niedziela, Grudzień 16, 2018

Białe meble w dziecięcym pokoju – praktyczne i ponadczasowe

0
Białe meble w dziecięcym pokoju – praktyczne i ponadczasowe

Meble dla dziecka tworzą charakter dziecięcego pokoiku. Różnorodność wzorów i kolorów pozwala na modelowanie wnętrza w zależności od upodobań rodziców i milusińskich. Coraz częściej jednak pojawiają się kolekcje w kolorze białym, który jest zarówno estetyczny, jak też nadaje lekkości przestrzeni. Dlaczego warto wybrać właśnie białe mebelki do dziecięcego pokoiku? Z kilku powodów.

Biały – uniwersalne tło dla dodatków

Uniwersalność bieli sprawia, że łatwo wymodelować wnętrze dodatkami w ulubionym kolorze naszego dziecka. W pokoju dziewczynki uzupełnisz białe mebelki różowymi lub turkusowymi poduszkami, w pokoju chłopca czerwonymi albo granatowymi. Białe meble pozwalają także na uzupełnienie pokoju kolorową tapetą, naklejkami na ścianę lub wzorzystym dywanem, na którym nie będzie widać okruszków. Meble w białym kolorze nie zaburzają harmonii przestrzeni, ale ją tworzą. Wiele ciekawych modeli odszukaliśmy dla Ciebie w sklepie internetowym: https://sarenka.eu.

Biel powiększa optycznie

Pokoje dziecięce mają zwykle mały metraż. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup białych mebli, które optycznie powiększają pomieszczenie. Pomaga to z jednej strony zwiększyć komfort psychiczny dziecka, by nie czuło się zamknięte w zbyt małej przestrzeni. Z drugiej zaś strony biel jest kolorem neutralnym, dzięki któremu zwiększamy przytulność i budujemy efekt czystości i ładu.

Białe meble dla maluchów i nastolatków

Białe meble dla maluchów i nastolatków

Jeśli szukasz mebli na lata, biel może być dobrym rozwiązaniem. Kolorowe fronty są dobre dla małych dzieci, ale już nastolatek nie będzie się czuł najlepiej z niebieskimi drzwiczkami. Białe meble, o ile wykonane z solidnych komponentów, mogą być dobrą inwestycją i mogą „rosnąć” razem z dzieckiem. Nowoczesny design i świetna jakość pozwala korzystać z białych mebli przez wiele lat. Wystarczy jedynie wymieniać dodatki. Ciekawą propozycją jest kolekcja młodzieżowych mebli Shift polskiego producenta Tooli. W tych meblach dzięki wymiennym uchwytom dziecko może wybrać ulubiony kolor według własnych upodobań.

Biel powiększa optycznie

Białe znaczy brudne?

O ile dziecko nie pomaluje mebli wodoodpornym markerem, utrzymanie czystości na białych meblach jest nawet łatwiejsze niż na ciemnych. Na białych meblach nie widać kurzu. Choć wiadomo, że przy małych dzieciach wszystkie meble się brudzą, to akurat biel łatwiej zatuszować farbką, jeśli pojawią się w nich ubytki. Ważne jest oczywiście, by laminat, z którego będą wykonane, był wysokiej jakości. Bardzo istotne jest także, czy meble, które chcemy kupić mają wymagane atesty bezpieczeństwa. Więcej na temat bezpieczeństwa mebli przeczytacie w następnym artykule.

Autoryzowany dystrybutor oczyszczaczy powietrza Sharp

0
Autoryzowany dystrybutor oczyszczaczy powietrza Sharp

Małymi krokami wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczenia powietrza. Wiemy już, jak szkodliwy dla naszego zdrowia jest smog i w związku z tym podejmowanych jest coraz więcej kroków, aby mu przeciwdziałać. Korzystamy z komunikacji miejskiej, częściej przesiadamy się na rower i powoli rezygnujemy z węgla. Jednak czy te działania są wystarczające? W jaki sposób ochronić się przed smogiem w swoim domu? Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest oczyszczacz powietrza.

