują także, że sprzątanie może być świetną zabawą – warto je sobie umilić puszczając w tle muzykę, opowiadając zabawne historie lub urządzając wyścigi, np. kto zbierze więcej zabawek lub szybciej sprzątnie przydzielony mu fragment pokoju.

Jakie klocki dla najmłodszych dzieci?

0
klocki

Akcesoria dla dzieci przede wszystkim muszą być dopasowane do ich wieku i umiejętności. Jedną z najbardziej interesujących zabawek są klocki z drewna. Trudno o bardziej klasyczną zabawkę, którą my bawiliśmy się 20 lat temu, a pewnie pamiętają ją nawet nasi dziadkowie! Klocki drewniane są zabawką uniwersalną, którą pokochają dzieci w każdym wieku!

Klocki drewniane i ich dostępność

Dzisiaj w sklepach jest wszystko. Klocki drewniane to klasyka sama w sobie, jednak wybór znacznie się powiększył. Przypominając sobie nasze dziecięce czasy, pamięta się głównie drewniane klocki w kształcie czworokąta, które były niepomalowane. Jeśli miały kolory to dominował w nich żółty, niebieski, czerwony i zielony. Teraz oferta ta znacznie się rozszerzyła. Wszędzie można spotkać klasyczne klocki drewniane o różnorodnych formach. Zazwyczaj mają proste kształty, takie jak kwadraty, trójkąty. Dostępne są również te bardziej kreatywne, np. w kształcie miniaturowych ludzi, strzałek, czy gwiazdek. Są to produkty ekologiczne, w pełni bezpieczne dla małych dzieci.

Kolejną kategorią są klocki drewniane malowane – mają różnorodne kształty, kolory i grafiki naniesione na elementy. Charakteryzują się prostymi kształtami, a dziecko może z nich ułożyć wszystko to, co sobie wymarzy. Kolejną kategorię stanowią klocki typu puzzle. Są one złożone z większych elementów, a maluch może z nich ułożyć wieże, prosty obrazek lub inne kształty, które nie wymagają większych umiejętności manualnych. Polecane szczególnie dla dzieci, które są za małe na zwykłe puzzle. Kategorią dla najbardziej zaawansowanych dzieci są klocki drewniane konstrukcyjne. Z ich pomocą można konstruować samochody, samoloty, zamki, a nawet złożyć kulodrom.

Klocki drewniane- jak wybierać?

Podstawowym kryterium wyboru powinien być wiek dziecka. Są zestawy przeznaczone jedynie dla starszaków. Należy pamiętać, że klocki drewniane do jengi lub przeznaczone do zbudowania skomplikowanego zamku nie są najlepsze dla maluchów. Dziecko może się bardzo szybko zniechęcić i nie chcieć składać elementów. Dla najmłodszych poleca się klocki drewniane o prostych kształtach. Dla nieco starszych odpowiednim wyborem są już te bardziej skomplikowane, jak np. puzzle przestrzenne. Następnie warto zorientować się, co zawiera zestaw klocków drewnianych. Łączy się to z wiekiem dziecka- bardziej zaawansowane zestawy warto zostawić na okazję, gdy maluch podrośnie. Klocki z drewna to ten rodzaj zabawek, który nigdy się nie nudzi. Istotny jest również sposób ich wykończenia- maluchom warto kupić te pomalowane jedynie naturalnym olejem, ponieważ często gryzą zabawki.

Nauka bez cienia nudy – czyli, jak uczyć dzieci języków obcych!

0
jak uczyć dzieci języków obcych!

Większość dzieci jest znudzona nauką – wkuwanie na pamięć formułek, przesiadywanie sztywno w ławce, słuchanie monotonnego głosu nauczyciela. Chyba nawet część z nas pamięta to ze szkoły. Są jednak sposoby, by uczyć dziecko w taki sposób, aby wiedza bez trudu wchodziła im do głowy. Jak przełamać barierę językową u dzieci i poprawić ich umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym? Podpowiadamy!

Jak wybrać szkołę językową, która pokochają dzieci?

