piątek, Październik 19, 2018

Lalki szmacianki Metoo – nowość wśród lalek czy powrót do korzeni?

0
Lalki szmacianki Metoo - nowość wśród lalek czy powrót do korzeni?

Tradycyjne lalki, tak samo jak te przedstawione w poniższym artykule, pełniły głownie funkcję przytulanek. Były wykonane z mięciutkich materiałów, wypełnione puchem czy watą, czasami tak duże, że najmłodsi ciągali je po ziemi. Dopiero później nadeszła era idealnych lalek barbie, plastikowych ludzików, robotów, czy niemowląt, które trzeba karmić i przewijać. Lalki stały się zabawkami. Były twarde, plastikowe, nie nadawały się już na przytulanki, a jedynie do udawania dorosłego życia. Co by się jednak stało gdyby te dwie funkcje połączyć? Gdyby lala była zarówno miękka, duża, mogła służyć nawet jako poduszka, a jednocześnie miała oczka, rączki, nóżki, i piękne, kolorowe ubranka? Lalki Metoo są doskonałym kompromisem pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Czy warto kupować słodziaki w Biedronce?

0
Czy warto kupować słodziaki w Biedronce?

Biedronka przygotowała nową promocję, która ma szansę zdobyć ogromną popularność wśród Polaków. Poprzednio dzieci oszalały na punkcie „Świeżaków”, teraz emocje rozpalają nowe maskotki – „Słodziaki”. Przeczytaj, na czym polegają zasady promocji, jak skompletować „Gang słodziaków” i czy kupowanie słodziaków w Biedronce się opłaca.

Dziecięca apteczka – co powinno się w niej znaleźć?

0
Dziecięca apteczka - co powinno się w niej znaleźć?

Wiek dziecięcy jest bardzo ważny dla każdego człowieka – to w tym okresie rośnie i kształtuje się nasze ciało, odporność, a także dobre nawyki żywieniowe i inne. W związku z tym niezbędnym jest, abyśmy zwrócili szczególną uwagę na rozwój naszej pociechy oraz wspierali ją na wszystkie możliwe sposoby, by wyrosła na zdrowego i pogodnego dorosłego. Jakie rzeczy powinniśmy mieć w naszej apteczce? Czy warto korzystać z suplementów? Co zrobić, aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać?

Witamina D – słońce w pigułce

Większość z nas wie, że witaminę D pozyskujemy głównie ze słońca; w żywności jest jej bardzo niewiele i jest trudniej przyswajalna. Ma ona jednak duży wpływ na wchłanianie wapnia do kości oraz kondycję skóry czy włosów, w związku z czym nie tylko my, ale i nasze dzieci powinny dostawać codziennie odpowiednią jej dawkę. O ile w lecie słońca nam nie brakuje, o tyle zimą jest to już problem, dlatego zaleca się podawanie witaminy D w formie suplementu. Tego typu leki dla dzieci dostępne są w każdej dobrej aptece, a sami również możemy – i często powinniśmy – przyjmować dodatkowe porcje witaminy w ramach uzupełnienia poziomu mikroelementów w organizmie.

Witamina K wspomoże krzepliwość krwi

Drugim ważnym mikroskładnikiem jest witamina K. Podobnie jak w przypadku D, istnieją również suplementy dla dzieci pozwalające uzupełniać ilość tej witaminy w organizmie dziecka. Poprawna krzepliwość krwi jest bardzo ważna dla noworodka, ponieważ zapobiega występowaniu tzw. choroby krwotocznej czy krwawienia śródczaszkowego, które mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia naszej pociechy. Z tego względu niezbędne jest, abyśmy kontrolowali poziom witaminy K w organizmie małego człowieczka.

DHA i probiotyki

Każdy, kto choć trochę interesuje się suplementacją ciała człowieka kojarzy, że kwasy omega mają wpływ m.in. na poprawne funkcjonowanie naszego mózgu. Podobnie jest w przypadku DHA, które u małych dzieci odpowiada za prawidłowy rozwój mózgu oraz wzroku dziecka. Jego niedobór może skutkować poważnymi konsekwencjami, a ponieważ sami go nie syntetyzujemy, musimy pamiętać o podawaniu go w postaci suplementu.