Dzięki zastosowaniu filtrów o wysokiej skuteczności, potrafi on pozbyć się większości składników smogu. Usuwa nawet drobne cząstki, takie jak pyły zawieszone PM2,5 i PM10, lotne związki organiczne, bakterie, alergeny i dym papierosowy. Funkcja jonizacji unieszkodliwia wirusy oraz niszczy zarodniki pleśni i grzybów, a nawilżacz dba o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu. Oczyszczacz powietrza sprawia, że powietrze w naszym domu jest zdrowe, czyste i pozbawione nieprzyjemnych zapachów.

Kupując urządzenie, które ma nam służyć przez dłuższy czas, warto zainwestować pieniądze rozsądnie. Kierując się wyłącznie ceną produktu i dokonując nieprzemyślanego zakupu, możemy w rzeczywistości więcej stracić niż zyskać. Wybierając oczyszczacz powietrza warto zadbać, żeby pochodził z oficjalnej dystrybucji.

Autoryzowany dystrybutor sprzedaje oczyszczacze powietrza Sharp pochodzące bezpośrednio od producenta, co daje gwarancję ich wysokiej jakości. Dobrze zwrócić uwagę również na to, że w cenę produktu u autoryzowanego dystrybutora wchodzą dodatkowe korzyści. Minimum 2-letnia gwarancja daje nam pewność, że w przypadku usterki uzyskamy odpowiednią pomoc. Oferowany serwis door-to-door to najwygodniejsze i najpewniejsze rozwiązanie dla klienta. Pracownicy sklepów specjalistycznych doskonale znają sprzedawane urządzenia i chętnie służą pomocą. Doradzą nie tylko na etapie poszukiwania odpowiedniego modelu, ale również w przypadku problemów z posiadanym już oczyszczaczem. Dzięki tym wszystkim korzyściom unikniemy problemów możliwych przy zakupie urządzenia w “atrakcyjnej cenie”.

Chcesz wiedzieć lepiej, co jest wyznacznikiem mądrego zakupu? Co sprawia, że warto kupować u autoryzowanego dystrybutora?

  1. Gwarancja i serwis

Gwarancja jest jedną z najważniejszych korzyści, jakie otrzymujemy w cenie produktu z polskiej dystrybucji. Daje nam pewność, że urządzenie będzie działało prawidłowo lub w przypadku problemów otrzymamy odpowiednią pomoc. Urządzenia z zagranicy nie są objęte serwisem, dlatego kupując z nieoficjalnej dystrybucji, bardzo często sami musimy zadbać o zabezpieczenie paczki oraz jej wysyłkę i liczyć na pozytywne rozpatrzenie. Do tego dochodzi długi czas oczekiwania na otrzymanie produktu z powrotem.

Sklep GoodAIR.pl, autoryzowany dystrybutor oczyszczaczy powietrza marki Sharp zapewnia nam nie tylko gwarancję, ale również serwis door-to-door. Oznacza to, że w przypadku usterki serwis zorganizuje kuriera, który odbierze urządzenie od klienta. Wszystko to odbywa się na koszt serwisu. Gwarancja wynosi min. 2 lata i dotyczy zarówno osób prywatnych, jak i firm.

Aktualnie możliwe jest przedłużenie gwarancji aż do 5 lat, bez dodatkowych kosztów. Dotyczy to wybranych oczyszczaczy powietrza marki Sharp, zakupionych w okresie od 1 października do 29 grudnia 2018 r. Wystarczy zarejestrować się na stronie producenta i wysłać dowód zakupu oczyszczacza. Promocją na 5-tkę są objęte poniższe urządzenia:

 gwarancja sharp

2. Wiedza

Wybierając odpowiedni model oczyszczacza powietrza, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Decyzja może nie być łatwa, szczególnie, że rynek oczyszczaczy powietrza stale się powiększa. Czasem przeczytanie kilku specyfikacji może zrobić nam w głowie jeszcze większy mętlik. W takiej sytuacji dobrze jest skontaktować się bezpośrednio z autoryzowanym dystrybutorem.