Dobra szkoła językowa dla dzieci to taka, do której maluchy uczęszczają z przyjemnością. Jak ją znaleźć? Sprawdzając opinie w internecie, czytając więcej na jej temat lub wybierając się na zajęcia pokazowe. To zdecydowanie najlepsze metody, albowiem dzięki nim można zapoznać się m.in. z programem szkolenia najmłodszych.

Dobrym wyborem jest szkoła, w której pracuje wykwalifikowana kadra o odpowiednim podejściu do dzieci. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że dzieci są bezpieczne, uczestniczą w zajęciach, które lubią i do szkoły, której mogą ufać.

Szkoła językowa, w której nie ma miejsca na nudę

Jak sprawdzić, która szkoła jest godna uwagi? O tym już wspominaliśmy… jednak przeglądając jej stronę można sprawdzić, ile zajęć jest oferowanych, jak wygląda program szkoleniowy i nie tylko. Doskonałym przykładem szkoły języka angielskiego dla dzieci w Łodzi, w której nie ma czasu na nudę jest Baby English Center. Pełną ofertę można znaleźć tutaj: https://babyenglishcenter.pl/oferta-nauki-jezyka-angielskiego-w-lodzi/.

Jakie są zalety Baby English Center w Łodzi? W czasie lekcji proponujemy różne formy aktywności, aby utrzymać uwagę uczniów, np. zajęcia odbywające się z wykorzystanie multimediów, piosenek czy innych aktywności fizycznych. Wprowadziliśmy także elementy grywalizacji.

samym kładziemy nacisk na osiągnięcia dziecka, nie jego porażki. Dzieci zyskują pewność siebie i znacznie szybciej uczą się języka – jako naturalnego elementu rozgrywki.

Dlaczego twoje dziecko powinno uczyć się metody Genki English?

Jednak największą zaletą szkoły językowe dla dzieci w Łodzi – Baby English Center jest nauka według metody Genki English. Dziś Baby English Center jest jedyną szkołą angielskiego, która posiada status Expert w prowadzeniu zajęć tą metodą. Nauka poprzez Genki English powoduje, że dziecko w pełni zanurza się w języku – od początku zajęć jest nastawione na komunikację i mówienie w danym języku. Dzięki stosowaniu naszej metody, efekty są widoczne praktycznie natychmiastowo! Już po miesiącu wyraźnie Twoje dziecko odczuje, że zaczyna rozumieć i posługiwać się językiem angielskim.

Nawlekanki dla dzieci – dobrym pomysłem na prezent na roczek

0
nawlekanki dla dzieci

Świat dziecięcych zabawek z każdym rokiem się powiększa, a my wpadamy w wir zakupów. Szukamy idealnych prezentów, które nie tylko zainteresują najmłodszych, ale także rozwiną ich naturalne zdolności. Szukając prezentu na roczek, warto sięgnąć po nawlekanki dla dzieci, które nie tylko pozwalają na poznanie świata, ale także umożliwiają rozpoczęcie trening manualny.

Dlaczego trening manualny jest taki ważny?

Musimy wziąć pod uwagę, że nawlekanie i sznurowanie stanowią idealny trening sprawności motorycznej dzieci. Dzięki tym czynnościom rączki naszych maluchów są sprawniejsze, co przekłada się na większe sukcesy w pisaniu, rysowaniu, czy wszystkich sprawnościach wykonywanych ręcznie. Dodatkową zaletą treningu manualnego jest wyrabianie w dzieciach cierpliwości i systematyczności. Szczególnie w czasach, gdzie mamy do czynienia ze smartfonami i tabletami, które dają szybką gratyfikację, ale niestety nie mają wpływu na rozwój motoryki u dzieci. Szczególnie widoczne jest to w najnowszych badaniach, gdzie pedagodzy biją na alarm, że drastycznie spadają kompetencje motoryczne dzieci, głównie na skutek nowych technologii.

Nawlekanki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupimy nawlekanki dla rocznego dziecka, w pierwszej kolejności musimy dostosować je do wieku dziecka. Szczególnie chodzi o elementy do nawlekania, musimy pamiętać, aby były odpowiedniej wielkości. Musimy mieć na względzie bezpieczeństwo dziecka, aby maluszek nie połknął jakiegoś elementu. Dodatkowo nawlekanka powinna być dostosowana do jego możliwości i umiejętności. Wybierając, zwróćmy uwagę, aby otwór był odpowiednio duży, a sznurek na tyle gruby, by dziecko zbyt wcześnie się nie zniechęciło. Ważnym elementem będą też atesty i materiał, z którego zabawka jest wykonana, gdyż dziecko na pewno będzie brało materiał do buzi.