Ostatnim środkiem, na który warto zwrócić uwagę, są probiotyki, czyli żywe kultury bakterii podawane doustnie, dzięki którym nasz organizm może lepiej funkcjonować. Szczególnie dobrze działają one na układ trawienny, np. wspomagając pracę jelit lub uszczelnianie nabłonka w jelitach. Dodatkowym atutem probiotyków jest również wspomaganie układu immunologicznego oraz ochrona przed niektórymi dolegliwościami.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dziecka

0
Najlepsze zabawki edukacyjne dla dziecka

Człowiek uczy się wprawdzie całe życie, jednak kluczowe są pierwsze lata, kiedy to dziecko poznaje świat i nabywa wiele ważnych umiejętności. Proces rozwoju znacząco wspomóc mogą zabawki edukacyjne, które wyrobią w dziecku ciekawość świata i sprawią, że w przyszłości nauka będzie przyjemna, a nawet okaże się zabawą. Istnieje wiele propozycji zabawek edukacyjnych, które pozwalają dziecku wesoło i aktywnie spędzać czas, a jednocześnie umożliwiają mu stały rozwój.

Zabawki dla najmłodszych

W sklepach znaleźć można liczne zabawki edukacyjne tworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim zabawki interaktywne. Należą do nich między innymi edukacyjny pociąg uczący dziecko kształtów, kolorów czy cyferek. Małe dzieci są bowiem zafascynowane dźwiękami oraz kolorami i bardzo szybko się uczą.

Pociąg interaktywny wyposażony jest też w napęd, dzięki czemu jeździ samodzielnie, podczas gdy dziecko może za nim raczkować. Inną ciekawą opcją jest roztańczony piesek, który podryguje w rytm muzyki oraz kiwa głową i merda ogonem. Z taką zabawką można zachęcić dziecko do nauki kolorów czy powtarzania zasłyszanych dźwięków. Najmłodszym może przypaść do gustu także telefonik interaktywny, który kształtem podobny jest do tradycyjnego smartfona. Przy pomocy ekranu dotykowego dziecko może uczyć się cyfr i kolorów, a także nazw instrumentów czy zwierząt.

Mały konstruktor

Dzieci uwielbiają elementy, które można ze sobą łączyć, obracać czy wyciągać. Właśnie dlatego doskonałą zabawką edukacyjną jest zestaw małego konstruktora. Świat śrubek czy wkrętek potrafi pochłonąć nie tylko chłopców, ale także dziewczynki. Jest to doskonała zabawka edukacyjna dla tych dzieci, które lubią prace modelarskie czy manualne. Niektóre zestawy pozwalają na własne skręcenie helikoptera czy samochodu. Jest to więc rozrywka na długie godziny, która nie kończy się na samym skonstruowaniu całego modelu, ale na dalszej zabawie samodzielnie stworzoną zabawką.

Zestawy do eksperymentów

Nieco starsze dzieci na pewno będą zachwycone zestawami zabawek edukacyjnych pozwalającymi na przeprowadzanie różnego rodzaju eksperymentów. Nauka połączona z zabawą i poznawaniem zachodzących w przyrodzie zjawisk – to wszystko sprawia, że dziecko będzie miało okazję lepiej poznać otaczający je świat, a jednocześnie doświadczyć mnóstwa rozrywki. Zastawy do eksperymentów to sposób na kreatywną zabawę i ciekawe doświadczenia takie jak wyczarowywanie sztucznego śniegu czy tworzenie domowego kompasu.

Magnetyczne klocki

Kolejna świetna zabawka edukacyjna to magnetyczne klocki, które są miękkie, a jednocześnie się nie odkształcają. Małe kostki pokryte odpornym i miłym w dotyku materiałem tekstylnym gwarantują zabawę na długie godziny. Z elementów tych można budować przeróżne konstrukcje, które będą trzymać się dzięki wbudowanym w klocki magnesom. Jest to zupełnie inny i ciekawszy sposób tworzenia własnych konstrukcji niż przy użyciu tradycyjnych klocków.

Inną propozycją magnetycznych klocków są te złożone z palików i kulek, które można ze sobą łączyć na dowolne sposoby. Taka wersja zabawki tworzona jest z myślą o najmniejszych dzieciach. Klocki są bowiem duże i poręczne i umożliwiają budowanie sześcianów czy innych konstrukcji. Pozwalają też oswoić dziecko ze zjawiskiem naturalnego magnetyzmu.

Popularne zabawki edukacyjne

Świetnym pomysłem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki mogą być także zabawki edukacyjne z Nodik.pl, jak tablice wyposażone w funkcje interaktywne. Dziecko może pisać na nich cyfry, literki czy uczyć się rysować. Tego rodzaju zabawki edukacyjne pozwalają dziecku uczyć się cyfr i liter oraz sprawić, że podczas zabawy maluch będzie powoli wprowadzany w świat pisania, czytania czy nawet matematyki.