Poniżej najważniejsze kwestie, które należy przemyśleć przed zakupem:

  1. Jaką wydajność powinien mieć oczyszczacz? Parametr ten dobieramy pod kątem powierzchni największego pomieszczenia, w którym oczyszczacz będzie pracować. Odpowiednia wydajność to taka, która umożliwia trzykrotne przefiltrowanie powietrza w ciągu jednej godziny.
  2. Czy zależy mi na funkcji nawilżania? Opcja ta przydaje się nie tylko w miejscach o bardzo suchym powietrzu – polecana jest ogólnie w sypialniach i pokojach dziecięcych.
  3. Jaki powinien być poziom hałasu? Jeśli chcemy, żeby oczyszczacz pracował również w sypialni, poziom decybeli w trybie nocnym nie powinien wynosić więcej niż 25 dB.
  4. Na jaki wydatek mogę sobie pozwolić? Oprócz jednorazowej ceny urządzenia trzeba pamiętać o kosztach eksploatacyjnych, takich jak pobór prądu czy wymiana filtrów.

3. Wsparcie

Jako sklep specjalistyczny oferujemy stałe, profesjonalne wsparcie przed- i posprzedażowe. Znamy nasze produkty i jesteśmy w stanie doradzić zarówno przy wyborze odpowiedniego modelu, jak i w przypadku ewentualnych problemów z użytkowaniem, reklamacją czy serwisem. Oferujemy również tylko te produkty, które sami sprawdziliśmy i mamy pewność co do ich jakości. Selekcjonujemy je pod kątem wielu kryteriów, takich jak koszta eksploatacji.

Zakupy w oficjalnym źródle są wygodną, bezpieczną i najkorzystniejszą dla klienta opcją. Gwarancja jakości i pewny serwis to podstawowe korzyści, jakie otrzymuje kupujący. Autoryzowany dystrybutor oferuje tylko sprawdzone urządzenia, a jego pracownicy mają dostęp do pełnej bazy wiedzy na ich temat i oferują zarówno wsparcie przed- jak i posprzedażowe. Wszystkie te korzyści otrzymujemy decydując się na oczyszczacz powietrza marki Sharp, a wchodzą one w standardową cenę urządzenia.

Bal karnawałowy dla dzieci w Stumilowym lesie, czyli zabawa w stylu bajki Kubuś Puchatek

0
Bal karnawałowy dla dzieci w Stumilowym lesie, czyli zabawa w stylu bajki Kubuś Puchatek

Niemal każdy zna animację o beztroskim, grubym żółtym misiu, który dziarsko nosi swoją czerwoną, przykrótką bluzeczkę. Bajka Kubuś Puchatek za sprawą książek Christophera Milne’a, a później wytwórni Walt Disney Pictures podbiła serca najmłodszych widzów. Postaci z opowieści po dziś budzą sentyment u dorosłych i poznawane są przez kolejne pokolenia dzieci. Bajka ta będzie doskonałym motywem przewodnim na bal karnawałowy dla dzieci.

Niedrożność kanalików łzowych u niemowląt – co warto wiedzieć?

0
Niedrożność kanalików łzowych u niemowląt – co warto wiedzieć?

Szacuje się, że co 20 niemowlę ma niedrożne kanaliki nosowo-łzowe. Choć objawy nie są bolesne dla maluszka, to mogą być przyczyną poważniejszych konsekwencji w przyszłości, na przykład infekcji bakteryjnych i zaburzeń ostrości widzenia. Jeśli u dziecka zauważyć można nadmierne wypływanie łez, mimo tego, że dziecko nie płacze, warto skonsultować się z okulistą dziecięcym.

Place zabaw dla małych dzieci

0
Place zabaw dla małych dzieci

Jak pożytecznie i miło spędzać czas z małym dzieckiem, gdy pogoda dopisuje? Gdzie strudzony rodzic będzie mógł odpocząć przez chwilę, wiedząc, że jego pociecha jest bezpieczna i dobrze się bawi? Odpowiedź jedyna i najlepsza to: place zabaw dla małych dzieci!