Nawlekanki dla dzieci umożliwiają poznawanie świata

Warto zaznaczyć, że nawlekanki nie tylko oddziałują na koncentrację i trening manualny, ale także pozwalają na naukę kształtów i kolorów. Następnie wraz z wiekiem dziecka możemy rozwijać i dokładać kolejne umiejętności takie jak nauka alfabetu, czy cyferek, a także nazywanie określonych kształtów. Większość nawlekanek dla dzieci to zabawki drewniane, które nie tylko są trwałe, ale w całości biodegradowalne. Nawlekanki to idealny prezent dla dzieci praktycznie w każdym wieku, odpowiednio dobrane i dostosowane do wieku, mogą stanowić źródło świetnej zabawy i nauki. W przypadku starszych dzieci zabawki motoryczne mogą poprawić zdolności chwytania rączkami, co wpłynie na prawidłowe trzymanie długopisy, czy poprawi umiejętności plastyczne.

Zestaw do stylizacji brwi – co powinien zawierać?

0
Zestaw do stylizacji brwi

Stylizacja brwi to jeden z ważniejszych elementów makijażu oka. Pozwala ona na podkreślenie oprawy oczu i nadanie spojrzeniu głębi. Mimo niewątpliwych plusów stylizacji brwi wiele kobiet o niej zapomina podczas codziennego makijażu. Często wynika to z tego, że w ich kosmetyczce brakuje preparatów i narzędzi do stylizacji brwi. Temu problemowi można szybko zaradzić. Zestawy do stylizacji brwi proponuje wiele marek. Co one zawierają?

Fotelik piankowy – dlaczego warto go mieć i gdzie najlepiej się sprawdzi?

0
Fotelik piankowy

Niezwykła miękkość, szerokie zastosowanie oraz bezpieczeństwo to zdecydowanie jedne z największych zalet, jakimi charakteryzuje się fotelik piankowy dla dzieci. Maluchy w różnym wieku będą z radością się na nim bawiły albo odpoczywały. Tak niewiele jest przecież mebli w naszych domach, które rozmiarem i przeznaczeniem odpowiadają najmłodszym – z pewnością docenią oni fakt, że fotelik jest dostosowany do ich wzrostu i upodobań.

Zastosowanie i zalety fotelika piankowego

Fotelik piankowy – dzięki temu, że jest bardzo wygodny i stabilny – idealnie sprawdzi się jako miejsce do radosnej zabawy dla Twojego dziecka. Jego miękkość zapewni jednocześnie maluchowi całkowite bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Dodatkowo fakt, że jest bardzo lekki, na pewno spodoba się młodym użytkownikom – bez problemu będą mogli go przesunąć w dowolne miejsce w trakcie zabawy. Kolejną zaletą fotelika piankowego jest to, że nie posiada on żadnych ostrych czy twardych elementów – dziecko bez obaw będzie mogło z niego korzystać, a rodzice będą spokojni o bezpieczeństwo swojej pociechy. Fotelik sprawdzi się idealnie dla dzieci, które już swobodnie chodzą lub raczkują. Będzie on także idealnym miejscem relaksu dla dziecka – pozwoli mu na przykład odpocząć po intensywnej zabawie. Zdejmowany pokrowiec fotelika ułatwi zachowanie produktu w czystości – gdy tylko zajdzie taka potrzeba, pokrowiec będzie można wyprać. Co więcej, boczna kieszonka, która jest doszyta do pokrowca, umożliwi schowanie ulubionych zabawek czy książeczek dziecka. Ten praktyczny przedmiot szybko może stać się jedną z ulubionych rzeczy Twojego malucha!

Gdzie najlepiej umieścić fotelik piankowy?