Efekty zamykania naczynek laserem

0
Efekty zamykania naczynek laserem

Wrażliwa skóra wymaga specjalnej opieki. Często stosowanie drogeryjnych kosmetyków jedynie wzmaga problemy i powoduje większe zaczerwienie. Rozszerzone naczynka ciężko usunąć domowymi sposobami, choć warto stosować naturalne kosmetyki, jak na przykład hydrolat oczarowy czy kremy z wyciągiem z arniki.

Rozszerzanie diety niemowlaka, kiedy i w jaki sposób?

0
Rozszerzanie diety niemowlaka, kiedy i w jaki sposób?

Pierwsze miesiące życia dziecka to wyłącznie mleko matki, bądź mleko zastępcze. Wielu młodych rodziców ma problem z określeniem, kiedy przychodzi ten czas na rozszerzenie diety dziecka, jak to zrobić i od czego zacząć. Wydawać może się to dziwne, jednak nie zawsze moment ten jest jasny i jednoznaczny dla rodziców. Jak zatem rozpoznać ten moment, w którym kaszka manna może pojawić się w diecie dziecka?

Kaszki i mus owocowy – kiedy zacząć i pierwsze kroki?

Specjaliści uważają, że rozszerzenie diety u niemowlęcia powinno się rozpocząć nie wcześniej, niż po ukończeniu 17 tygodnia życia, a najpóźniej do 26 tygodnia. Jest to ten okres życia, w którym dziecko zaczyna siadać i jest w stanie przebywać w pozycji pionowej. Jest to znak i chwila, w której wiemy, że dziecko jest gotowe na przyjęcie innych posiłków. Jest to dość spora rozbieżność czasowa, jednak należy pamiętać, że każde dziecko rozwija się według własnego cyku i każde jest inne, dlatego nie da się zaplanować rozwoju. Zbyt wczesne próby rozszerzania diety mogą skutecznie zniechęcić bobasa do mleka matki, które powinno stanowić podstawę i wyłączny pokarm do 6 miesiąca życia dziecka. Zbyt późne wprowadzanie z kolei może powodować niedostarczanie odpowiednich składników do diety i niedobór niezbędnych elementów odżywczych. Maluch po 6 miesiącu życia wykazuje dużo większe zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, których nie jest już w stanie uzupełnić samo mleko.

Pierwsze kroki i próby przekonania niemowlaka, że mus owocowy jest smaczny i zdrowy, są trudne. Wymagają wiele cierpliwości oraz spokoju ze strony rodziców. Dziecko nie tylko poznaje nowy smak, ale także teksturę, konsystencję, zapach. Ilość bodźców jest w tym momencie bardzo duża. Dlatego nauka tego wszystkiego niejednokrotnie zajmuje bardzo dużo czasu. Nie wszystkie dzieci od razu akceptują nowości w swojej diecie. Ponadto dziecko samo sygnalizuje gotowość do podjęcia prób nowej diety, samo sięga po jedzenie, ssie paluszki, wkłada do buzi zabawki.

Od czego zacząć – kaszka manna

Wiele można przeczytać o początkach rozszerzania diety. Młode mamy i tatusiowie często wymieniają się swoimi praktykami, z których wynika, że eksperymenty z warzywami nie zawsze są dobrym pomysłem. Najlepsza na początek jest kaszka manna, której konsystencja jest dużo gęstsza niż mleko, walory pożywne nieporównanie większe a do tego jest bardzo smaczna. Warto także pamiętać, że dziecko lepiej akceptuje słodki smak, dlatego warto również pomyśleć o musach. Mus owocowy, który możemy przygotować samodzielnie w domu, łączy bardzo bogatą ilość witamin, naturalną słodycz owoców oraz nowe doznania. Zdecydowanie jest to produkt, który powinien znaleźć się w diecie maluszka.

Kolejne etapy rozszerzania diety to już eksperymentowanie z tym, co dziecko chciałoby zjeść, co będzie dla niego dobre. Przy okazji uczy to dziecko korzystania ze sztućców, regularności posiłków oraz wspólnego zasiadania do stołu. Warto ten czas wykorzystać, by wraz z naszą pociechą spędzać czas przy wspólnym stole.

