Małe dzieci łatwo chłoną wiedzę i chętnie naśladują dorosłych. Warto więc także poprzez własny przykład pokazać im, jak powinny dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Odblaskowe gadżety przydadzą się dzieciom zwłaszcza podczas wycieczek i spacerów. Dobrze, by w przedszkolu zawsze znajdował się ich zapas. Jakie gadżety możemy wybrać, by były nie tylko skuteczne, ale też przypadły maluchom do gustu?

1. Zawieszki odblaskowe

Zawieszki odblaskowe to świetny pomysł na drobny upominek dla przedszkolaków. Dostępne są w bardzo wielu wzorach, dzięki czemu każdy maluch znajdzie wśród nich coś dla siebie – uśmiechniętą buźkę, misia czy samochód. Ponadto zawieszka, na stałe przypinana do plecaka, nie wymaga tego, by dziecko zawsze o niej pamiętało. Dzięki temu nie musimy się martwić, że w pośpiechu czy roztargnieniu zapomnimy ją zabrać i przypiąć na czas porannego spaceru do przedszkola czy wieczornego powrotu z dodatkowych zajęć.

2. Kamizelki odblaskowe dla dzieci

Kto z nas nie widział nigdy grupki przedszkolaków pod okiem wychowawczyni, maszerujących parami przez park w kolorowych kamizelkach odblaskowych? – mówi specjalista platformaodblaskowa.pl. – Dzięki temu gadżetowi dziecko nie tylko jest lepiej widoczne na drodze, ale także łatwiej rozpoznać je w tłumie – na przykład podczas wycieczki. Podobnie ono samo, jeśli przypadkiem odłączy się od grupy, nie będzie miało problemów z dostrzeżeniem i rozpoznaniem swych koleżanek i kolegów w kamizelkach odblaskowych.

3. Chusty odblaskowe

Chusty odblaskowe w różnych kolorach sprawdzą się, gdy trzeba będzie podzielić przedszkolaki na kilka grup. Można ich użyć także jako nakrycie głowy. Warto takie chusty spersonalizować i nadrukować na nich jakiś symbol, na przykład związany z nazwą grupy w przedszkolu – dzieci z pewnością chętniej będą je wtedy nosić.

4. Czapki odblaskowe

Czapki odblaskowe są niemal tak samo dobrze widoczne jak kamizelki odblaskowe dla dzieci, a przy tym również bardzo praktyczne – radzi ekspert platformaodblaskowa.pl. – Świetnie sprawdzają się wiosną, latem i wczesną jesienią, kiedy słońce świeci intensywniej. Czapka odblaskowa w dzień ochroni więc głowę dziecka przed promieniami UV, a pod wieczór zapewni dobrą widoczność na drodze.

Podobnie jak kamizelka, czapka z materiału odblaskowego wyróżnia się w tłumie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako charakterystyczny element dla dzieci podczas wycieczki.

Gadżety odblaskowe to bardzo ważny element ubioru, znacznie zwiększający bezpieczeństwo malucha na drodze. Warto, by dziecko od najmłodszych lat przyzwyczajało się do ich noszenia – nie tylko z poczucia obowiązku, ale także z troski o własne zdrowie i życie.

Nie wierzysz, że odblaski ratują życie? Zobacz filmik.