Miejsc, w których fotelik piankowy można umieścić, jest całkiem sporo. Zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem jest postawienie go w domu, ponieważ to tu dzieci spędzają większość czasu. Pokój dziecięcy, salon, a może sypialnia? Wybór należy do rodziców (oraz oczywiście malucha) – każde miejsce będzie dobre, jeżeli domownikom będzie ono odpowiadało. Oprócz tego foteliki świetnie sprawdzą się również w przedszkolach, centrach zabaw, poczekalniach i gabinetach pediatrycznych czy logopedycznych. Z pewnością umilą czas najmłodszym podczas oczekiwania w kolejce. Dostępne są w różnych kolorach, więc z pewnością uda się wybrać taki, który będzie pasował do konkretnej aranżacji wnętrza czy gustu małego użytkownika. Produkt ten zapewni dziecku niezwykle wygodne miejsce do siedzenia i zabawy, więc na pewno spodoba się wszystkim pociechom.

Zajęcia dla dzieci w Lublinie, jak wspólnie spędzić czas

0
Zajęcia dla dzieci w Lublinie

Wakacje w pełni, czyli czas wyjazdów, kolonii i obozów. Jednak dzieci, które w te wakacje nigdzie nie wyjadą, również znajdą coś dla siebie w mieście, jakim jest Lublin. Szeroka oferta edukacyjna i warsztatowa zapewni niezapomniane wrażenia i sprawi, że na pewno nikt tego lata nie będzie się nudził. Przyjrzyjmy się, jakie są organizowane zajęcia dla dzieci w Lublinie.

Warsztaty dla dzieci

Ciekawą propozycją są warsztaty dla małych i trochę większych fanów LEGO. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat z pewnością znajdą coś dla siebie, gdyż organizowane się różnego rodzaju zajęcia z podziałem na grupy wiekowe, m.in. Robotyka dla Juniora dla dzieci w wieku 7-9 lat, Młody Robotyk dla dzieci w przedziale wiekowym 9-12 lat, czy Buduje i wiem, dla nieco młodszych fanów klocków – w wieku 5-7 lat.

Kolejne interesujące zajęcia dla dzieci w Lublinie to warsztaty dla młodych artystów, którzy kochają malarstwo i sztukę. Organizowane są przez jeden z lubelskich domów kultury. Dzieci poznają podstawowe techniki malarskie, będą miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości na konkursach i plenerach, a wszystko to pod okiem doświadczonego plastyka.

Dzieci, które marzą o karierze aktorskiej, zdecydowanie nie będą narzekać na nudę. Wszystko to za sprawa warsztatów teatralnych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 4 do 13 lat i odbywają się w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci będą miały możliwość z zapoznaniem się z pracą aktora oraz technikami lalkowymi. Będą doskonalić swoje zdolności teatralne poprzez pracę nad mimiką twarzy, głosem oraz ekspresją ciała.

Przyszli muzycy również znajdą coś dla siebie, a to dzięki zajęciom, których celem jest beznutowa nauka gry na fortepianie. Dzieci uczą się grać, poprzez powtarzanie usłyszanego fragmentu utworu. Jest to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody instrumentem, jakim jest fortepian.

Coś dla całej rodziny

Jeśli zastanawiamy się, jak wspólnie spędzić czas z całą rodziną, doskonałym pomysłem jest wspólne wyjście do teatru. Szeroki repertuar, z pewnością pozwoli na wybranie tego, co będzie odpowiadało potrzebom wszystkim członkom rodziny. Proponowane spektakle to m.in.: „Bucik Kopciuszka” czy „Pyza na polskich dróżkach”, które odbywają się z udziałem publiczności.

Interesującym pomysłem jest spędzenie czasu w miejscu, w którym każdy poczuje się dobrze – rodzice, kiedy będą mogli spokojnie porozmawiać przy filiżance kawy, a dzieci skorzystać z sali zabaw. Jest to rozwiązanie, które zapewne wszystkim członkom rodziny przypadnie do gustu i każdy po wyjściu z takiego miejsca, zdecydowanie będzie zadowolony.

Innym ciekawym sposobem na to, jak wspólnie spędzić czas to wystawa fotografii teatralnej. Zobaczyć na niej można zdjęcia wykonane podczas premier znanych spektakli. Niezwykła twórczość zdolnego fotografa z pewnością podbije serce małych i nieco starszych uczestników.