Inhalacje skutecznym sposobem na katar

0
Inhalacje skutecznym sposobem na katar

Kto chociaż raz chorował, ten wie, jaki dokuczliwy i meczący potrafi być katar. Zniekształcony głos, zanik zmysłów zapachu i smaku skutkujący brakiem odczuwania smaku potraw. Wszystko smakuje jednakowo! Do tego z naszego nosa cieknie jak z kranu przez całą dobę! Czy da się coś zrobić tak, by szybko zacząć się cieszyć znów normalnym życiem i smakiem ulubionych pyszności?

Idealnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem okazują się zwykłe domowe inhalacje na zatoki lub poprzez specjalny inhalator, który można zakupić na przykład tutaj: https://inhalujemy.pl/. Co prawda w aptekach znajdziemy wiele tabletek na katar, jednak często bazują one na syntetycznych substancjach, które często mogą wywierać negatywny wpływ na organizm, gdyż jak wiadomo, żaden lek nie jest obojętny naszemu organizmowi. Oczywiście, bywają przypadki, gdy użycie takich leków jest uzasadnione, jednak zanim po nie sięgniemy, może warto dać szansę matce naturze? Koszt inhalacji jest często niezwykle niski i najczęściej przynosi ona szybki efekt w postaci całkowitego uwolnienia nas od tej uporczywej i niszczącej czerpanie przyjemności z życia dolegliwości.

Czego jednak użyć do takiej inhalacji? Idealne do niej są olejki eteryczne. Istnieje wiele olejków mających korzystny wpływ na drogi oddechowe i działających jednocześnie przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Jednym z najpowszechniej używanych w dolegliwościach układu oddechowego i przeziębieniu jest olejek eukaliptusowy. Stosuje się go w przeziębieniu i chorobach zatok. Jego zastosowanie przynosi zazwyczaj szybkie ukojenie i jest on stosowany w aptecznych lekach na katar, także tych dostępnych w postaci plasterków. Zbija on też gorączkę i likwiduje stany zapalne.

Kolejnym olejkiem wykazującym olbrzymią skuteczność w leczeniu kataru jest olejek sosnowy. Stosowany on jest przy infekcjach dróg oddechowych, katarze, chorobach zatok i podczas grypy. Zastosowanie inhalacji z nim również przynosi efekt natychmiastowy.

Jak dokonujemy takich inhalacji? Wystarczy dodać kilkanaście kropli olejku na miskę gorącej wody, pochylić się nad nią, przykryć głowę ręcznikiem i wdychać nosem parę, wydychając ustami. Jedna sesja to kilka minut. Warto skorzystać z tego prostego i zarazem skutecznego domowego sposobu!

Jeśli szukasz medycznych przyrządów do domu to sprawdź sklep medyczny online – 24medyczny.pl

Dlaczego warto wypróbować maskę do włosów od L’Oréal Paris?

0
Dlaczego warto wypróbować maskę do włosów od L'Oréal Paris?

Zdrowe i zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety. Jednak nie zawsze chcą one współpracować, stają się suche, łamliwe, na końcach rozdwajają się, a u nasady przetłuszczają. Często, mimo starań, odżywki czy spraye nie spełniają naszych oczekiwań i zamiast poprawić kondycję włosa, w najgorszym razie osłabiają ją, a w najlepszym – nie działają wcale. Pytanie „jak prawidłowo dbać o włosy” codziennie zadają sobie setki, jak nie tysiące kobiet, zwłaszcza że są one poddawane działaniu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Suszenie, prostowanie, promienie słoneczne, modelowanie… Każda z tych sytuacji naraża nasze włosy na mikrouszkodzenia.

Zasady higieny intymnej po porodzie

0
Zasady higieny intymnej po porodzie

Higiena w czasie połogu to kwestia szczególnie istotna. Z powodu ran wywołanych porodem, miejsca intymne są bowiem wyjątkowo narażone na wszelkiego rodzaju choroby i infekcje. O czym należy pamiętać? Jaki płyn do higieny intymnej stosować w tym okresie?

Chrom i jego znaczenie biologiczne

0
Chrom i jego znaczenie biologiczne

Chrom to pierwiastek chemiczny, który na słynnej tablicy Mendelejewa znajduje się w bloku d, czyli tak zwanej sekcji metali przejściowych. W ustroju człowieka występuje on w śladowych ilościach, a jego dobroczynne właściwości zostały odkryte w latach 60 XX wieku podczas prowadzenia badań nad cukrzycą.