To nieocenione dla rodzin miejsca, z których przy dobrych warunkach atmosferycznych można korzystać codziennie i w każdej wolnej chwili! Plac zabaw dla maluchów zawsze będzie atrakcyjny, nie znudzi im się tak, jak zabawki w domu z pewnej jednej prostej przyczyny: jest na dworze, a na dworze zawsze jest ciekawie. Plac zabaw skłania do ruchu, a ruch zawsze jest wskazany dla naszych intensywnie rosnących skarbów. Gdzie mały człowieczek może bezpiecznie ćwiczyć bieganie, skakanie, wspinanie się, huśtanie, jak nie w tej przestrzeni dedykowanej jego potrzebom? Piaskownica, zjeżdżalnia, bujak, drabinki, czy karuzela dla dziecka to podstawa wyposażenia każdego placu zabaw. Zazwyczaj sprzęty na placach zabaw wykonane są z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. To materiały bezpieczne, trwałe i dające się łatwo wyczyścić. Przyjazne kolory przyciągają uwagę dziecka i wprawiają w dobry nastrój.

Place zabaw ze sklepu http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/dla-maluchow z powodzeniem mogą być ozdobą podwórek i ogrodów! Jeśli posiadają wymagane atesty bezpieczeństwa, możemy być spokojni, że projektanci i konstruktorzy pomyśleli o wszystkich sytuacjach mogących stanowić ewentualne zagrożenie dla naszych dzieci i zminimalizowali ryzyko wypadków. Schodki posiadają idealnie wymierzone odległości między stopniami, huśtawka nigdy nie rozbuja się powyżej granicy bezpieczeństwa, wszystkie powierzchnie, których dotykają małe rączki są gładkie i nie posiadają drzazg a uchwyty mają powierzchnię antypoślizgową. Oczywiście na żadnym sprzęcie małe dziecko nie może pozostać bez opieki, ale rodzic może być spokojny, że przy normalnym korzystaniu z dobrze zamontowanego placu zabaw, nikomu nigdy nie stanie się krzywda. Plac zabaw to inwestycja na lata, dzieci bowiem uwielbiają na nim przebywać bez względu na wiek.

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawę

0
Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawę

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób mogą pomóc swojemu maluszkowi prawidłowo się rozwijać zarówno w tym początkowym okresie życia, jak i w późniejszych latach. Najprostszym sposobem jest spędzanie z dzieckiem jak najwięcej czasu, po prostu się z nim bawiąc. W zabawie rodzic może wykorzystać wiele zabawek, które będą w świetny sposób wspierać ten rozwój, ale i zapewnią mile spędzony czas.

Na sklepowych półkach sklepu https://www.tu-mamo.pl/ wybór zabawek jest ogromny. Szukając odpowiednich warto zatrzymać się na dłużej przy zabawkach kreatywnych. Są one prawdziwym skarbem dla dzieciaczków – nie tylko we wspaniały sposób pobudzają i rozwijają wyobraźnię dziecka, ale również niesamowicie motywują do dalszej zabawy. Wśród zabawek kreatywnych znaleźć można serie układanek, kostek Rubika czy też puzzli, które nauczą dziecko cierpliwości oraz spostrzegawczości. Akcesoria do tworzenia rysunków i mozaik rozwiną zdolności artystyczne, zamieniając malucha w artystę. Dla dziewczynek świetnie sprawdzą się kredki do malowania po ciele lub zestawy kosmetyków. Z kolei chłopcom wielką frajdę sprawią zabawki, dzięki którym będą mogli się wcielić w rolę konstruktora tworzącego niesamowite roboty czy wieżowce. Są to zabawy na długie godziny zapewniające nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim rozwijające umiejętności i zmysły dziecka.

Rozwój najmłodszych pociech warto wspierać wybierając zabawki wczesnorozwojowe, dzięki którym maluch nabędzie podstawowych umiejętności koniecznych do prawidłowego funkcjonowania w późniejszym okresie. Ten rodzaj gadżetów ma za zadanie w możliwie jak najskuteczniejszy i najprzyjemniejszy sposób pobudzić zmysły dziecka. Wśród najpopularniejszych znaleźć można chociażby pluszaki, grzechotki, szeleszczące książeczki, piłki oraz kostki edukacyjne. Dla odrobinkę większych maluszków będą to wieże, sortery i klocki.

Dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych doskonale sprawdzą się gry logopedyczne, które ukierunkowane są na doskonalenie mowy. Jest to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym, a znudzony maluch na pewno chętnie zaangażuje się w taką formę nauki, przy okazji bawiąc się.

Zabawki kreatywne, wczesnorozwojowe oraz gry logopedyczne są wspaniałą propozycją, która nie tylko pozwoli na doskonalenie i nabywanie nowych umiejętności, ale przede wszystkim pozwoli na wspaniale spędzony czas rodzica z dzieckiem.

Impreza ze znajomymi? Postaw na kolorowy makijaż oczu!

0
Impreza ze znajomymi? Postaw na kolorowy makijaż oczu!

Kolory niechybnie kojarzą się z wakacjami, zabawą i dobrą imprezą. Także robiąc make-up na wieczorne wyjście, warto wczuć się w klimat kolorowych świateł i postawić na wielobarwny makijaż. Mówimy DOŚĆ standardowym beżom i brązom! Raz na jakiś czas każdy powinien zaszaleć i wybrać coś mniej serio. Jak zrobić taki kolorowy makijaż? Jakie etapy składają się na niego?

Foteliki Cybex jako przykłady niemieckiej precyzji

0
Foteliki Cybex jako przykłady niemieckiej precyzji

Bycie rodzicem to ogromna odpowiedzialność, która nie zaczyna i nie kończy się na progach mieszkania. Czy na spacerze, czy podczas jazdy samochodem, zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania jest sprawą szczególnej wagi. Nic zatem dziwnego, że foteliki Cybex cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród młodych rodziców. To bowiem jedna z najszybciej rozwijających się marek, odznaczających się nie tylko funkcjonalnością, ale również oryginalną stylistyką, doskonale wpisującą się w różne style klientów.

Jakość i bezpieczeństwo – duet idealny

Marka Cybex została stworzona przez Martina Posa, ojca dwójki dzieci, który bazując na własnych doświadczeniach postanowił wykonać produkty, które będą odznaczać się najwyższą jakością wykonania. Zaprojektowane wózki, jak i foteliki Cybex wykazują się niezawodnością, jak i wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które sprawdzają się w każdej sytuacji, zapewniając dziecku należytą ochronę przed urazami. Na wspomniane bezpieczeństwo wpływa również obecność wielu certyfikatów, a także wysokich not w testach przeprowadzanych przez organizacje konsumenckie oraz instytuty certyfikujące bezpieczeństwo, np. ADAC czy OAMTC. Nie pozostaje zatem zaskakujący fakt, że każde kolejne modele wprowadzane na rynek, cieszą się wysokimi pozycjami w rankingach.

Fotelik Cybex Cloud Q i Aton 5

W asortymencie producenta znaleźć można wiele modeli, począwszy od tych nadających się od urodzenia do 18 miesięcy i 4 lat, jak i od 9 miesięcy do 4 i 12 lat oraz od 3 do 12 lat. W tak ogromnej różnorodności produktów łatwe okazuje się odnalezienie modelu odpowiadającego potrzebom małego użytkownika. Pośród wielu towarów, na uwagę zasługuje fotelik Cybex Cloud Q, który został nagrodzony w testach bezpieczeństwa w kategorii 0+, który przeprowadził niemiecki Stiftung Warentest. Ergonomiczna, niemal płaska pozycja leżąca, z wyjmowaną wkładką dla wcześniaków i drobnych maluszków zapewnia należyty poziom bezpieczeństwa i ochrony. Podobnie zresztą jak 11-stopniowa regulacja wysokości zagłówka połączona z regulacją pasów i teleskopowy system ochrony bocznej. Z uwagi na możliwość rozłożenia, fotelik Cybex Cloud Q z łatwością przemienia się w gondolę.