Jak widać, wakacje w mieście nie muszą być nudne. Warto mieć rozeznanie, co, gdzie, kiedy dzieje się coś interesującego i godnego naszej uwagi. Powyższe propozycje to tylko część tego, co ma do zaoferowania miasto Lublin dla swoich najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziców.

Jak wybrać idealny tort dla twojego dziecka?

0
tort dla dziecka

Urodziny naszego malucha, Dzień Dziecka, komunia czy zakończonego roku szkolnego to jedne z licznych okazji do świętowania z najmłodszymi jubilatami. Obok papierowych serpentyn, soku z bąbelkami, balonów we wszystkich kolorach tęczy i kolorowych serwetek, niezwykle ważny jest główny punkt – tort!

To na niego czekają zaproszeni goście i to on powoduje szczery uśmiech na twarzy wszystkich maluchów. Po zdmuchnięciu świeczek całym powietrzem z płuc przychodzi etap degustacji, ubrudzonych palców, lukru na brodzie i energii do dalszej zabawy. Nic więc dziwnego, że tort jest punktem obowiązkowym każdych, dziecięcych przyjęć!

Tylko jakie torty urodzinowe będą źródłem prawdziwej, nieposkromnionej radości naszej pociechy?

Najmodniejsze trendy dla dzieci

Maluchy „jedzą oczami”, co oznacza, że oprócz smaku ważna jest estetyka wybranego ciasta. Wybierając wypiek zastanów się jaki jest motyw przewodni przyjęcia i jakie bajki ostatnio zapadły w pamięci młodego widza. W myśl prostej zasady, że lubimy bardziej to co znamy i co już kiedyś widzieliśmy, wybór znanej postaci z małego lub dużego kina jest najprostszym sposobem na szczery okrzyk radości.

  • Dla młodej księżniczki wybierz różowy tort z Kopciuszkiem, dla wielbicielki kolorowych bajek zdecyduj się na Kubusia Puchatka, a dla przyszłej piosenkarki nucącej „Let it snow” idealny będzie tort z podobizną Elzy.
  • Młody rozrabiaka chętnie zobaczy na stole Spongeboba, przyszły kierowca rajdowy z przyjemnością zje koła Zygzaka McQueena, a fan piłki nożnej uśmiechnie się na widok koszulki z ulubionym, piłkarskim zespołem.

Oprócz wzoru zwróć uwagę na wagę i rozmiar tortów. Najmniejszy, ważący około 1 kg, nakarmi nawet 10 gości. Średni, powyżej 1.5kg jest doskonałym wyborem dla 15 osób, a największy, powyżej 2kg uraduje większą gromadę gości – sięgającą nawet 20 osób.

A co ze smakiem?

Oczywiście nie ma tu jednej, słusznej odpowiedzi – w końcu każdy maluch posiada już wyrobione preferencje kulinarne, jasno deklarując jakie słodycze są jego ulubionymi.

Przeanalizuj po jakie batoniki lub czekoladę twoja pociecha sięga najchętniej. Wariantów smakowych jest wiele – poczynając od słodkich, kremowych, cierpkich,  po owocowe i orzeźwiające. Zadaj pytanie swojej córce i synowi o to jaki tort chciałby otrzymać, uwzględniając przy tym szereg możliwości (w końcu nie samą czekoladą człowiek żyje!). Pamiętaj przy tym, że słodycze, w tym tort urodzinowy, są doskonałym prowodyrem do spróbowania nowych smaków – nawet owoców, które dotychczas maluchowi kojarzyły się z  „gorszą alternatywą”.

Wybierając docelowy smak warto wziąć pod uwagę, że wszelkie skrajne i specyficzne smaki mogą nie przypaść do gustu najmłodszym jubilatom. Dużo bezpieczniej jest wybrać klasyczne smaki lub uniwersalne kompozycje, które od lat zyskują rzeszę fanów. Kupując torty dla dzieci weź pod uwagę opcję umiarkowanie słodką, tak aby goście z powodzeniem mogli zjeść wszystkie potrawy, nie odmawiając sobie dodatkowej porcji smakowitego tortu! Smacznego!