Kolejnym modelem często nagradzanym i wyróżnianym w niezależnych testach jest Aton 5 z grupy 0+. To, co różni go od poprzedników to nowe siedzisko zaprojektowane wspólnie z pediatrami i położnikami, które gwarantuje idealny kąt położenia pozycji leżącej, chroniąc przed opadaniem główki. Za sprawą zastosowanych innowacyjnych rozwiązań fotelik Cybex Aton 5 sprawdza się w przypadku wcześniaków, jak i noworodków o niewykształconych mięśniach szyi.

Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137313-Cybex.html

Prywatne przedszkole w Poznaniu – oferta i korzyści dla Twojego dziecka

0
Prywatne przedszkole w Poznaniu – oferta i korzyści dla Twojego dziecka

Przedszkole niepubliczne Poznań to świetne miejsce dla każdego malucha do nauki i zabawy! Przede wszystkim pracują tam wykwalifikowani nauczyciele i pedagodzy. Nad całym porządkiem czuwają dwie siostry, które są matkami i właścicielami placówki. Same wiedzą, co jest dobre dla dzieci i zgodnie z swoimi nawykami oraz zasadami Montessori wychowują przedszkolaki.

Przedszkole położone jest w poznańskich Ogrodach w cichej okolicy. Teren przedszkola jest ogrodzony i dodatkowo monitorowany. Przedszkole posiada własny ogródek z nowoczesnym placem zabaw, który urozmaica każdy dzień spędzony w placówce. Dodatkowo przedszkole niepubliczne Poznań ma własny parking i umożliwia swobodne zawożenie i odbieranie dzieci. Wnętrze przedszkola jest czyste, nowoczesne i zadbane. Nie mają tutaj miejsca przypadkowe rzeczy i zabawki. Każdy element wyposażenia jest przemyślany i bezpieczny dla dzieci.

W przedszkolu sale edukacyjno-rekreacyjne podzielone są na miejsca przeznaczone do zabawy, odpoczynku, poszerzania wiedzy i eksploracji i spożywania posiłków. Większość zabawek oraz pomocy dydaktycznych znajdujący się w przedszkolu tworzonych jest samodzielnie przez wychowawców lub z pomocą dzieci.

Jak spędzają czas dzieci w niepublicznym przedszkolu w Poznaniu?

Przedszkole niepubliczne Poznań ściśle trzyma się zasady ,, mniej znaczy więcej”. Dzieci czują się tutaj naprawdę komfortowo, nie są nagradzane, ani karane. Wszystkie pociechy współpracują z innymi dziećmi w kilkunastoosobowych grupach. Grupy stworzone są z maluchów w różnym wieku, dzięki temu dzieci wzajemnie uczą się opieki nad innymi. Młodsze przedszkolaki obserwują starsze dzieci i czerpią od nich pomysły oraz inspirację. Natomiast starsze maluchy zwracają uwagę na młodsze, pomagają im i uczą się opiekuńczości.

Każdego dnia przedszkolaki poznają świat w sposób odkrywczy. Nauczyciele jedynie pomagają im rozbudzić ciekawość oraz zmotywować do pracy. Dzień rozpoczyna się od zabawy, gimnastyki oraz śniadania. Kolejne zajęcia mają charakter edukacyjny i odbywają się w pracowniach tematycznych. Zajęcia prowadzone są według różnych metod nauczania np.

metoda dobrego startu, metoda nauki czytania, elementy metody Marii Montessori. Poza tradycyjnymi ćwiczeniami, dzieci uczą się obcowania ze sztuką i kulturą poprzez sensoplastykę i muzykoterapię.

Po nauce maluchy zabierane są na spacer lub spędzają czas na placu zabaw. Często organizowane są dłuższe wycieczki terenowe podczas, których przedszkolaki poznają rośliny i drzewa. Po krótkiej przerwie rekreacyjnej dzieci uczone są  za pomocą zabawy podstaw języka angielskiego, jedzą obiad i mają czas na odpoczynek.

Posiłki w przedszkolu

Ogromną zaletą przedszkola niepublicznego w Poznaniu jest umowa z doskonałym i renomowanym cateringiem dietetycznym. Tworzą go najlepsi kucharze, którzy znają potrzeby dzieci i umiejętnie przygotowują potrawy. Wszystkie potrawy powstają z naturalnych i zbilansowanych składników. Na życzenie rodziców dzieci otrzymują posiłki zgodne z dietą (bezmleczną, bezglutenową i inne).

Sam catering to nie wszystko! Przedszkolaki każdy posiłek spożywają razem z swoimi wychowawcami. Uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych oraz mogą obserwować, jak jedzą inni. Śniadania, obiady i inne posiłki jadane są w nowoczesnej jadalni, która każdego dnia jest efektownie nakrywana i przypomina domowe spożywanie potraw.

W przerwach pomiędzy posiłkami maluchy mają dostęp do świeżych owoców oraz warzyw. Słodycze i ciasta są niepraktykowane w niepublicznym przedszkolu w Poznaniu. Więcej informacji odnośnie działania przedszkola można dowiedzieć się na przedszkole kropka.

Marker kredowy vs kreda do tablicy

0
Marker kredowy vs kreda do tablicy

Czasy, w których w każdej klasie szkolnej znajdowała się ciemnozielona tablica, po której pisało się tradycyjną wersją kredy, powoli odchodzą do lamusa. Większość placówek zaczyna unowocześniać swój asortyment, dlatego w klasach montowane są tablice interaktywne lub specjalne wersje, do których dodaje się marker kredowy. To dużo lepsze rozwiązanie szczególnie ze względu na fakt, że taki flamaster nie pyli oraz nie brudzi wszystkiego dookoła. Z pewnością każdy, kto miał okazję uczestniczyć chociaż w kilku lekcjach, na których wykorzystywało się tablice starego typu, odczuł niedogodności z tym związane. Tablice na marker kredowy to także duże ułatwienie w kwestii dbania o higienę w takim miejscu. Przy ścieraniu kreda nie pyli, a co za tym idzie, można ją dużo łatwiej zetrzeć.

Szerokie zastosowanie

Markera kredowego można używać do tablic czarnych, białych i przeźroczystych. Producenci tego typu akcesoriów najczęściej oferują je w wielu wariantach, dlatego istnieje dużą dowolność w kwestii dobierania koloru. Takie flamastry do tablic to doskonały wybór, jeśli chodzi o klasy szkolne oraz sale wykładowe, ale sprawdzą się także poza sferą dydaktyczną. Marker kredowy to również doskonały wybór do sali konferencyjnej, biura czy laboratoriów. Znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się tablice różnego typu w celu zapisywania rzeczy widocznych dla audytorium lub osób zebranych w pomieszczeniu.

Jaki kolor wybrać?

Na rynku znajdziemy bardzo wielu producentów przyrządów piśmienniczych, którzy w swoich ofertach posiadają markery kredowe. To obecnie bardzo popularne produkty, które chętnie kupowane są przez klientów. Praktycznie każda większa firma sprzedająca długopisy, flamastry itd. powinna mieć w swojej ofercie marker kredowy. Pozostaje pytanie, jaki kolor wybrać? Taka decyzja musi być uzależniona od tego, po jakiej tablicy będziemy pisać. Jeżeli mamy do czynienia z tradycyjna tablicą czarną lub ciemnozieloną, najlepszym markerem kredowym będzie ten w kolorze białym. Wykorzystując go, otrzymamy pewność, że litery będą dobrze widocznie. Nieco szersze spektrum dają tablice białe lub przeźroczyste. Tutaj najpopularniejszym wyborem jest oczywiście kolor czarny, aczkolwiek dobrze widoczne będą różne inne barwy (poza białym). Dobrze jest wyposażyć się również w marker kredowy w dodatkowych kolorach, ponieważ okaże się on przydatny do zakreślania, co w rezultacie sprawi, że obraz na tablicy będzie klarowniejszy i łatwiejszy do odczytu.

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się zachęcić Państwa do zakupu markera kredowego i wymiany starych tablic na kredę na nowsze wersje. To zdecydowanie dużo bardziej higieniczne rozwiązanie, które w dodatku zadba o zdrowie osób, które przebywają w pomieszczeniu – pylenie kredy źle wpływa na drogi oddechowe.